Резултати от анкетата: Представлява ли интерес за вас такава промяна в апаратурата ви ?

Гласували
67. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Да, намирам я за наложителна!

    42
    62.69%
  • Нямам необходимите умения, но бих искал да я променя.

    13
    19.40%
  • Не - оригиналния софтуер си ми харесва

    4
    5.97%
  • Не ползвам такава апаратура.

    8
    11.94%
+ Ново Мнение
Страница 9 от 25
ПърваПърва ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 81 до 90 от общо 249

Тема: Хардуерни и софтуерни благинки за Turnigy TGY 9X, Eurgle/FlySky/Imax

  1. #81
    Автор Аватар на peturgp
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    137

    Потвърждавам още веднъж че нямам никакви проблеми с пасатския програматор и ееРе
    П. Петров
    Сливен

    МРАЗЯ ДУМАТА CRASH. Все пак сме българи!

  2. #82
    Потребител
    Регистриран
    Jul 2011
    Живее в
    Троян
    Мнения
    65

    ppm изход

    Бихте ли ми казали ...на тоя жак отзад , как да изкарам PPM сигнал че да я ползвам за симулатор с микрофонен вход . Всичко си работи на компа с другата симулатора работи , но на тая на изхода сигнал не изкарах дори и с криви импулси. Та къде и какво се настройва за целта. Благодаря предварително

  3. #83
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Не са необходими настройки.
    Настройки има само при "четене" на PPM сигнал подаван към куплунга, не и при извеждане на такъв.
    При изключена апаратура, след като вкараш жака, апаратурата задейства ли се ?
    Ако да, то трябва да имаш PPM сигнал на изхода. Иначе може да е някаква дивотия около куплунга ти. Спойките му как са ?
    Сигурно си го проверил вече, ама да кажа ....
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  4. #84
    Потребител
    Регистриран
    Jul 2011
    Живее в
    Троян
    Мнения
    65

    При вкарване на жака се задейства, но уви сигнал няма. Ще проверя на изхода мисля 4е има буфер да не е заминал той. Май не6то не ми потръгна с тая апаратурка. Много и се бях навил. Переоди4но се ресетва сама.Първо мислех , че е от захранването, но се оказа , че не е проблема там. Заради това и сложих и интерфейса за препрограмиране, но и след фла6а ефекта го има. Може да един път на ден. може да е 3 пъти на 4ас но го има. Не е спойка , не реагира на по4укване, усукване просто когато си ре6и сама , даже гаси и подсветката след като и турих (управлява се от полевак свързан към МЕГАТА. Ще я "сбарам", ама като я отворя з акъсмет не прави номера :) Сега се замисям, че и липсата на сигнал, може да има нещообщо с това. Взех я от ва6 4овек от Габрово и много и се кефя, най вече 4е е с МЕГА и 4е може да и се налива мозък. Добра разработка е според мене и има всичко, за което може да е необходимо за сносна цена.
    Цветан Славков "Slavkov flight"

  5. #85
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Щом гаси и подсветката в твоя случай, явно MCU-то се ресетва.
    Бих те посъветвал следното:
    относно ресета:
    1. изключи предавателния модул и я наблюдавай. Дали ще се ресетва ?
    2. Друго, кондензатора до стабилизатора 7805 в какво състояние е ? А той ?
    3. Провери дали всички проводници от снопа между двете части на апаратурата са наред.
    относно PPM-a:

    4. Явно съм бил в заблуждение, но PPM сигнала подаван на куплунга към предаватела не преминава през куплунга за жака. Проверих го. Като отвориш, гледайки задния капак, антената нагоре: куплунга на жака е на отделна платчица перпендикулярно монтирана в жлеб на голямата платка. От ляво на дясно имаме: GND, PPM, VCC (идва от батерията), VCC подавано към апаратурата при включен жак (ключ), GND.
    PPM-a отива към 4-ти от дясно на ляво ОРАНЖЕВ проводник на 12-жилния съединител между двете части на апаратурата. Другия PPM сигнал подаван към предаватела е през СИН проводник 7-ми от дясно на ляво. Ако имаш възможност измери какво има на тия двете крачета. Все пак възможна е повреда в самия куплунг за жака и то на перото му, което подава сигнала на връхчето на жака. (няма значение моно или стерео - интересува ни връхчето)

    Качвам и схема на апаратурата. По схема двата PPM-a са съответно на 9 и 10-ти крак на MCU-то.

    Възможно е проблема ти да е свързан с аналоговия CMOS ключ 4066! През него минават двата PPM-a! 19-то краче на MCU управлява 4066 чрез 12 и 13.
    Провери двата резистора до 4066 дали са ок! Гледай схемата
    Пиши какво се случва, успех!
    Прикачени файлове
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  6. #86
    Потребител
    Регистриран
    Jul 2011
    Живее в
    Троян
    Мнения
    65

    Благодаря за точното инфо довечера 6те пробвам тези неща, които ме посъветва и се надявам да открия "фа6иста" :) . Между другото Габровци ще се окажете доста силна група !!! Браво на вас!!!
    Цветан Славков "Slavkov flight"

  7. #87
    Потребител
    Регистриран
    Jul 2011
    Живее в
    Троян
    Мнения
    65

    ...та какво стана. Отка4их предавателя, ефект(дефекта) си го има. Напрежението стабилно. Докъто я чакам дали ще се ресетне и ..апаратурата изгасна сама т.е. умря твърдо. Захранване има ...вси4ко и е наред само ето ми направи впе4етление, 4е при няколко 6тракания на ключа някоя чертичка на екрана се пояявя или премига дисплея. Сетих се преди че се борих с един "PIC" и се оказа 4е има проблем с кондензаторите на кварца. Смених ги с нормални да не са смд щракнах ключа и апаратурата тръгна. Изкефих се ...но за около час се ресетна пак. Смених кондензатора след стаб. на 5в. ефекта е пак като преди. само където ми прави впе4етление , че много пече тоя стабилизатор. на пластината де е запоена горе масата, с пръст като пипна не мога да си държа пръста пове4е от 2-3 секунди, което за мене не е нормално. По отно6ение на ППМ сигнала се оказа 4е на от жака вместо на 3и9 крак ми идва на 4ти. дове4ера ще продължа. За сега толкова от мен
    Цветан Славков "Slavkov flight"

  8. #88
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Смени стабилизатора със нормален TOP220, Смени и кварца.
    Успех
    Анатоли Бовянски
    София

  9. #89
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by ceci1 View Post
    ...та какво стана. Отка4их предавателя, ефект(дефекта) си го има. Напрежението стабилно. Докъто я чакам дали ще се ресетне и ..апаратурата изгасна сама т.е. умря твърдо. Захранване има ...вси4ко и е наред само ето ми направи впе4етление, 4е при няколко 6тракания на ключа някоя чертичка на екрана се пояявя или премига дисплея......
    Само да те попитам - да не би да си с оригиналния държач за батерийките?
    Георги Русинов

  10. #90
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Ceci1, не те питах ама ти с коя версия си ? С едната антенка или предишната с телескопичната?
    ...

    само където ми прави впе4етление , че много пече тоя стабилизатор.
    ... е наистина не е нормално! Търси какво смуче толкоз ток да му се невиди!


    ajcinema - Само да те попитам - да не би да си с оригиналния държач за батерийките?
    Хм... уместен въпрос. Малките камъчета обръщат колата. Но ти пък твърдиш, че захранването е стабилно, а де ....
    Все пак тури два светодиода на входа и на изхода на стабилизатора. Так ще гледаш какво става. Ама ограничи ги да не светят много - с малко ток, да не ти се обърква "греенето"
    Може стабилизатора да е пътник, смени го както те посъветва Bovyanski.
    Според мен търси причината за греенето!
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен