+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 43

Тема: Препоръчайте електроника за HK-600?

Threaded View

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    61

    Quote Originally Posted by ralenekov View Post
    Моя дойде, Васе Като се прибереш от отпуската 100% трябва да е пристигнал вече и твоя.

    Това нещо е ОГРОМНО
    Ето и малко снимки от моето, но още е в процес на сглабяне:




    Опашното серво. По препоръка на Матеев си сложих това серво:


    Сервото на ейлерона. Както и това също. Те са с обратна връзка с магнитна индукция уж за по-голяма прецизност. Но дали не се влияят от магнитното поле на двигателя?


    Последна редакция от varosi; 29.06.2011 на 13:51.

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    61

    Още малко снимки. Рамката е вече изпилена по ръбовете й, прорязана и монтирана обратно.

    Монтаж на елеваторната машинка (HK47111MG). Прерязал съм две от рамената, за да не опира горе и долу в линковете.


    Тук съм прорязал отвор в карбоновата рамка, за да мине двигателят. Разрезът е 33мм широк. Монтирах и BEC-a (Turnigy 8-15A) там, за да е възможно най-далеч от приемника (както пише навсякъде) и за да може да се охлажда от струята създадена от двигателя. Половината BEC от зад е открит от фабричен отвор в рамката към двигателя. Още мисля къде точно да монтирам ключът.


    Общ изглед. Имам индикатор на напрежението в приемната част.


    Монтаж на ейлерон-машинката. Трябваше да използвам 6мм плексигласови разделители, тъй като машинките се допираха в задният си край. Остава да сложа в предната част по един метален държач, за да не контактува болт (M3x10) в гума. Но ще трябва да сменям болтовете с по-дълги тогава. 10мм не са достатъчни. Трябва да са най-вероятно нещо от сорта на M3x14, които ги няма оригинално в комплекта.


    Изглед от горе. Кабелите съм ги прекарал вътре в рамката за естетически вид.


    Другият месец ще си поръчам батерия и ESC и почти е готово. Само за ESC-то имам разни колебания и там не съм решил какво точно.
    Последна редакция от varosi; 29.06.2011 на 13:47.

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Супер изглежда, поздравления. Мотора ми се вижда опасно близо до батерията. Загрява доста да не говорим, че е и outrunner. Паилил ли си го вече, как са заъбните колела ?
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    61

    Не съм го палил още. Нямам ESC даже. От механична гледна точка, не е проблем, тъй като моторът е здраво закрепен от горе. Но за загряването не знам. Толкова ли много загрява? Този е 2.8kW мотор и би трябвало да не загрява чак толкова за това хели. Какви са ти съображенията за батерията?

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Най-добре е да експериментираш да видиш как е но аз на твое място бих потърсил друго място на батерията. Ако я докопа някак си мотора ще стане лошо.
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    61

    Машинките ми отворени

    Ето малко снимки на разглобените машинки на HK47110MG (Mi Digital High Torque Metal Gear Servo JR/Hitec 11.8kg/0.07s).
    Както се вижда тук кабелите са доста добре закрепени и фиксирани с лепило. Мислех да ги припоявам преди да ги видя, но според мен няма нужда.


    Ето и колелата. Почти нямаше масло по тях и затова реших обилно да ги смажа и после затворих машинката. (снимката е от преди смазването)
    Последна редакция от varosi; 15.07.2011 на 14:32. Причина: Добавен линк към машинката

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    61

    Добре ли е това изпълнение според вас?

    Дойде ми ESC-то (TURNIGY K-Force 150A OPTO 2-6S Brushless ESC). Обаче още се колебая как да го монтирам. Поствам снимки как го измислих последно и поради какви съображения. Ако може и вие да си кажете мнението?

    Част от него се показва извън корпуса, за да може да се охлажда от преминаващият въздух покрай него.


    Тук се вижда без корпуса:


    Мисля да го отдалеча на разстояние от двигателя с дистанционни втулки (8-10мм), за да може въздухът да циркулира свободно, а и да не опира в двигателя:


    Погледнато от другата страна - двигателят е добре вентилиран.


    Защо мисля, че това е добър монтаж:
    • максимално отдалечено от приемника (вижда се на втората снимка);
    • силовите входящи кабели са близо до батерията;
    • силовите изходящи кабели са също отдалечени много от приемника и удобни за включване на двигателя;
    • добре охладено от потока въздух от главният ротор;
    • добре охладено от потока въздух около двигателят;
    • все пак ще е на разстояние от двигателя с дистанционни втулки.
    Последна редакция от varosi; 15.07.2011 на 14:31. Причина: Добавен линк към ESC-то

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен