+ Ново Мнение
Страница 14 от 43
ПърваПърва ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 131 до 140 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

  1. #131
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    ПАЦО,
    Това жиро - L3G4200D ( http://www.st.com/internet/com/TECHN...CD00265057.pdf ) как сме го пропуснали?

    ".....The L3G4200D is a low-power three-axis angular
    rate sensor able to provide unprecedented
    stablility of zero rate level and sensitivity over
    temperature and time
    . It includes a sensing
    element and an IC interface capable of providing
    the measured angular rate to the external world
    through a digital interface (I2C/SPI)...."

    И струва във Фарнел около 20лв.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  2. #132
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Жироскопите са най важното нещо в тези системи не мога да рискувам да се бавя по I2Cи тн. протоколи,Веднъж показанията на жирото трябва да го направим от аналог в цифра после цифрата в протокол после да прочетем протокола и чак тогава да управляваме ... четейки директно аналога печелим време и надежност няма шина дето да забие, АЦП-то си е автономен модул в структурата и го четем директно...акселерометри компаси и датчици за налягане са сензори даващи абсолютни стойности по който само се установяваме първоначално или се сверяваме от време на време и нашата пространствена стабилност сравнително слабо зависи от тях и можем да ги четем по други шини,ако обърнеш внимание на моята схема сензорите са разпределени по шините по приоритети и надежност най безодговорните сензори са на шина I2C(компас и сензор за налягане)....
    Последна редакция от ПАЦО; 25.08.2011 на 05:56.

  3. #133
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Такааа аз вече напредвам платките са ми готови и даже налепени, остава само да дойдат сензорите и съм готов за тестове...

    На малката снимчица имаме една екстра , апаратурката за управление на камерката от земята с едно малко сладко джоистиче :):):)

  4. #134
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Евала ПАЦО, кога успя бре? Започна ли да пишеш фърма?
    Аз едва успявам да открадна по някой час време да довърша моята версия на GentleNAV-a. Реших да разкарам жироскопите и акселерометъра на отделно модулче, което стъпва върху основната платка, където е процесора. По този начин, ако се наложи в последствие да се сменят жироскопи или акселерометър, се преправя само малкото платче. Ето до къде стигнах:

    Приложение 3772 това е контролера

    Размерите са му 47 х 30мм. Има 5 входни канала и 5 изходни. Има съединител за GPS EM406, съединител за връзка с допълнителни модули или OSD, както и ICSP.

    Приложение 3773 това е IMU-то

    Размерите са му 30 х 14мм. Съдържа едно жиро за X и Y и едно за Z осите, както и триосев акселерометър.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  5. #135
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Евала ПАЦО, кога успя бре? Започна ли да пишеш фърма?
    Аз едва успявам да открадна по някой час време да довърша моята версия на GentleNAV-a. Реших да разкарам жироскопите и акселерометъра на отделно модулче, което стъпва върху основната платка, където е процесора. По този начин, ако се наложи в последствие да се сменят жироскопи или акселерометър, се преправя само малкото платче. Ето до къде стигнах:

    Приложение 3772 това е контролера

    Размерите са му 47 х 30мм. Има 5 входни канала и 5 изходни. Има съединител за GPS EM406, съединител за връзка с допълнителни модули или OSD, както и ICSP.

    Приложение 3773 това е IMU-то

    Размерите са му 30 х 14мм. Съдържа едно жиро за X и Y и едно за Z осите, както и триосев акселерометър.
    и при мен е така , само дето съм се разширил като вариянти, мога да сложа всякакви платкови вариянти на сензори имам 8 входни канала и 6 изходни и един за директенРРМ дето мога да чета до 12 канала, фирма е понаписан и даже вчера е частично тестван(все пак вече летя с мойте пацокоптери), PWM-а на изходите работи и индикацията работи, КОМ-а несъм тествал нямам СОМ на лаптопа дето е в къщи,чакам сензори
    Последна редакция от ПАЦО; 28.08.2011 на 19:34.

  6. #136
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Намерих магнитометър и баро сензор за 58 лв комплекта ако някой иска да свирка но това в рамките на 48 часа (толкова важи офертата)А да и GPS за 25 лв ,оня ден пристигна и вече го тествах, става!!
    Последна редакция от ПАЦО; 28.08.2011 на 21:01.

  7. #137
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Явно няма интерес, аз си взех един комплект, останаха жироскопите....Изобщо има ли смисъл от тази тема?Някой освен мен и Арсов чете ли я?

  8. #138
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Явно няма интерес, аз си взех един комплект, останаха жироскопите....Изобщо има ли смисъл от тази тема?Някой освен мен и Арсов чете ли я?
    Не се притеснявай, ще почнат да я четат, като пуснем автопилотите

    Аз днес пуснах платките да се правят и заръчах жироскопите - LPR430AL и LY330ALH. Ползвам някаква отстъпка във Фарнел и ми легнаха по 11.40лв. бройката. Като видях корпусите на жироскопите, направо ми се изправи косата, но Любо от Микрон каза, че няма да има проблем с робота за лепенето на тия ситнорляци ( особено LPR430AL ). Все още ме притеснява пастата да не се разджвърка под корпуса и да ми създаде проблеми.....нема оправяне.

    п.п. Пацо, да знаеш случайно от къде в България мога да намеря ЕМ406?
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  9. #139
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Явно няма интерес, аз си взех един комплект, останаха жироскопите....Изобщо има ли смисъл от тази тема?Някой освен мен и Арсов чете ли я?
    И аз я чета, ама чесно да ти кажа от половината (по скоро 90%) неща нищо не разбирам, но реално погледнато за това не сте виновни вие, а аз.

    Успех с начинанието.
    Неделчо Брънчев

  10. #140
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Не се притеснявай, ще почнат да я четат, като пуснем автопилотите

    Аз днес пуснах платките да се правят и заръчах жироскопите - LPR430AL и LY330ALH. Ползвам някаква отстъпка във Фарнел и ми легнаха по 11.40лв. бройката. Като видях корпусите на жироскопите, направо ми се изправи косата, но Любо от Микрон каза, че няма да има проблем с робота за лепенето на тия ситнорляци ( особено LPR430AL ). Все още ме притеснява пастата да не се разджвърка под корпуса и да ми създаде проблеми.....нема оправяне.

    п.п. Пацо, да знаеш случайно от къде в България мога да намеря ЕМ406?
    провери ли в РОБОТЕВ?

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 4 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 4 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен