Резултати от анкетата: Представлява ли интерес за вас такава промяна в апаратурата ви ?

Гласували
67. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Да, намирам я за наложителна!

    42
    62.69%
  • Нямам необходимите умения, но бих искал да я променя.

    13
    19.40%
  • Не - оригиналния софтуер си ми харесва

    4
    5.97%
  • Не ползвам такава апаратура.

    8
    11.94%
+ Ново Мнение
Страница 6 от 25
ПърваПърва ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 51 до 60 от общо 249

Тема: Хардуерни и софтуерни благинки за Turnigy TGY 9X, Eurgle/FlySky/Imax

  1. #51
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Сори, че има такъв проблем при теб...
    При мен досега не ми се е случвало. На три win-a (XP, Vista, 7) си работи без забиване.
    Твоя какъв е ?
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  2. #52
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by smarty View Post
    Сори, че има такъв проблем при теб...
    При мен досега не ми се е случвало. На три win-a (XP, Vista, 7) си работи без забиване.
    Твоя какъв е ?
    Най-обикновено XP+SP3. Странното е, че второто стартиране след рестарт е нормално. Сега се ровя да разчопля причината. Забелязах, че при нормално стартиране, търси винаги за нови версии. При забиване не търси или не стига до търсене. След рестарта направих няколко рестартирания на eePe - никакви проблеми. Гася машината, пускам я и ..... забиване. Те такова чудо не ми се беше случвало със софт. Event Viewer-а не дава достатъчно инфо за забиванията - само Event ID: 1002 за eePe.exe.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  3. #53
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    само за проба защо не спреш firewall-a да видиш дали не ти блокира самата програма или интернет заявките на eepe-то?
    при спрян интернет следва да получиш само съобщение "unable to check for updates", но без блокаж.
    Второ сигурно си го правил, но една деинсталация и инсталация на eePe наново дали не биха помогнали ?
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  4. #54
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by smarty View Post
    само за проба защо не спреш firewall-a да видиш дали не ти блокира самата програма или интернет заявките на eepe-то?
    при спрян интернет следва да получиш само съобщение "unable to check for updates", но без блокаж.
    Второ сигурно си го правил, но една деинсталация и инсталация на eePe наново дали не биха помогнали ?
    Аз при самото инсталиране, зададох Zone Alarm да разрешава ъпдейтите. После направих деинсталация, чистене на регистрите, инсталация и тъкмо се зарадвах, че тръгна нормално и.....блокаж при следващото включване на лаптопа. Все още ровя да разбера причината. Лошото е, че в поведението на сривовете няма никаква логика, а и в ивънтите няма достатъчно информация за срива. Съмненията са ми насочени към последния ъпдейт на " .NET", който XP-то си направи автоматично малко преди първата инсталация на eePe.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  5. #55
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Хм, това щях да те питам дали .NET не е ъпгрейднат.
    Много народ пищи на Event ID: 1002. Било то за outlook или office най-вече. Боза някаква ....
    ето и още за размисъл:
    Event ID 1002 — DHCP Client Address Conflicts
    Event ID 1002 — Microsoft Antimalware Engine Scan
    Source: MSExchangeOMA Event ID: 1002 (.NET Framework 1.1.4322.573 ...
    защо пък да не гръмне и eepe

    Event ID codes:
    http://technet.microsoft.com/en-us/l.../dd639409.aspx
    Успех!
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  6. #56
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Проблем с програматора

    Здравейте момци,
    Имам голям проблем с програматора. Не ще и не ще да тръгне, както пише по 'дебелите книги".
    Ето и хронологията:
    1. Програматора е AVR 910 USB Programmer - купен през нета...(на Сириус-PCB);
    2. Подключвам апаратурата, появява се началния дисплей и започва да пивка, съобщавайки ниско напрежение....дотук добре;
    3. Инсталирал съм eePe и драйверите за програматора, разпознат е и е в Device managera всичко е тапа;
    4. Пускам от eePe четене от апаратурата, светодиодите за RD и WR премигват и..... ми дава това:

    ================================================== ==================
    Started AVRDUDE
    C:/Program Files/eePe/avrdude.exe -c avr910 -p m64 -P com2 -U eeprom:r:C:/DOCUME~1/NICKAR~1/LOCALS~1/Temp/temp.hex:i
    ================================================== ==================

    Found programmer: Id = "AVR ISP"; type = S
    Software Version = U.2; Hardware Version = 0.2
    Programmer supports buffered memory access with buffersize = 128 bytes.

    Programmer supports the following devices:
    Device code: 0x13 = AT90S1200
    Device code: 0x20 = ATtiny84
    Device code: 0x28 = AT90S4414
    Device code: 0x30 = AT90S4433
    Device code: 0x34 = AT90S2333
    Device code: 0x38 = AT90S8515
    Device code: 0x48 = (unknown)
    Device code: 0x4c = AT90S2343
    Device code: 0x51 = (unknown)
    Device code: 0x55 = ATtiny12
    Device code: 0x56 = ATtiny15
    Device code: 0x68 = AT90S8535
    Device code: 0x6c = AT90S4434
    Device code: 0xffffff86 = (unknown)
    Device code: 0xffffff87 = (unknown)
    Device code: 0x3a = ATMEGA8515
    Device code: 0x41 = ATMEGA103
    Device code: 0x43 = ATMEGA128
    Device code: 0x45 = ATMEGA64
    Device code: 0x5e = ATtiny2313
    Device code: 0x60 = ATMEGA161
    Device code: 0x62 = (unknown)
    Device code: 0x64 = ATMEGA163
    Device code: 0x69 = ATMEGA8535
    Device code: 0x72 = ATMEGA32
    Device code: 0x74 = ATMEGA6450
    Device code: 0x76 = ATMEGA8
    Device code: 0x78 = ATMEGA169

    avrdude.exe: error: programmer did not respond to command: enter prog mode

    ================================================== ==================
    AVRDUDE done - exit code 1
    ================================================== ==================

    като това: programmer did not respond to command: enter prog mode, хич не ми се понрави.
    Изтеглих си една тест програмка: Terminal V1.9b. Пробвам програматора, съгласно http://radiokot.ru/forum/viewtopic.php?p=598458#p598458 и....нищо....терминала връща това, което му пускам и при s, което трябва да даде сигнатурата....забива.

    Вече ми се изчерпаха идеите...пробвах различни настройки на програматора, различни драйвери.....едно и също.

    Момци, дайте някакви идеи, различни от..."...смени програматора". Тази идея ми е ясна.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  7. #57
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Привет
    Наскоро инсталирах същия програматор на едно приятелче и всичко си тръгна от раз.
    Ето ти софтуера който качих Аз http://rc.bovyanski.com/files/RC_MOD...r/AVR_Prog.rar
    Пробвай да го инсталираш на друг компютър, нищо чудно ВИНДОФФФ да се е омазал.
    Успех
    Анатоли Бовянски
    София

  8. #58
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Тъй виждам следното което при мен навремето създаваше проблем:
    C:/Program Files/eePe/avrdude.exe -c avr910 -p m64 -P com2

    Пренасочи драйвера на програматора да се закачи на някой по-горен COM порт. При мен се получи при качване чак на COM21! Или ако компа ти е с 2 реални серийни порта, като за начало забрани от BIOS COM2. Така ще избегнеш евентуално сбиване за въпрсния втори COM.
    Говоря хипотетично, защото може компа ти да е с един сериен и втория да е свободен.

    Ако и със софта на Bovyanski не иска, пада съмнение върху качеството на програматора.
    Любопитен съм, защото и аз съм имал ядове с техен продукт.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  9. #59
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by Bovyanski View Post
    Привет
    Наскоро инсталирах същия програматор на едно приятелче и всичко си тръгна от раз.
    Ето ти софтуера който качих Аз http://rc.bovyanski.com/files/RC_MOD...r/AVR_Prog.rar
    Пробвай да го инсталираш на друг компютър, нищо чудно ВИНДОФФФ да се е омазал.
    Успех
    Ефекта/дефекта е същия - в режим 911, дава следното съобщение:..." programming mode failed because programmer did not sent CR after P". Тоест почти същото, само дето дава и нова информация, че нещо куца в протокола. Сега ще направя няколко различни настройки в комуникационния протокол, пък да видим дали ще има разлика. Още не съм го пробвал в режим OSP II.

    Quote Originally Posted by smarty View Post
    Тъй виждам следното което при мен навремето създаваше проблем:
    C:/Program Files/eePe/avrdude.exe -c avr910 -p m64 -P com2

    Пренасочи драйвера на програматора да се закачи на някой по-горен COM порт. При мен се получи при качване чак на COM21! Или ако компа ти е с 2 реални серийни порта, като за начало забрани от BIOS COM2. Така ще избегнеш евентуално сбиване за въпрсния втори COM.
    Говоря хипотетично, защото може компа ти да е с един сериен и втория да е свободен.

    Ако и със софта на Bovyanski не иска, пада съмнение върху качеството на програматора.
    Любопитен съм, защото и аз съм имал ядове с техен продукт.
    Дано ми ги предложи тия портове, щото по спомен май ми предлагаше до COM4 само. След няколко минути ще съм наясно.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  10. #60
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Пробвах с няколко порта, чак до COM50.....същата работа. Пробвах и с Flow Control-а ... с Xon/Xoff, Hardware, None....същата работа. Намирисва на пари на вятъра за тоя програматор. Някой в Сириус май не си е свършил работата ( 5 пъти проверих монтажа, платката и окабеляването ). Единствено не съм пробвал да намаля резистора към RST от 330R на примерно 10R. През този резистор се подава RESET импулса към ATMEGA64. Има един пин ( LED )....6-ти на съединителя на програматора, където пише, че при нормална работа излизат правоъгълници с честота 1MHz и к=0,5. Е,.....излиза си супер.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен