+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 13

Тема: Рязко излита на горе и после се разбива в земята (сам)

Threaded View

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    61

    При мен беше правилната крива, защото преди това около 1мин. си летях спокойно.
    Дойде ми BEC-a и ще тествам тези дни дали не е от това проблемът.

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    61

    Монтирах този TURNIGY 3A UBEC w/ Noise Reduction. Определено видимо имаше подобрение. Първо спря да загрява спийд контролера ми (Hobbyking SS Heli Series 50-65A ESC). Самият BEC и той не загрява вече изобщо. Явно този спийд няма много добър вграден BEC. Преди с аналоговите машинки нямаше проблем, но сега с D922MG Digital Metal Gear Servo 1.8kg/ 12g/ 0.07sec започнаха тези проблеми.

    Вчера летяхме с Ванката и 2 батерии от 3Ah ги изхабихме без никакви гличове. На третата батерия обаче започна да прави проблеми. (преди външният BEC тези проблеми ставаха още на първата батерия след няма и минута полет). Първият път пак за малко излетя нагоре, но не повече от метър. Овладях го и го приземих. Огледахме го. Нищо не е загряло. Връзките са добре и т.н. Пак литнах и вторият път както си hoover и изведнъж полетя на ляво към едно дърво. Пак го овладях и го приземих... Стигнахме до извода, че предната дясна машинка (десен елерон), е направила глич под вид на краткотраен импулс. Хелито за малко се е завъртяло наляво (без да се преобръща) и полета издигайки се и на ляво към дървото. Ако бяха сработили всички машинки щеше да е вертикално нагоре. Т.е. ако нещо от захранването идва централно. Чудя се дали не е от самата машинка или дали не е от смущения от приемника. Но преди не го правеше това с този приемник.
    Другата подробност е че тази електроника е претърпяла около 7-8 разбивания на хелито. Мисля си и за студена спойка нещо...

    Имате ли някакви идеи?

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    61

    Проблемът е в една от ейлерон-машинките

    Днес пак го разбих... Но поне имам повече информация за проблемът.
    Сложих му втори приемник Turnigy 8ch, чисто нов. За да го изключа като проблем. Пуснах data logger-a и включих Co-Pilot-а да мери само напрежение (реално машинки през него не са включени).
    Разбих го, като докато си висях във въздуха и изведнъж тръгна на ляво (както и преди няколко пъти на ляво тръгваше) и този път не успях да го изправя и се засили към едни деца в далечината... реших да го приземя наклонен. И го разбих. Не успя да се върне. Това означава че едната от ейлерон машинките е блокирала в някакво състояние. После гледах Co-Pilot-а и нямаше brown-outs (т.е. напрежението след BEC-a не е падало въобще). BEC-a беше студен също.
    И така заключавам, че една от DS922 машинките е блокирала в някакво състояние. После се оправя сама... Сега и трите машинки работят като ги движа и нищо уж им няма. Коя машинка блокира тепърва трябва да изследвам.
    За сега Ванката ми даде идея да закрепя хелито на маса здраво и да го развъртя като гледам машинките дали няма да блокират по време на натоварване.
    Какво мислите?

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    Здравейте! Само не забравяй между теб и хелито да сложиш преграда , примерно плексиглас 6 мм - прозрачен , това в случай ,че смяташ да го натоварваш на масата пред теб Аз пробвам в коридора и гледам през вратата , така де , предпочитам да кърпя стените на коридора , отколкото мене си По темата : подобни проблеми са трудно откриваеми и в случая си предприел най доброто за домашна обстановка : метода на изключването . Успех !

  5. #5
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Преди много време и аз имах проблеми с една от тези машинки. Работеше тежко и дори запъваше от време на време. Причината е в това, че при някои машинки една от осите на редуктора силно се натиска между основата и капачето и с това затруднява движението на последното зъбно колело. Проблема се разрешава с леко разхлабване на 4-те винтчета на дъното на сервото.

    Дали дадена машинка се зори може да се провери с измерването на тока при нормална работа. Ако редуктора върви тежко, тази машинка трябва да консумира повече ток от другите от нейния вид.
    Росимир Матеев

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    61

    Фитнес за серво-машинки

    Намерих проблемът. Едната ейлерон машинка при малко натоварване блокира. Пробвах всяка по един метод който ми хрумна и само тази правеше проблем. Пробвах да й развия малко болтовете и пак същото. Още не съм я свалял.

    Фитнес за серво-машинки
    1. Машинката трябва да е монтирана на хеликоптера;
    2. Хеликоптера трябва да е с пълно бойно снаражение (всичко монтирано на него включае и батерията);
    3. Свързвате сервомашинката към приемникът или към серво-тестер;
    4. Всяка сервомашинка се тества по отделно, а не трите едновременно!
    5. Трябва да е монтирано рамото на сервомашинката;
    6. Трябва да е монтиран и линка към тази сервомашинка, като е закачен само в единият си край от към сервомашинката;
    7. Хващате с пръсти горният край на линка и вдигате цялото хели с него. Като може леко да бутнете хелито от другата страна ако провисне на страни. Но не трябва да й помагате на тази сервомашинка;
    8. Пускате серво-тестера да движи машинката от единият до другият край на умерена скорост. Или от самият приемник движите сервото от единият край до другият и обратно;
    9. Трябва машинката да издържи тежеста на хеликоптера и въпреки това да се движи.

    Този тест съм го правил на машинки с метални зъбни колела. Ако са пластмасови не знам дали не може да се навреди? Иначе, ако сервата не могат да издържат хелито по-добре не летете с тях! Аз досега 3 пъти разбивах хелито заради това серво.
    Ще кача и видео скоро как става.

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    61

    Забравих да добавя, че когато правите "фитнес за серво-машинки" ги натоварвайте поне 1мин, ако може и повече. Проблемите може да се появят при по-продължителна работа, както беше при мен.

    Ииии да се похваля! Хелито вече изхаби 3 батерии без никакви проблеми!!!
    Благодарение на горната техника установих кое серво прави проблем. И най-хубавото което беше е, че взех недобре работещото серво, отворих го, почистих старата смазка. След това колело по колело го сглабях. Като за всяко такова пускам машинката да работи, пръскам със спрей-смазка и я въртя във двете посоки. Накрая като затварям машинката на няколко пъти я движа (от предавателя) по време на затягане на корпуса, за да се намести всичко правилно. Сложих я за опашно серво (че старата се беше счупила при последното сблъскване) и я тествах с фитнес. И... издържа теста! Всичко си беше вече наред.
    Днес се потвърди това и си летях много добре!


  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2012
    Живее в
    Gabrovo
    Мнения
    4

    проблем с батерията ?

    здравеите моят king III-750 излита нормално но след 10 сек пада мисля че проблема е с батерията
    казаха ми че след определен брои зареждания батерията губи мощнос ако това е така кажете
    ми колко ще ми излезе нова батерия !? modelist@mail.bg

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен