+ Ново Мнение
Страница 2 от 2
ПърваПърва 1 2
Визуализирани са от 11 до 13 от общо 13

Тема: Рязко излита на горе и после се разбива в земята (сам)

  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    61

    Фитнес за серво-машинки

    Намерих проблемът. Едната ейлерон машинка при малко натоварване блокира. Пробвах всяка по един метод който ми хрумна и само тази правеше проблем. Пробвах да й развия малко болтовете и пак същото. Още не съм я свалял.

    Фитнес за серво-машинки
    1. Машинката трябва да е монтирана на хеликоптера;
    2. Хеликоптера трябва да е с пълно бойно снаражение (всичко монтирано на него включае и батерията);
    3. Свързвате сервомашинката към приемникът или към серво-тестер;
    4. Всяка сервомашинка се тества по отделно, а не трите едновременно!
    5. Трябва да е монтирано рамото на сервомашинката;
    6. Трябва да е монтиран и линка към тази сервомашинка, като е закачен само в единият си край от към сервомашинката;
    7. Хващате с пръсти горният край на линка и вдигате цялото хели с него. Като може леко да бутнете хелито от другата страна ако провисне на страни. Но не трябва да й помагате на тази сервомашинка;
    8. Пускате серво-тестера да движи машинката от единият до другият край на умерена скорост. Или от самият приемник движите сервото от единият край до другият и обратно;
    9. Трябва машинката да издържи тежеста на хеликоптера и въпреки това да се движи.

    Този тест съм го правил на машинки с метални зъбни колела. Ако са пластмасови не знам дали не може да се навреди? Иначе, ако сервата не могат да издържат хелито по-добре не летете с тях! Аз досега 3 пъти разбивах хелито заради това серво.
    Ще кача и видео скоро как става.

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    61

    Забравих да добавя, че когато правите "фитнес за серво-машинки" ги натоварвайте поне 1мин, ако може и повече. Проблемите може да се появят при по-продължителна работа, както беше при мен.

    Ииии да се похваля! Хелито вече изхаби 3 батерии без никакви проблеми!!!
    Благодарение на горната техника установих кое серво прави проблем. И най-хубавото което беше е, че взех недобре работещото серво, отворих го, почистих старата смазка. След това колело по колело го сглабях. Като за всяко такова пускам машинката да работи, пръскам със спрей-смазка и я въртя във двете посоки. Накрая като затварям машинката на няколко пъти я движа (от предавателя) по време на затягане на корпуса, за да се намести всичко правилно. Сложих я за опашно серво (че старата се беше счупила при последното сблъскване) и я тествах с фитнес. И... издържа теста! Всичко си беше вече наред.
    Днес се потвърди това и си летях много добре!


  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2012
    Живее в
    Gabrovo
    Мнения
    4

    проблем с батерията ?

    здравеите моят king III-750 излита нормално но след 10 сек пада мисля че проблема е с батерията
    казаха ми че след определен брои зареждания батерията губи мощнос ако това е така кажете
    ми колко ще ми излезе нова батерия !? modelist@mail.bg

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен