+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 11

Тема: Въпрос за Flight Stabilization System

  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Въпрос за Flight Stabilization System

    Здравейте моделисти,
    Тук в Родопите летим малко по-трудно поради малките отворени пространства и въздушните потоци между баирите. Зачетох се в това: http://www.fpvflying.com/products/FY...n-System-.html
    Намерението ми е да го сложа на Clouds Fly.
    Моля, ако някой има опит с подобни жироскопи да сподели. Ако сте срещали по нета и по-евтини, моля пишете.
    Благодаря предварително.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Здравейте моделисти,
    Тук в Родопите летим малко по-трудно поради малките отворени пространства и въздушните потоци между баирите. Зачетох се в това: http://www.fpvflying.com/products/FY...n-System-.html
    Намерението ми е да го сложа на Clouds Fly.
    Моля, ако някой има опит с подобни жироскопи да сподели. Ако сте срещали по нета и по-евтини, моля пишете.
    Благодаря предварително.
    Виж това , универсално е и има много софтуер за него свободен из нета , това е популярния Капитан Кук и може да се програмира за твоето приложение
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=17537

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Благодаря за предложението. Силно съм заинтригуван. Цената е направо невероятна в сравнение с това, което аз намерих. Може ли да дадеш малко повече разяснения как бихме го приложили към учебните самолети или линкове към подобни обяснения?
    Поздрави от Родопите
    Н.Арсов

    P.S. Дръпнах pdf-а. Всичко е написано ясно. Още веднаж благодарско за предложението. Лошото е, че е Backorder, но ще го дочакаме....
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Благодаря за предложението. Силно съм заинтригуван. Цената е направо невероятна в сравнение с това, което аз намерих. Може ли да дадеш малко повече разяснения как бихме го приложили към учебните самолети или линкове към подобни обяснения?
    Поздрави от Родопите
    Н.Арсов

    P.S. Дръпнах pdf-а. Всичко е написано ясно. Още веднаж благодарско за предложението. Лошото е, че е Backorder, но ще го дочакаме....
    Можеш и сам да си го направиш, схемата е проста.....

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Можеш и сам да си го направиш, схемата е проста.....
    Така е, ама от доставчиците на компоненти намирам жироскопа на Murata - ENC-03R за "скромната" цена от EUR25 без цената на доставката, и то за бр....за 3бр.....EUR75. В същото време цената в HK е $30 на цялото изделие.
    ....тъжна история.... .... ще почакаме ...
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Така е, ама от доставчиците на компоненти намирам жироскопа на Murata - ENC-03R за "скромната" цена от EUR25 без цената на доставката, и то за бр....за 3бр.....EUR75. В същото време цената в HK е $30 на цялото изделие.
    ....тъжна история.... .... ще почакаме ...
    тези сензори се използват в почти всички стандартни жироскопи, купуваш три жирота по 6-7 долара и сваляш сензорите , като бонус ти остават и няколко Атмеги

  7. #7
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Пацо, просто къртиш мивки
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    ПАЦО,
    Тук намерих друго интересно решение, което е ценово доста по-ядливо:
    http://aeroquad.com/showthread.php?2...ll=1#post24112
    Чипа е на Inventsense, триосов е - x,y и z и е в пъти по-евтин от едноосовия на Murata. ITG-3200 го намирам за EUR11.40.
    Имаш ли поглед над този проект? Чета, че някои жиросенсори не са подходящи за ползване във вибрационни условия, защото дават голям шум в сигнала.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  9. #9
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    ПАЦО,
    Тук намерих друго интересно решение, което е ценово доста по-ядливо:
    http://aeroquad.com/showthread.php?2...ll=1#post24112
    Чипа е на Inventsense, триосов е - x,y и z и е в пъти по-евтин от едноосовия на Murata. ITG-3200 го намирам за EUR11.40.
    Имаш ли поглед над този проект? Чета, че някои жиросенсори не са подходящи за ползване във вибрационни условия, защото дават голям шум в сигнала.
    Тези чипове подават данните по шина I2C което е доста ненадежно и аз лично не бих използвал подобно решение, освен това чипа на Мурата се е доказал като нечувствителен към смущения и паразитни вибраций , но нищо не пречи да опиташ въпреки че няма фабрично решение с такъв чип на стабилизираща система, или аз поне несъм виждал а доста съм разглобил, навсякаде си ползват Мурата.Явно китайците не са глупави въпреки, че са царе на ефтинките решения, Подобна схемотехника ползват в МУЛТИВИЙ ,сензора се сваля от джостик на Нинтендо, от там може да си свалиш и триосев акселерометър а за контролер се ползва Ардуино Нано или Уно...
    Я ми опиши целта на стабилизиращата сиситема за да видя дали нещо от мойте ПАЦОКОНТРОЛЕРИ няма да свърши работа..

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Ами идеята е продиктувана от това, че тук нямаме големи обширни открити пространства. Летим с Коцето Костов на няколко ливади около Смолян, Стойките и на Рожен, ама има течения, които по някога ни стряскат и "отвличат" самолетите, та едвам успяваме да ги върнем. Тук рядко има дни почти без вятър. Щеше ми се да вдигнем повечко височина, на която да ползвам помощта на стабилизиращата система, като редуцирам тягата максимално и оставя самолета повечко време да се рее.....повечко кеф, дет се вика...
    Проблема при голямата височина е, че дори с очила, малко трудно го фиксирам, та със системата ще ми е малко по-спокойно. Коцето е доста по-напред с материала...аз още се уча....пропуснал съм назад във времето много, но общо взето нямам лоши крашове.

    П.П. Снощи набарах едно китайче, което го водят в ebay - надежден доставчик с голям рейтинг. Даде цена $75 за 10бр. ENC-03RB/RC барабар с доставката, но не съм 100% сигурен дали KapteinKUK е нашия контролер или по-скоро е FY-20A. Ти какво мислиш?
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Въпрос за Ц.Т.
    от mmfsr във форум: Самолети
    Replies: 26
    Последно мнение: 04.04.2011, 22:11

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен