+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 20

Тема: Начинаещ

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Jun 2011
    Живее в
    Dobrich
    Мнения
    13

    Начинаещ

    Моля ви предложете ми нещо по елементарно за правене защото аз съм на 14 и искам да започна да се занимавам с това моля ви дайте модела и линкове на бг саитове от които да купя електрониката моля ви

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Jun 2011
    Живее в
    гр. В.Търново
    Мнения
    15

    Преди да ти се отговори , ако е възможно да ти се зададат няколко въпроса става ли ?
    Първо има ли някой около теб , който има възможност да ти пазарува от интернет? По специално Хоби Кинг защото с тия български сайтове магазини и прочие .... после като сравниш реалните цени на нещата ще те заболи главата. Надуват до немай си къде. Тяхната работа ден година храни ... но както и да е.

    Другото е , какви финансови възможности имаш , събрани пари и тн. Като за начало ти трябват най-малко 200 лева. и то ако пазаруваш от китайски сайт. Ако пазаруваш от България няма и тея пари да ти стигнат.

    Ето го сайта от , който се пазарува главно : http://www.hobbyking.com

    Иначе , ако си решил сам да си правиш моделите ето тук има 500+ чертежа на депронени/силитронени летящи всякакви. : http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1333878 . Над всяка от снимките на модел има линк , който те препраща към темата с модела и там съответно в повечето случаи чертежите са в първия пост , ако ли не някъде в началото на темата за модела.

    Като отговориш на тези въпроси ще ти препоръчам вече какво да си вземеш и с какво да почнеш.

    Предлагам и на другите в този Форум да се включат и да не отминават един нов мераклия. Ако има хора от Добрич може да поканите момчето с вас на някое събиране да види нагледно за какво става на въпрос.

    Поздрави!
    Илия Григоров

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Jun 2011
    Живее в
    Dobrich
    Мнения
    13

    Като финансови възможности съм добре но искам аз да си направя модел по даден чертеж и да купувам само мотори и такива неща които сам не мога да направя. Но тези предаватели са на много големи цени. Аз разполагам с 1-хеликоптер, 1 самолет, 1 лодка, 2 джипа офроуд с не популярни марки. Хеликоптера го взех за 150 лв дистанционото му е 49.860 Mhz искам да знам мога ли да го ползвам за например самолет

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Jun 2011
    Живее в
    гр. В.Търново
    Мнения
    15

    За самолет ти трябва най-малко 4 канална апаратура. Тази от хелито не знам какво представлява само така както си дал работната и честота. Иначе да , прав си , че не са много евтини , но последно време има доста решения на сносна цена.

    Това е единия евтин вариант http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...idProduct=9042
    Конкретната апаратура работи на 2.4Гхз тази честота вече се ползва на-масово. Идеална е за начинаещ , който не е сигурен това неговото хоби ли е или не е. Лошото е , че няма памет на модели , но е идеална за по-прости такива, като тренери и някои акробатчета , които не изискват микс. Само , че трябва да си помниш тримовката за всеки модел.

    По-добрия вариант и съответно на двойна цена е http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...idProduct=8992 -аз съм с така и доста хора познавам с такава , а и виждам , че не малко народ и от този форум я притежават. Апаратурата е с възможностите на апаратури на доказани производители. Много функционална. С памет за модели. Абе общо взето много екстри , които могат да ти послужат , ако навлезеш сериозно в хобито.

    Моята препоръка е следната- намери опитни моделисти от твоя регион, вземи първата апаратура, направи си първия модел , виж как е и ако ти допада/не допада винаги можеш да я продадеш на цената на, която си я взел. И съответно или да се откажеш, или да си вземеш по-добрата.
    Илия Григоров

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Абе в Добрич е най-готиният клуб по моделизми бре!!! Я бързо да отиваш там!

    Клуб по авио-, ракето- и корабомаделизъм „Добротица" при Общински младежки център "Захари Стоянов" - Добрич.

    А директорът му е моделистът с най-хубава усмивка - Драго!


    Аааайде! http://rc-dobrotica.com/?page_id=2
    Георги Русинов

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    Jun 2011
    Живее в
    гр. В.Търново
    Мнения
    15

    Ето , че нещата могат да се получат Но така е , когато начинаещ се опита да даде съвет на начинаещ Тук в Търново няма никакви клубове и прочие просто няколко човека се събираме от време на време. Русинов благодаря Ви за намесата.
    Може да се каже , че дори още не съм виждал "дървенийка" или каквото и да било с ДВГ във въздуха.
    Поради тази причина скоро съм намислил да посетя някоя "дружинка" в околните градове , че дори и по-далечни да видя за какво иде реч .

    Успех nuralito !
    Илия Григоров

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Е, на теб Ловеч далече ли ти е?
    Георги Русинов

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    Jun 2011
    Живее в
    гр. В.Търново
    Мнения
    15

    Е не ми е , но и никой не познавам още от тях.
    То и Пловдив не ми е далеко , особено като си ходя на с.Царацово
    Илия Григоров

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    В Царацово имам имот. Там ходя всяка седмица. Има и хубав стадион, който е идеален за електро модели. Обади се като идваш!
    Георги Русинов

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    Jun 2011
    Живее в
    гр. В.Търново
    Мнения
    15

    Непременно ще го направя. Предполага се дори да е скоро защото скоро не съм си ходил.
    Илия Григоров

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен