Резултати от анкетата: Представлява ли интерес за вас такава промяна в апаратурата ви ?

Гласували
67. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Да, намирам я за наложителна!

    42
    62.69%
  • Нямам необходимите умения, но бих искал да я променя.

    13
    19.40%
  • Не - оригиналния софтуер си ми харесва

    4
    5.97%
  • Не ползвам такава апаратура.

    8
    11.94%
+ Ново Мнение
Страница 5 от 25
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 41 до 50 от общо 249

Тема: Хардуерни и софтуерни благинки за Turnigy TGY 9X, Eurgle/FlySky/Imax

  1. #41
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Не бях довършил още горното писание - много си бърз!
    Погледни пак горе.


    За тази апаратура не виждам причина да не стане ... само провери КАК се пуска PPM сигнала и.

    направи ми впечатление , че като съм си нагласил стандартните микс. за самолет и като се разходя по менютата (наистина само ги разглеждам без да променям нищо ) и като се върна на 5-то меню виждам че има добавени още микс. това стана на два пъти.
    Интересно... Какви миксове ти добавя ? При тази "разходка" стигаш ли до шаблоните от последното меню? Ако да, то с какво се връщаш назад ?
    Можеш ли ми прати eepe фаил на един такъв модел с добавени миксове ?
    Последна редакция от smarty; 08.06.2011 на 20:29.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  2. #42
    Автор Аватар на peturgp
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    137

    сори.вече го видях
    PS Май проблема беше в задклавиатурното устройство .Откакто внимавам какво натискам нямам проблеми с допълнителни миксове.
    Последна редакция от peturgp; 18.06.2011 на 22:08.
    П. Петров
    Сливен

    МРАЗЯ ДУМАТА CRASH. Все пак сме българи!

  3. #43
    Автор
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    108

    Имам следния въпрос.Така ли трябва да стане "ключа" за подсветката?Говоря за R-то от 300 ома и 10 kOm.
    Пламен Първанов

  4. #44
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Да, това си е класиката за такъв вид управление. НО....
    Но ако намериш точно тези ключове които съм посочил, ще се отървеш от двата резистора.
    Точно тези ключове са с нищожно натоварване на MCU изхода.
    Докато тази схема която си посочил ТРЯБВА да се съобрази с максималния ток с който може да натовариш изхода на MCU-то. T.e. тока на отпушване на MOSFET-а.
    Все пак ако може да намериш тези които съм препоръчал ще е най-добре.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  5. #45
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    peturgp: PS Май проблема беше в задклавиатурното устройство .Откакто внимавам какво натискам нямам проблеми с допълнителни миксове.
    уф бре!
    таман ме беше притеснил какъв ли ще е този бъг!

    Към днешна дата софтуера е обновен до v.363
    Ръководството също е обновено, като най-сетне е описано и тренерското меню.
    Новото в тази версия, което виждам е: (така и неоткрих някъде да се описват промените - дори и в CVS-a)
    - Сменен шрифт на таймерите и името на модела. Сега е по-закръглен и по-четлив.
    - Като казвам таймери, вече имате ДВА таймера в началния екран.
    Единия си е стария. нагласяте си го с какво да се активира - например само когато подавате газ.
    А другия може да си го пускате с бутона "Menu" и да го слагате на пауза пак със същия бутон.
    Полезен таймер - така ако хвърчите 20 минути и сте подавали газ само 10 ще знаете и за тези 20 минути. Не само колко време сте давали газ. Определено полезна добавка.
    Отделно с дълго натискане на бутона "UP" си имате списък със всички таймери.

    Вече имам молба за връщане на стария софтуер на 2 апаратури. Основната причина е затруднение в настройката на хелита. Искам да попитам: Има ли някой да е подкарал хели с er9x ?
    Вярно, настройките са много. Но нали това е идеята на er9x. Да си правите каквото си искате.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  6. #46
    Автор Аватар на peturgp
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    137

    до smary

    smarty по въпроса с хелитата.Сложих този файл за 450 който е в темата ти и 1,2 и 6 започват да полудяват в различна последователност самички.Сега чета упътването като първолак и проучвам миксерите.Засега имам някакъв успех но още не съм пробвал как е във въздуха.Все пак аз не съм критерии защото съм на етап като вдигна хелито гледам да не го тръшна .
    П. Петров
    Сливен

    МРАЗЯ ДУМАТА CRASH. Все пак сме българи!

  7. #47
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Мартине,
    Имаш ли поглед над версиите след 357 ( stable ), тествал ли си ги и какво ти е мнението? До колкото чета, още не са маркирани, като стабилни.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  8. #48
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Николай,
    в момента съм с 363
    Проблеми не виждам никакви. Само плюсовете, които изброих.
    Бързам и слагам най-новите версии, нищо, че не са "стейбъл". Правя го от любопитство най-вече.
    Ако има бъг ще свирна овреме. При мен не е фатално, фъркам само депронки ... засега

    Оня ден пусках едно акробатче в първи полет. За пореден път се убеждавам, колко хубаво нещо е автоматичното тримване с помощта на един бутон - работи прекрасно!
    Само да припомня, че софтуера има възможност в момента в който стабилизирате модела (първоначално само със стиковете) да цъкнете назначен за целта превключвател (аз ползвам ELE просто лявата ми ръка е свободна - включвате и изключвате) и така автоматично тримерите се настройват с необходимите стойности. Разбира се нормания начин за тримване си работи също.

    Поздрави!
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  9. #49
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    peturgp

    до smary
    smarty по въпроса с хелитата.Сложих този файл за 450 който е в темата ти и 1,2 и 6 започват да полудяват в различна последователност самички.
    Виж чудех се защо и в симулатора 1,2,6 се разхождат наляво надясно самички ...
    Зареди си файла с моделите в eePe. Цъкни върху хелито.
    Пусни симулатора - четвъртия бутон - simulate (с шарените точки)
    Ще наблюдаваш същия феномен. Защо това е така - или е бъг или иска мноооого четене.
    По-късно ще гледам да сложа клип с движението - пък дано някой намери обяснение.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Момци,
    На някого случвало ли му се е следното с eePe:
    Стартирам софта на лаптопа и.....става едно забиване, от което няма излизане, освен с restart. Всеки опит за END PROGRAM от task menager-а води до нов безкраен dump report и компа става почти неизползваем, като между другото eePe продължава да не се ендва и task manager-a продължава да дава "....not responding" ?
    Рестартирам лаптопа, стартирам eePe - всичко е наред....все едно, че нищо не се е случило....?
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 3 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 3 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен