+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 6 от общо 6

Тема: Нитро

  1. #1
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Нитро

    Днес ми се обади синът на мой приятел да ме пита за нещо, което първо сметнах за голяма глупост, но после размислих малко.
    Та за какво става дума:
    Купило си момчето с парици от баба, дето е в Италия, едно Опелче Астра 1.6 моно. Колицата не бе лоша, особено предвид цената. И се почна - джанти, спойлери, халогенчета и всичко, дето едно 19 г момче може да си позволи. Ама на приятелите колите бягат повече! Та като попрочел тук - там и решил да слага нитрометан. И ме пита да му сложа дюза от многоточков инжекцион, която да впръсква нитрометана без да се смесват горивата в общ резервоар. Намерил човек, който да му направи управлението на дюзата.
    Аз не се навивам на такъв филм, щото строшаването на Опела е сигурно, а много вероятно и на главата на собственика. Та довечера мисля да се обадя на баща му, да знае какви ги върши синковеца.
    Но все пак ми стана интересна идеята.

    Даже е купил 10 л нитрометан, ако се откаже, някой колега може да се сдобие...

  2. #2
    Потребител Аватар на rusi
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Кърджали
    Мнения
    68

    Quote Originally Posted by muns View Post
    Днес ми се обади синът на мой приятел да ме пита за нещо, което първо сметнах за голяма глупост, но после размислих малко.
    Та за какво става дума:
    Купило си момчето с парици от баба, дето е в Италия, едно Опелче Астра 1.6 моно. Колицата не бе лоша, особено предвид цената. И се почна - джанти, спойлери, халогенчета и всичко, дето едно 19 г момче може да си позволи. Ама на приятелите колите бягат повече! Та като попрочел тук - там и решил да слага нитрометан. И ме пита да му сложа дюза от многоточков инжекцион, която да впръсква нитрометана без да се смесват горивата в общ резервоар. Намерил човек, който да му направи управлението на дюзата.
    Аз не се навивам на такъв филм, щото строшаването на Опела е сигурно, а много вероятно и на главата на собственика. Та довечера мисля да се обадя на баща му, да знае какви ги върши синковеца.
    Но все пак ми стана интересна идеята.

    Даже е купил 10 л нитрометан, ако се откаже, някой колега може да се сдобие...
    Нитрометана не се рзтваря от бензина, но има една друга добавка която се разтваря и е 43% нитрометан, името и е NITROPOWER , може да се използва директно в бензина в съотношение до 1:1 , но жигльорите трябва да се рзширят и то доста. А, че двигатела си заминава това е повече от ясно
    Руси Петков
    0899248862

  3. #3
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Ники, аз на 19 годишен бих му конфискувал кабела на свещта на червъртия цилиндър, а ти се се загрижил за нитрометани и форсажи..... Че ,тя утре баба му , може и двигател от F 16 за Астрата да му прати
    Станислав Христов

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    37

    Колега, за главата му на момчето е опасно само ако е наблизо като го палят двигателя. Ще си замине я бутало, я биела преди да са успели да се опомнят.
    Нитрометана се ползва в състезателните коли (отворен клас), но принципа е съвсем друг.
    Руси го е написал само ще го коригирам, че вече не се разширяват жигльорите щото всичко мина на Енжекциони ;)
    Сигурно е имал предвид младежа да си направи нитро системка, ама тя не е с нитрометан, а с N2O и преди да стигне до нея доста друга доработка на ДВГ-то трябва, че иначе свършва шоуто за секунди с дупка в буталото и крива биела.
    Няма да изпадам в подробности, но не е достатъчно прочел - много има да учи на теория преди да почне да чупи двигателите с мисъл.
    Обяди се на баща му да го спре преди да е останал без кола съвсем!

    Успех!
    Ивайло Трайков, София

  5. #5
    Автор Аватар на deso_1975
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    110

    По-добре да използва метанол.
    По-евтино е и по-безопасно за двигателя.Сипва се директо в резервоара.Мога и да попитам хора които го првят за РАЗУМНИТЕ съотношения.А че двигателя заминава няма съмнения.
    А по-добре е да смени колата с по-мощна.
    А най-добре е да я смени с Ферари,Ламборджини,Порше или нещо подобно.
    Това го пожелавам и на всички, които си подат по коли и удоволствието да караш такива.
    Десислав Илиев
    Не започвайте - всичко това води до пристрастяване.
    0884 736 082; 0896 45 19 89

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    9

    За много прилична сума лесно се намира двигател C20NE 2000 8 клапана с кутия и полуоски+компютър и кабелаш. Най ама Най-лесния тунинг. Така момчето ще научи много и ще има един истински тунинг проект. C16NZ 1,6 моно е направен с единствената цел да е икономичен и здрав и нищо повече.Да не говорим,че тая астра 1,6 отпред е с едни малки спирачни дискове и по скоро има намалявячки и отколкото спирачки. Знам точно за какво става въпрос и аз съм бил на 19 и съм искал да съм състезател,ама с 1,6 моно нестава....
    Последна редакция от Ники; 17.02.2010 на 23:36.
    Николай Драганов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен