Намерих проблемът. Едната ейлерон машинка при малко натоварване блокира. Пробвах всяка по един метод който ми хрумна и само тази правеше проблем. Пробвах да й развия малко болтовете и пак същото. Още не съм я свалял.

Фитнес за серво-машинки
  1. Машинката трябва да е монтирана на хеликоптера;
  2. Хеликоптера трябва да е с пълно бойно снаражение (всичко монтирано на него включае и батерията);
  3. Свързвате сервомашинката към приемникът или към серво-тестер;
  4. Всяка сервомашинка се тества по отделно, а не трите едновременно!
  5. Трябва да е монтирано рамото на сервомашинката;
  6. Трябва да е монтиран и линка към тази сервомашинка, като е закачен само в единият си край от към сервомашинката;
  7. Хващате с пръсти горният край на линка и вдигате цялото хели с него. Като може леко да бутнете хелито от другата страна ако провисне на страни. Но не трябва да й помагате на тази сервомашинка;
  8. Пускате серво-тестера да движи машинката от единият до другият край на умерена скорост. Или от самият приемник движите сервото от единият край до другият и обратно;
  9. Трябва машинката да издържи тежеста на хеликоптера и въпреки това да се движи.

Този тест съм го правил на машинки с метални зъбни колела. Ако са пластмасови не знам дали не може да се навреди? Иначе, ако сервата не могат да издържат хелито по-добре не летете с тях! Аз досега 3 пъти разбивах хелито заради това серво.
Ще кача и видео скоро как става.