+ Ново Мнение
Страница 20 от 43
ПърваПърва ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 191 до 200 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

  1. #191
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Здравейте отново,
    Току що пристигнаха платките за автопилота, налепени от робота.....ей, как ми се получи римата....

    Ето ги сладурковците, сравнени с едно левче, за да се получи ориентир за размерите.

    Приложение 3830 Приложение 3831 Приложение 3832 Приложение 3833

    Голямата платка е процесорната част, а на малката са жироскопите и акселерометъра. Утре малката платка ще "кацне" върху голямата, за да се получи завършено изделие.

    Има 2 пълни комплекта и 5 непълни ( налепени са само процесорните платки....за жироскопските не ми стигнаха финансите... ). Надявам се до седмица-две и останалите 5 комплекта да са довършени.
    Утре лепя съединителите и "включвам осцилоскопа"...
    Последна редакция от nickarsow; 29.09.2011 на 17:17.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  2. #192
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Пацо,
    Айде да хвърлиш пак едно око....

    Приложение 3826 - схемата вече с оптрони

    Приложение 3827 - горен слой на платката

    Приложение 3829 - долен слой на платката

    Приложение 3828
    3D на пистите

    Момци, дайте и вие мнение по казуса....знам, че във форума има много електрончици.
    Ники , огледай внимателно схемата отново , обърни внимание на фототранзисторната част на оптроните, мислиш ли ,че схема на свързване общ колектор е удачно решение.....

  3. #193
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Здравейте отново,
    Току що пристигнаха платките за автопилота, налепени от робота.....ей, как ми се получи римата....

    Ето ги сладурковците, сравнени с едно левче, за да се получи ориентир за размерите.

    Приложение 3830 Приложение 3831 Приложение 3832 Приложение 3833

    Голямата платка е процесорната част, а на малката са жироскопите и акселерометъра. Утре малката платка ще "кацне" върху голямата, за да се получи завършено изделие.

    Има 2 пълни комплекта и 5 непълни ( налепени са само процесорните платки....за жироскопските не ми стигнаха финансите... ). Надявам се до седмица-две и останалите 5 комплекта да са довършени.
    Утре лепя съединителите и "включвам осцилоскопа"...
    А аз още нямам акселерометър и чакам французите да пратят нов компас...

  4. #194
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Ники , огледай внимателно схемата отново , обърни внимание нафототранзисторната част на оптроните, мислиш ли ,че схема на свързване общ колектор е удачно решение.....
    Да, що? Той е много по-шумоустойчив, отколкото общ емитер. При общ емитер, колекторния резистор е доста по-високоомен, което намалява шумоустойчивостта. Има и нещо друго - сервомашинките се управляват с активна 1-ца, така, че не мисля, че общ емитер е приложим в случая. Единствения проблем, който виждам в случая е по-големия ток в отпушено състояние. Ти какво имаш впредвид?
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  5. #195
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Да, що? Той е много по-шумоустойчив, отколкото общ емитер. При общ емитер, колекторния резистор е доста по-високоомен, което намалява шумоустойчивостта. Има и нещо друго - сервомашинките се управляват с активна 1-ца, така, че не мисля, че общ емитер е приложим в случая. Единствения проблем, който виждам в случая е по-големия ток в отпушено състояние. Ти какво имаш впредвид?
    моя съвет е първо да експериментираш а после да правиш платката,не забравяй ,че входа е високоомен и е с не малък капацитет , с транзистора ще го заредиш ударно и добре ама как ще го разредиш до нула с този резистор(сети се какаъв е диапазона на валидната нула).....

  6. #196
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    моя съвет е първо да експериментираш а после да правиш платката,не забравяй ,че входа е високоомен и е с не малък капацитет , с транзистора ще го заредиш ударно и добре ама как ще го разредиш до нула с този резистор(сети се какаъв е диапазона на валидната нула).....
    Че, ако не мога да го разредя ударно през 100 ома....здраве му кажи......
    Обикновено на входа на машинките има кондензатор около 3nF, който с изходното съпротивление на приемника прави интегрираща верига.....
    Мисля, че няма да има проблем. Е, нищо не ми пречи да налепя на една експериментална платчица схемичката....дори за един канал и осцилоскопа ще си каже "тежката" дума.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  7. #197
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Че, ако не мога да го разредя ударно през 100 ома....здраве му кажи......
    А аз не бих рискувал, или бих използвал не фототранзисторен оптрон а логически, цената не много различна и ги има по няколко в корпус...или по просто свържи в общ емитер а светодиодите ги ковни към плюса...

  8. #198
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    А аз не бих рискувал, или бих използвал не фототранзисторен оптрон а логически, цената не много различна и ги има по няколко в корпус...
    А, те с това съм АБСОЛЮТНО съгласен. Ако имаш предложение за не много скъп 4 канален SMD логически оптрон, свиркай. Аз обаче не намерих евтини.
    Кажи, имаш ли забележки по силовата част?
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  9. #199
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    А, те с това съм АБСОЛЮТНО съгласен. Ако имаш предложение за не много скъп 4 канален SMD логически оптрон, свиркай. Аз обаче не намерих евтини.
    Кажи, имаш ли забележки по силовата част?
    Нямам, може да свържеш в общ емитер а светодиода да отиде към плюс, по надежно е и няма да ти изплува нулата.....

  10. #200
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Нямам, може да свържеш в общ емитер а светодиода да отиде към плюс, по надежно е и няма да ти изплува нулата.....
    Имах в предвид не дали имаш, а да предложиш модел цифров 2 или 4 канален оптрон на приемлива цена.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен