+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 17

Тема: Нова придобивка-преса

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Нова придобивка-преса

    Да се похваля с новата ми придобивка- това е малка 2-тонна преса.
    Пресата е ръчна изработка, моят приятел Иван Костов ми я направи, за което съм му страшно благодарен.
    Ето малко снимки





    Ако някой има въпрори относно използваните материали и изработката нека пита в темата.
    Неделчо Брънчев

  2. #2
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    Любопитно ми е, за какво би могла да се използва пресата? Обикновено когато ми трябва натиск, използвам менгеме, но със сигурност е по-трудно, отколкото с твоята машинка.
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Пресата ще върши особенно добра работа когато трябва да набиваме пиновете на полуоски или за избиване на такива.

    Бях забравил да спомена че идеята за прасата беше на Асен Мартинов, също така той купи почти цялата железария.
    Неделчо Брънчев

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    18

    Браво Неделчо Още един полезен инструмент който има широко приложение!Със здраве да създаваш нови по добри и по бързи модели
    Асен Мартинов 37г. гр.Пловдив Tamiya tt-01 BMW E30 Schnitzer,HB cyclone Opel Astra,Yokomo MR-4TC Custom BMW M3,TEH-R31 EP-Drift,Losi 8ight T-el,Mugen MBX5T-el,Ofna lx1e,LRP-shark 18,Takara tomy D1-AE86 Levin Hayashi

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Имам забележка относно конструкциятаТези болтове с който е сглобена ще одържат ли на огъване и срязване?Нямаше ли да е по добре да са подложени само на опън? Тоест да се монтират успоредно на силата?

  6. #6
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Въобще не трябва да е с болтове, моята е такава конструкция и е на заварки. На Неделчо му е малко крикчето, моето е от МАЗ - не зная колко тона е, но е бая голям диаметъра

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Болтовете за сега издържат на усилието без проблем. Натягалисме пресата на макс и нищо не трепва. Все пак това са само 2 тона, макар че обмисляме да купим 3-тонно крикче, което е със същият размер на корпуса.
    Ако се появят преблеми с болтовете, то решението е ясно-заварка.
    Неделчо Брънчев

  8. #8
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Болтовете за сега издържат на усилието без проблем. Натягалисме пресата на макс и нищо не трепва. Все пак това са само 2 тона, макар че обмисляме да купим 3-тонно крикче, което е със същият размер на корпуса.
    Ако се появят преблеми с болтовете, то решението е ясно-заварка.
    Дори и за заварки горната и долната плоча са разположени неправилно, те трябва да лягат върху страниците за да се разпредели правилно натоварването(САМО НА ОПЪН)... АМА ТИ СИ ЗНАЕШ...аз казвам по принцип само...

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Хубаво е, когато ни похвалят да благодарим. Още по-хубаво е, когато ни критикуват, да съумеем да приемем критиката, особено когато е отправена от знаещи и можещи.

    Пацо е прав! Конструкцията има проблеми. Болтовете са най-слабото звено. Ако не се счупи там, то със сигурност ще се разхлаби или покриви.

    Освен това:
    Неделчо, тези два тона, които ги пише на крика са БЕЗОПАСНОТО натоварване, което може да се прилага многократно и постоянно. Дефакто крикът може да приложи и 5 тона натиск, зависи колко силен си в ръцете. Това е хидравлична машина, което означава, че крайният резултат зависи от това какво вложиш на входа и колко здрави са материалите. Крикчето няма да спре да работи над 2 тона. Би могло да работи и на 10 тона, стига да издържат гумичките или цилиндъра...

    Мен ме притеснява повече едноопорната плоча. Каква е идеята да има такава огромна плоча, след като тя е само с една опора и на всичкото отгоре опората не е в центъра й? Всъщност каква е идеята на цялата преса - да се набиват мотокарни гуми? За мотокарни гуми не става - очевидно е. За какво тогава?
    Цялата "преса" можеше да представлява една солидна П-образна планка, директно закрепена за основата на крика.

    П.п. Пресите, които съм виждал обикновено работят "наобратно" - отгоре надолу, а на като тази.
    Георги Русинов

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    18

    Първо искам да благодаря за идеите и критиките които са напълно заслужени в случая,но целта поради която беше създадена тази преса беше единствено да помага за по лесното набиване и евентуално избиване при износване на стоманени пинове в полуоски от типа "кучешки кокалчета"които много се чупеха на моят модел-монстър химото emxt-1 !Неделчо беше така добър да ми стругова нови полуоски за което съм му изключително благодарен,но при поставянето на пиновете имахме голям проблем!Ако пробиехме с 2мм бургия след първото тръгване на модела пиновете щяха да излезнат което е напълно разбираемо!Пробвахме с 1.8мм като нагрявахме полуската с горелка,но при опит за набиване,пинът изобщо не искаше да влезне след което пробвахме с бургия 1.9мм!Тогава чрез нагряване до червено успяхме да вкараме пинът донякъде и с допълнително нагряване успя да влезне до края,след което закалихме полуоската,но след първото каране единият пин се счупи през средата и едната част падна което ме наведе на мисълта,че всъщност след нагряването всъщност сме го разкалили и така ми дойде идеята за една проста пресичка с крик и някаква рамка от винкели и болтове за да можем да вкарваме пиновете без нагряване!После Неделчо разви идеята за конструкцията на пресата като реши да вземем стоманени плоскости с които ще стане по здрава и така се "роди" тази преса Първата идея беше рамката да бъде заварена,но се оказа,че този вид стомана трудно се заварява за това минахме на по лесният вариант с болтовете Сега благодарение на тази преса имам полуоски които не са мръднали дори и през бруталните тестове които минаха ,така че за мен пресата изпълни мисията си и сега с каквото успее да помогне от тук нататък е добре дошло
    Асен Мартинов 37г. гр.Пловдив Tamiya tt-01 BMW E30 Schnitzer,HB cyclone Opel Astra,Yokomo MR-4TC Custom BMW M3,TEH-R31 EP-Drift,Losi 8ight T-el,Mugen MBX5T-el,Ofna lx1e,LRP-shark 18,Takara tomy D1-AE86 Levin Hayashi

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Защо не мога да пиша във форума
    от Penev във форум: За форума
    Replies: 1
    Последно мнение: 03.01.2010, 18:28

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен