+ Ново Мнение
Страница 12 от 43
ПърваПърва ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 111 до 120 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

  1. #111
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Утре ще правя платки ако някой иска да пише!!!

  2. #112
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Здравейте момци,
    Нашите полети в събота и неделя се провалиха и седнах да "смачкам" малко GENTLENAV-а.
    Прилагам pdf файл.

    Приложение 3618

    Приложение 3619
    платката отгоре ( размери 30 х 58 мм. )

    Който го интересува мога да изпратя файловете на схемата и платката. Само трябва да посочите версията на Протел-а, който ползвате - 98 / 99 / DXP / AltiumDesigner. Фърма е open source. Жироскопите са предвидени да бъдат на базата на готовите модулчета на LPR530 и LY530 от sparkfun. Акселерометъра е MMA7361LCT. Днес пристигнаха безплатните 5 мостри
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  3. #113
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Здравейте момци,
    Нашите полети в събота и неделя се провалиха и седнах да "смачкам" малко GENTLENAV-а.
    Прилагам pdf файл.

    Приложение 3618

    Приложение 3619
    платката отгоре ( размери 30 х 58 мм. )

    Който го интересува мога да изпратя файловете на схемата и платката. Само трябва да посочите версията на Протел-а, който ползвате - 98 / 99 / DXP / AltiumDesigner. Фърма е open source. Жироскопите са предвидени да бъдат на базата на готовите модулчета на LPR530 и LY530 от sparkfun. Акселерометъра е MMA7361LCT. Днес пристигнаха безплатните 5 мостри
    Еи тука са в Игъл формат(и схемата и платката) и има линк към кода..http://www.sparkfun.com/products/9980
    Последна редакция от ПАЦО; 22.08.2011 на 19:46.

  4. #114
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Да, точно от там е взета основата. Само дето посмачках платката, смених МАА7260 с МАА7361 и сложих двата жироскопни модула, които ти беше харесал от sparkfun. Практически дори фърма трябва да работи без особени промени.
    Пацо, кажи колко ще струва тази платка, изработена при теб с всичките маски и бял печат.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  5. #115
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Зависи от бройките, тази е за заводско изпълнение мога да я пусна в фабриката но ще излезе доста, мойте си ги правя сам в къщи ползвам сито печат и фото маска ако искам да е синя платката , правя шини до 0.3 мм и избягвам двустранни платки метализацията е с мостчета но за бързо и малки серий е супер...утре ще изкарам за моя проект и ще видиш резултата, за OSD-то я пуснах във фабрикатаКакво ще правим с жиротата, да се съберем и да поръчаме и да си делнем транспорта?

  6. #116
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    ПАЦО,
    Кое OSD пусна да се прави - твоето или на Ремзиби?
    Смачкания gentlenav е точно по твоята концепция. Казвам му "смачкан", щото оригиналния е много голям...площта му е почти двойна.
    За жирота-та съм съгласен да се съберем и да заявим модулите от твоето първо предложение - LPR530 и LY530 от sparkfun.
    За тях четох, че са супер надеждни и хората, които са ги ползвали нямат грижи. Аз обаче ще се опитам да издействам и няколко безплатни мостри от Томсън за по-нататък.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  7. #117
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    ПАЦО,
    Кое OSD пусна да се прави - твоето или на Ремзиби?
    Смачкания gentlenav е точно по твоята концепция. Казвам му "смачкан", щото оригиналния е много голям...площта му е почти двойна.
    За жирота-та съм съгласен да се съберем и да заявим модулите от твоето първо предложение - LPR530 и LY530 от sparkfun.
    За тях четох, че са супер надеждни и хората, които са ги ползвали нямат грижи. Аз обаче ще се опитам да издействам и няколко безплатни мостри от Томсън за по-нататък.
    Моето разбира сеЩе кача схема тези дни само да се уверя ,че работи...ползвам атмега 162 и мах7456 общо взето всичко е стандартно там много варияций няма... само софтуера е различен, от практика ти казвам че не е добре да е малка платкта при тези играчки и е хубаво да няма много смд компоненти сещаш се сам защоА относно сензорите така е но са скъпи за жаление ,аз събеседвам с един китаец относно цената ама незнам до де ще стигнем...окончателно съм се спрял на един двуосев и един едноосев, акселеромтъра ми е тук вече, незнам дали разбра защо избрах точно този но не е лошо да помислиш и защо несъм вдъхновен от твоите..

  8. #118
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    За кой акселерометър говориш....не се сещам...7260 ли?
    Аз преди месец говорих с едно китайче от ebay, което предлагаше жироскопи на Murata на доста прилични цени. Ако искаш да подновя преговорите с него?

    П.П. Аз поръчах безплатните 7361 само защото го дават, като заместител на 7260, заради по-добрата виброустойчивост.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  9. #119
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Пацо,
    Имам нужда от малко помощ. Струва ми се, че имам грешка в ориентацията на осите на акселерометъра спрямо осите на жироскопите - приложената картинка:

    Приложение 3620

    Чипа U1 е акселерометъра ( МАА7361 ).
    Моля те хвърли едно око на оградените с червено оси, че се обърках....
    Благодаря ти предварително.

    P.S. Ето отговора на китайчето за жироскопите на Murata:

    Dear nickarsow,
    hi,
    do you mentioned ENC-03RB? the total fee include postage for 10pcs enc-03RB is usd75 from paypal directly.
    regards!

    - yuqinguo47
    Последна редакция от nickarsow; 23.08.2011 на 08:26.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  10. #120
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Пацо,
    Имам нужда от малко помощ. Струва ми се, че имам грешка в ориентацията на осите на акселерометъра спрямо осите на жироскопите - приложената картинка:

    Приложение 3620

    Чипа U1 е акселерометъра ( МАА7361 ).
    Моля те хвърли едно око на оградените с червено оси, че се обърках....
    Благодаря ти предварително.

    P.S. Ето отговора на китайчето за жироскопите на Murata:

    Dear nickarsow,
    hi,
    do you mentioned ENC-03RB? the total fee include postage for 10pcs enc-03RB is usd75 from paypal directly.
    regards!

    - yuqinguo47
    Дясната ти платка трябва да е завъртяна на 90 градуса по посока на часовниковата стрелка и обърната наопаки за да съвпадне Z-оста

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен