Резултати от анкетата: Представлява ли интерес за вас такава промяна в апаратурата ви ?

Гласували
67. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Да, намирам я за наложителна!

    42
    62.69%
  • Нямам необходимите умения, но бих искал да я променя.

    13
    19.40%
  • Не - оригиналния софтуер си ми харесва

    4
    5.97%
  • Не ползвам такава апаратура.

    8
    11.94%
+ Ново Мнение
Страница 24 от 25
ПърваПърва ... 14 20 21 22 23 24 25 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 231 до 240 от общо 249

Тема: Хардуерни и софтуерни благинки за Turnigy TGY 9X, Eurgle/FlySky/Imax

  1. #231
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Монтес, може да използваш и други N-channel MOSFET транзистори, но тези които съм посочил не товарят MCU-то и не им трябват допълнителни резистори.
    За други N-channel MOSFET транзистори може да ползваш схемата от пост #14
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  2. #232
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Последна версия към днешна дата - 803
    От няколко дни съм с нея, но само за наземни тестове. Все още не съм я пробвал в полет.
    Има интересни нови неща, които при първа възможност (съчетана със свободно време) ще опиша подробно.

    За сега мога да споделя , че успях да подкарам 16!!! работещи канала при едновременна работа на двата предавателя и двата 8-канални приемника.

    За кратко време излезе 804, а днес и 805.
    Надявах се в 805 да са изчистени бъговете, които съм забелязал до момента.
    (някой от тях: грешки в настройките на менютата ако се използват потенциометрите за бърз достъп - например в менюто миксове, освен стойностите на канала и експонентата се получава и лудница при назначаването на превключватели. Не работи избора на стойности в някои менюта в самата апаратура, но eepe успява да ги коригира. Втория таймер е с допинг - за 30нормални секунди отчита 50)
    Но за съжаление все още не са.

    Особено досаден е избързващият втори таймер.
    Ще следя бъдещите версии, но за сега се връщам към любимата си СТАБИЛНА 744 версия!
    Последна редакция от smarty; 14.10.2013 на 16:12.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  3. #233
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26

    Гледам че излезе 807 и 389 на еePe.
    Някакви впечатления???

  4. #234
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Все още вторият брояч избързва...
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  5. #235
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2013
    Живее в
    Sliven, BULGARIA
    Мнения
    34

    Хардуерни и софтуерни благинки за Turnigy TGY 9X, Eurgle/FlySky/Imax

    Някой има ли впечатления от инсталирани/монтирани:
    1.ER9x-FRSKY
    ER9x-FRSKY-NOHT
    2. Този телеметричен предавател
    3. Този телеметричен приемник
    Необходими ли са при управлението на самолет или са препоръчителни повече за някакъв коптер.

  6. #236
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    А дали е толкова трудно да погледнеш предната страница ?
    Използвам този модул и съм доволен...
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  7. #237
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2013
    Живее в
    Sliven, BULGARIA
    Мнения
    34

    ОК

    Колега, обикновено поглеждам към първата страница където са линковете с теми за Търниджито и не видях такава тема, затова и попитах, за което се извинявам.
    По въпросите, които повдигнах има нещо споменато в тази предна страница, че са правени опити за 2 в 1, което съм срещал и в други чужди форуми, но за фърмуера за телеметрия FrSky, няма нищо конкретно, освен че е използван и че са постигнати очаквани за тази технология на кодиране резултати.
    Все пак намерих нещо по хардуерната инсталация на нов FrSky трансмитер от небезизвестния Ричард Мразек, затова споделям тези 2 линка, които представляват много подробни нагледни съвети за тези, които решат да си преработят трансмитера, на свой риск разбира се.
    Част 1
    http://www.youtube.com/watch?v=pUdJwiltog0
    Част 2
    http://www.youtube.com/watch?v=3zTFOrjl4Ew

  8. #238
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Линковете са чудесни. Благодаря за споделянето, ще са полезни на колегите.

    Телеметрията работи много добре. Спокойствието, което дава с информация за състояние на батерията и нивото на сигнала са голямото и предимство. Там където летим има "интересни" участъци с пропадане на сигнала - само гадаем защо се случва, но благодарения на тази телеметрия знаем къде не трябва да летим.

    Относно 2 в 1:
    Първоначално мислех да използвам DHT модула и да използвам er9x с телеметрия. Но в последствие реших, че е много по-добре е да оставя "чист" er9x и да има втори дисплей само за телеметричните данни.
    В повечето случаи се ползва или готов модул (DJT), който се монтира на мястото на търниджи предавателя или се слага DHT.
    Това с двата предавателя си е моя измишльотина, защото исках да ползвам и всички налични търниджи приемници за по-непретенциозни модели. Радвам се, че някой някъде е решил да прави подобно нещо, макар и досега да не съм срещал такова решение...
    Има една много сериозна уловка!
    Ако се налее телеметричния er9x, тротълхолд превключвателя НЕ СЕ ВЛИЯЕ ако се ползва търниджи модул! Работи само с телеметричните на FRSKY. (Информацията не я потвърждавам, не е пробвано лично от мен). А да не мога да забранявам мотора не е нещо което трябва да се позволи.
    Затова направих варианта оригинален търниджи предавател със собствена антена, DHT с телеметричен дисплей и собствена отделна антена и "чист" er9x.
    Поздрави!
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  9. #239
    Наблюдател
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    5

    Преработка на готовата подсветка на Хобикинг

    Здравейте всички и честита Нова година. Здраве и радост през новата 2014г :) Не видях в темата да е писано за преработката на готовата подсветка на Хобикинг. Вмомента съм с инсталирана версия 808 на ER9X. Направих това http://www.youtube.com/watch?v=VVvOLneNinQ . Използвам BS170 за ключ, но вече втори транзистор ми пробива и подсветката остава да си свети. Захранвам апаратурата с 3 клеткова ли-по батерия. Прекъснах плюса от заводската писта на платчицата на удължителното кабелче, направих мостчето от другия +. Мерих какво се случва. На подсветката си отиват 2,84V, с което излиза, че харчи 18mA (синята подсветка), няма укъсявания, няма как да се случи пренапрежение, че да пробие. Процесорът дава 5V на изхода за определеното време и т.н. Много странно. На много места го дават това, че работи, но при мен нещо не е както трябва. Някой пробвал ли е този вариант за подсветка? Чудя се дали има някакъв смисъл да се боря с тази преработка от линка или да го вържа като предложението в началото на темата.
    Яни Желязков

  10. #240
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2013
    Живее в
    Sliven, BULGARIA
    Мнения
    34

    Подсветката

    Инсталирал съм подсветката по указанията в същия клип и проблеми нямам, само че моята е зелена.
    Настройката на времето на светене става още в първа страница на 1/6 /Light off after- xx sec/. Да не би да е включено постоянно Light switch или през BackLight invert.
    Да не би нещо при свързването на BS170 /който има пробивно напрежение 60 волта/, да не е свързан както е посочено- сорса към платката, дрейна- към черния проводник, гейта- за управление към ъгловата точка от CPU Atmega64. Ето схемата на транзистора.
    Виж дали са прекъснати добре пистите, които са посочени, замери ги с мултицет.
    Последна редакция от macao; 01.01.2014 на 17:01.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен