+ Ново Мнение
Страница 4 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 43

Тема: Препоръчайте електроника за HK-600?

  1. #31
    Потребител
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    61

    Quote Originally Posted by Kalpazan View Post
    На такъв голям хеликоптер ако не намериш подходящо място на електрониката.... :-)

    Един съвет от мен. Не прави компромис с жироскопа и опашното серво. Особенно ако си начинаещ като мен. Думи нямам колко фалшиви са жироскопите на ХК. За тези новите серва на ХК, доста загряват така, че внимавай да не ги изпържиш но иначе са добри.
    За сега не загряват. Но ще правя още тестве. Но не съм и летял още с него.

  2. #32
    Потребител
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    61

    Quote Originally Posted by Penev View Post
    Спийда е много добре там. Само кабелите на мотора предполагам няма да минават от там.
    Ами мисля от там да минават, но още не съм ги сгънал и прибрал надолу плътно до корпуса.

  3. #33
    Потребител
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    61

    Quote Originally Posted by Kalpazan View Post
    Кефят ме зъбните колела. Изглеждат ми същите като на ALIGN само дето са сиви. Предполагам не играят много ?

    Аз скоро си поръчах комплет зъбни колела на ALIGN. Идват в пакет по две. И двете опашни играят на ниски обороти но на по-високи се управят. Главното колело за щастие няма този проблем.

    За жироскопа наистина е добър ако се настрои правилно но при мен има проблема, че като го изкарам навън, изчаквам 10 минути да се темперира и после първите няколко минути наистина кове опашката но след това се побърква и почва да се държи като ненормално. От вибрации ли е, от температура ли е - не знам. Изчаквам няколко минути, управя се и пак така но дразни... Мисля че при HK401B специално е до късмет. Има хора при които наистина бачка перфектно има и такива при които прави проблеми. Сега съм му поръчал едни уж хубави подложки да видим дали дали няма да се управи ако е от вибрациите. Имай просто едно наум. И аз не искам да се хвърлям на скъп жироскоп но направо се убива кефа така :-(
    Относно колелата. Има някакво биене, но трябва да видя в движение как ще е, като монтирам ESC-то. Мисля първо с тях да пробвам как ще е и тогава ако са зле да вкарам Align.
    Иначе моят жироскоп е Assan и на 450-ката ми се държи просто перфектно. Само един единствен път отказа изобщо да запали, но на другият ден се оправи по незнайна за мен причина. Иначе опашката не мръдва там. Ще видя на 600 как ще е...

  4. #34
    Потребител
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    61

    Вече с FrSky TX/RX

    Quote Originally Posted by varosi View Post
    Здравейте!


    Двама сме си поръчали два HK-600GT kit. Но това са ни първите такива хелита. Бихте ли споделили какви електроники (серва, ESC, BEC, батерии и т.н.) препоръчвате за 600 клас хеликоптер?

    Вчера успях да подкарам DIY kit на FrSky с Turnigy 9x и работи чудесно. С тези машинки доста отзивчиво работи и почти никакво забавяне няма. Имам и Fail Safe, което ми беше важно за клас 600. Тази електроника поддържа и телеметрия, но още не съм експериментирал с нея.

  5. #35
    Потребител Аватар на ralenekov
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    57

    От известно време Васето (varosi) си лети с неговия, а аз миналия четвъртък направих своя първи полет с моя 600. Ще пусна тия дни снимки да коментираме жичкаджийството :)
    Иван Раленеков

  6. #36
    Потребител Аватар на ralenekov
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    57

    Ето и клипчето от вчерашното висене. Освен, че едно от сервотата не центрира всеки път и зъбаците са си оригиналните (т.е. на HK), има и още един звук, който не мога да го хвана откъде е. Васето също го забеляза вчера... Но лети страхотно!!!

    Иван Раленеков

  7. #37
    Потребител Аватар на ralenekov
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    57

    От тази вечер...



    Иван Раленеков

  8. #38
    Автор Аватар на Slav_s
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    120

    HK 600GT

    Привет и поздравления за хелитата с пожелание за много безаварийни полети :)
    До няколко седмици чакам и моя кит на HK 600GT да пристигне. Нямам много опит с този клас хеликоптри и като цяло съм нов в това хоби . До сега летя с 450 ка и предполагам че ще срещна доста трудности при оборудването на хелито след неговото зглабяне за което се надявам да помагате :)
    Слави Чорбанов
    София GSM: 0889 290 525

  9. #39
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    А пък според мен ще го сглобиш още по-лесно. Толкова е голямо че изобщо не се чудиш къде да напъхаш електрониката. Взе ли си и малко резервни части от тия дето се чупят най-често ?
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  10. #40
    Автор Аватар на Slav_s
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    120

    Здравей,
    надявам се и аз да е по лесно поради по голямите размери . Относно резервните части , ще поръчам заедно с електрониката :)
    Слави Чорбанов
    София GSM: 0889 290 525

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен