+ Ново Мнение
Страница 13 от 43
ПърваПърва ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 121 до 130 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

  1. #121
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    За кой акселерометър говориш....не се сещам...7260 ли?
    Аз преди месец говорих с едно китайче от ebay, което предлагаше жироскопи на Murata на доста прилични цени. Ако искаш да подновя преговорите с него?

    П.П. Аз поръчах безплатните 7361 само защото го дават, като заместител на 7260, заради по-добрата виброустойчивост.
    говоря въобще за тази серия акселерометри. Губи се много време с четенето им и са несигурни , аз ползвам LIS3LVO2DQ и директно чета по SPI шина , бързодеиствието е по голямо шума по малък и няма нужда от калман за грешките(няма преобразуване на аналогова величина в цифрова)сигнала си идва добре филтриран и пид-а е достатъчен.

  2. #122
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Дясната ти платка трябва да е завъртяна на 90 градуса по посока на часовниковата стрелка и обърната наопаки за да съвпадне Z-оста
    Ха така, шах с пешката. Дясната платка е модулче и е само Z ос. Чипа, дето се вижда ( U1 ) е акселерометъра и е на дънната платка. Аз за Z остта пък бях сигурен, че съм ги "съосил". Повърхността на 7361 е +Z. На повърхността на LY530 модула също е означен +Z. Би следвало да са съосни. Аз по-скоро се залутах в +Y и +X да не са разместени спрямо акселерометровите.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  3. #123
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Ха така, шах с пешката. Дясната платка е модулче и е само Z ос. Чипа, дето се вижда ( U1 ) е акселерометъра и е на дънната платка. Аз за Z остта пък бях сигурен, че съм ги "съосил". Повърхността на 7361 е +Z. На повърхността на LY530 модула също е означен +Z. Би следвало да са съосни. Аз по-скоро се залутах в +Y и +X да не са разместени спрямо акселерометровите.
    Колега , на дясната платка аз виждам надписани 3 оси и Х иY и Z.....

  4. #124
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Пацо,
    Дясната платка е само Z ос ( LY530AL ). Трите оси, дето са разделени на X+/X-/Y+/Y-/Z+/Z- са обозначенията на акселерометъра, който е под модулчето ( лепнат е на дънната платка ). Модулчето е на 2 съединителя и се закрепва над акселерометъра, по същия начин, както лявото модулче ( X и Y ).
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  5. #125
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Здравейте момци,
    Преди малко попаднах на една много добра статия, описваща подробно разработката на PIXHAWK - Flight Hardware for a Next Generation Autonomous Micro Air Vehicle.
    Това е файла: http://pixhawk.ethz.ch/wiki/_media/m...compressed.pdf
    Това е сайта: http://pixhawk.ethz.ch/wiki/electronics/imu
    Тази вечер ще падне четене....
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  6. #126
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Пацо,
    Дясната платка е само Z ос ( LY530AL ). Трите оси, дето са разделени на X+/X-/Y+/Y-/Z+/Z- са обозначенията на акселерометъра, който е под модулчето ( лепнат е на дънната платка ). Модулчето е на 2 съединителя и се закрепва над акселерометъра, по същия начин, както лявото модулче ( X и Y ).
    Абе Ники аз несъм врачка ,че да хвърля шарен боб белким позная кое къде е и под какво е какво има над него Ти знаеш какво виждаш а аз виждам без да знамАко аз съм трасирал платката всичко ще ми е ясно но за съжаление...

  7. #127
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Здравейте момци,
    Преди малко попаднах на една много добра статия, описваща подробно разработката на PIXHAWK - Flight Hardware for a Next Generation Autonomous Micro Air Vehicle.
    Това е файла: http://pixhawk.ethz.ch/wiki/_media/m...compressed.pdf
    Това е сайта: http://pixhawk.ethz.ch/wiki/electronics/imu
    Тази вечер ще падне четене....
    Направо го почвай, много искам да го видя летящо

  8. #128
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Днес намерих още един мераклия за жирота до тук сме 4 човека дано да се саберем още малко...

  9. #129
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Направо го почвай, много искам да го видя летящо
    А, сакън. Оти да се мъчим, като го има готово.... , ама е доста солено.
    Та кажи сега объркани ли са осите на жироскопите спрямо акселерометъра?
    Нищо не каза и за жироскопите на Murata по $7.5 ( цената е с доставката )?
    За жироскопите да разбирам ли, че последно си се спрял на тези от твоя пост http://modelist.bg/showthread.php?t=...ull=1#post8971 ?
    Ако да, LPY530AL не ми върши работа. Може ли да се заяви LPR530AL вместо LPY530AL?
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  10. #130
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Мурата са много добри но за съжаление са първични сензори който влачат подиреси ситема за температурна стабилизация и контрол на дреифа, по лесно ни е да си вземем по интелигентни сензори дето всичко им е вътре а ние само да ги четем,А относно дали можем да заменим единия с другия мисля ,че можем ...

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен