Резултати от анкетата: Представлява ли интерес за вас такава промяна в апаратурата ви ?

Гласували
67. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Да, намирам я за наложителна!

    42
    62.69%
  • Нямам необходимите умения, но бих искал да я променя.

    13
    19.40%
  • Не - оригиналния софтуер си ми харесва

    4
    5.97%
  • Не ползвам такава апаратура.

    8
    11.94%
+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 249

Тема: Хардуерни и софтуерни благинки за Turnigy TGY 9X, Eurgle/FlySky/Imax

Threaded View

  1. #1
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Хехе... Обикновено е по-лесно да слушаш някой, който не е с майчин език английски.
    Старае се човека да изговаря думите правилно. При това бавно.

    Я кажете да обособя ли отделна тема за настройки на различни модели или тук да насипвам файлове *.eepe ?
    Мисля, че ще е полезно да има къде човек да изтегли и сложи файлове за eePe eeprom редактора.

    Любопитен съм колко колеги имат апаратури със сменен софтуер ?
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    гр. Русе
    Мнения
    9

    От около година съм със софтуера и съм много доволен. Оригиналния е абсолютен боклук
    Деан Москов
    Fly Fast, Fly Low, Turn Left

  3. #3
    Автор Аватар на peturgp
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    137

    още един в отбора със сменен софтуер
    Click image for larger version

Name:	DSC00463.jpg
Views:	1305
Size:	165.3 KB
ID:	3266
    smarty софт. го смених лесно.всичко е значително по лесно с твоите обяснения .сега идва трудното , да науча отново вече познатата апаратура .сигурно ще ми хрумнат някои въпроси.
    П. Петров
    Сливен

    МРАЗЯ ДУМАТА CRASH. Все пак сме българи!

  4. #4
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Ами честито! С какъв програматор го прави ?

    Последната версия 352 включва една супер благинка в меню TRAINER (меню 2/6)
    Click image for larger version

Name:	IMAG0127.jpg
Views:	909
Size:	91.3 KB
ID:	3267

    Преди имаше само коефициент на PPM сигнала идващ от ученическата апаратура.
    Сега имаме и това:

    Click image for larger version

Name:	IMAG0130.jpg
Views:	867
Size:	102.2 KB
ID:	3268
    С помощта на това меню си избираме какво може да управлява ученика, колко процента от максималното движение на сервата му разрешаваме (супер за млади нервно-ръчкащи пилоти ), кой от 4-те канала назначаваме към съответната позиция и с кой превключвател ще позволим на ученика ни да поема управлението. Аз ползвам GEA за целта.

    След като сме настроили позволенията на ученика ни, излизаме от setup менюто и влизаме в настройките на модела ни. Необходимо е само в дъното на първи екран да изберем Trainer ON и сме готови да управляваме избрания модел с ученик. Окончателното позволение го правим с GEA (ако сте назначили него).

    Ако не искаме да имаме ученик за конкретния модел правим Trainer OFF.

    Страхотна нова опция! Това спестява доста памет защото преди се налагаше към всеки микс да вкарвам и позиция за съответния PPM сигнал. Т.е. миксовете бяха двойни като обем памет.

    Ето как се прави преди версия 352, ако искате да миксирате PPM сигнала от ученическата апаратура:
    Click image for larger version

Name:	IMAG0132.jpg
Views:	1051
Size:	103.1 KB
ID:	3271(вижда се първата половина от миксовете.)
    Да не се чудите на странния микс на CH2
    Ако GEA е вдигнат, миксирам елеватора с PPM2 сигнал от ученика. И ако флайтмод е на позиция 1
    то ще движим и елевеатора синхронно с рудера съгласно крива C1. Експериментирах с автоматично повдигане на елеватор при завой с рудера :) стана ...

    Поздрави на всички следящи темата!
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Мартине,
    Браво, евала, машала !
    Ние с Коцето Костов сме решили да летим точно по схемата учител-ученик и ще ни е много ценна информация за:
    1. Къде можем да си закупим програматор ? На българската фирма, която предлага подобен не и работи онлайн пазаруването;
    2. Как се осъществява връзката между 2-те апаратури - с обикновен моно аудио кабел ли?
    Поздрави от Смолян
    Николай Арсов
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  6. #6
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Здравей nickarsow!
    Ученическата апаратура също ли е такава ? Какви са ви апаратурите ?

    Да, в учителската сигнала се вкарва през 3,5мм аудио кабел. НЯМА ЗНАЧЕНИЕ дали е моно или стерео.
    Аз съм направил един дълъг 3 метра, че да ни е спокойно. За да се убедя, че наистина нама значение дали е моно или стерео единия ми жак е моно а другия стерео . Както и да връткам кабела всичко си работи чудесно.

    Ученическата в моя случай е хобикингската 7 канална. Условието в нейния случай е при включване се държат натиснати десните два бутона за да се вкара в режим симулатор - да изкара PPM сигнал на куплунга.

    Ще поискам от колеги втора Turnigy за да експериментирам и ще ви кажа какво се получи.
    Не съм връзвал досега две Turnigy-та.

    Но не вярвам да има проблем. Освен описания де ....(* вижте по-напред) - говоря за слагането на резистора на пътечката на PPM сигнала. През микрофонния вход на компютъра карам симулатора с ппджой/смарт пропо плюс с вързан аудио кабел от апаратурата. Същия който ползвам и за двете апаратури.

    Тук искам да кажа: На много места в нета се дават съвети да се вади предаватела за да има хубав PPM сигнал към симулатора. Дрън-дрън - поне за новите версии без телескопичната антена. И при изваден предавател не ми харесваше сигнала преди да сложа резистора.

    PPM сигнала се появява (говоря за куплунга) при изключена апаратура и вкаран аудио жак. Екрана си "светва" все едно сте включили апаратурата от мастер копчето ON/OFF , НО с едно ГОЛЯМО НО : Предаватела НЕ ИЗЛЪЧВА! (ученическата апаратура) Пробвано и проверено!
    Когато включите и от ON/OFF тогава предаватела излъчва - учителската апаратура.


    Поздрави!
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    И двете апаратури са Turnigy 9x .... абсолютно еднакви. И на двете ще им сменя фърма, щото аз програмирам PIC-ове, та се надявам и с Atmel-ите да нямам проблем. Проблема е, че в България в момента не може да се намери програматор, като описания, та май ще се наложи да се поръчва от вън и да се чака.
    Въпрос: Трябва ли задължително да сменя резисторите и на двете апаратури?

    П.П. До колкото разбрах, "учителската" апаратура трябва да си е включена ( ON ), а "ученическата" изключена ( OFF ) и кабела пухнат в двете.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен