+ Ново Мнение
Страница 15 от 43
ПърваПърва ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 141 до 150 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

  1. #141
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Явно няма интерес, аз си взех един комплект, останаха жироскопите....Изобщо има ли смисъл от тази тема?Някой освен мен и Арсов чете ли я?
    И аз чета но чакам да пуснеш схеми, сорсове, видео и прочие такива благинки върху които човек може да мисли
    Поздрави и успех в начинанието!

  2. #142
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Пацо,
    До колко е необходим 0.5Hz-овия филтър за жироскопите и може ли да се елиминира? В литературата мненията са почти 50:50%.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  3. #143
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Пацо,
    До колко е необходим 0.5Hz-овия филтър за жироскопите и може ли да се елиминира? В литературата мненията са почти 50:50%.
    Не го разглеждай като нискочестотен филтър а като интегратор....сещаш ли се как работи режима ,,хендинг холд,,?

  4. #144
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Пацо,
    Извинявам се...грешка....става дума за High Pass филтъра, ограден с червено на приложението.

    Приложение 3774

    За Low Pass филтъра няма умуване .
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  5. #145
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Пацо,
    Извинявам се...грешка....става дума за High Pass филтъра, ограден с червено на приложението.

    Приложение 3774

    За Low Pass филтъра няма умуване .
    Ники, всичко зависи от софтуера който си написал по нататтък и какво точно искаш да правиш , самия сензор реагира на ъглова скорост , когато диференцираш с определена времеконстанта получения сигнал ще е пропорционален на ъгловото ускорение, ако интегрираш сигнала ще е пропорционален на дъгата на изминатия път при даденото ъглово отклонение , ккогато имаш и двете сигнала е само пропорционален но за сметка на това закъснял във времето и леко отфилтриран от паразитни смущения, ако софтуера ти има система за дискриминация на грешките(статистическа обработка) на входящия сигнал и Правилно настроен глитч филтър и ПИД регулатор (ко имаш обратна връзка по ускорение трябва да я прекомпенсираш с интегриращата съставяща и с диференциращата ако следиш пътя) по принцип може и без двете вериги но е препорачително да оставиш интегриращата за да намалиш сметките после....Възможно е при конкретния жироскоп да използват фитъра и да се предпазят от пълзенто на напрежението от температурния дрейф на изхода или за заграждане на някаква постояна съставяща която би бъркала работата по нататък..

  6. #146
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    .....но е препорачително да оставиш интегриращата за да намалиш сметките после....Възможно е при конкретния жироскоп да използват фитъра и да се предпазят от пълзенто на напрежението от температурния дрейф на изхода или за заграждане на някаква постояна съставяща която би бъркала работата по нататък..
    Да, интегриращата не я коментирам - задължително съм я оставил. Чета, че другия филтър пропуска честотите над 0.5Hz, както и пълзенето на изходното напрежение vs температурата, но се зачудих защо масово го елиминират при положение, че производителя го е предписал ( верно е опшънъл ). Иначе на платката е предвиден. Въпроса беше дали да го лепя в последствие. По всяка вероятност ще лепна версия с и версия без и после ще преценя.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  7. #147
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Аз също чета темата с най-голям интерес. Не пиша, защото нямам какво да напиша. Темата въплатява моите най-големи мечти. За съжаление обаче към днешна дата нямам свободно време да практикувам мечтите си. Може би след няколко години, ако се пенсионирам и ако доживея до този момент с многото свободно лично време..................
    Росимир Матеев

  8. #148
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Матеев,
    Стига бе, каква пенсия, какви пет лева.... Ние с Пацо сме на финалната права. Още от есента ще има автопилоти за тестване, така, че се гответе момци! Аз поне възнамерявам да пусна по-дълга серия, защото не започвам от нула а все пак съм стъпил на утвърдена разработка с отворен код. Аз съм оптимистично настроен, че в последствие ще има по-голям интерес.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  9. #149
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    А аз вече съм пенсионер, лошото е ,че на последък едвам ходя!!!Аз съм готов при мен системата е тествана всичко отговаря остана само датчиците да насложа, днес прикачих и ГПС-а..

  10. #150
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Матеев,
    Стига бе, каква пенсия, какви пет лева.... .......
    Ами аз сега съм на 50 години и вече въобще не ми се работи. Голям кеф ще е, ако успея да се пенсионирам до 3-4 години, и след това да се отдам само на удоволствия. Глупаво е човек да се блъска чак до 65 - ами кога ще си отдели малко време за себе си?
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 4 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 4 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен