Резултати от анкетата: Представлява ли интерес за вас такава промяна в апаратурата ви ?

Гласували
67. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Да, намирам я за наложителна!

    42
    62.69%
  • Нямам необходимите умения, но бих искал да я променя.

    13
    19.40%
  • Не - оригиналния софтуер си ми харесва

    4
    5.97%
  • Не ползвам такава апаратура.

    8
    11.94%
+ Ново Мнение
Страница 10 от 25
ПърваПърва ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 91 до 100 от общо 249

Тема: Хардуерни и софтуерни благинки за Turnigy TGY 9X, Eurgle/FlySky/Imax

  1. #91
    Потребител
    Регистриран
    Jul 2011
    Живее в
    Троян
    Мнения
    65

    Малко на разбъркано отговарям. То4но със светодиод следя 5в трепне ли и окото го хваща червения цвят. Антенката ми е една 4упеща се на 2,4гига. Мегата е студена и няма греещи елементи, а за стабилизатора много ми се мотаеше идеята да го сменя но правя един тестер и нямах много време за това. Довечера със сигурност ще се сбогувам с него. :) пропуснах за батерийте да кажа 4е не ползвам таковя 4удо. взел съм 3 броя лиюон от тези елементи за лаптоп и 2 вътре едната вън (4е не се събират) ..и с тях кара с 4асове при пад 1 волт. сменял сум ги . Не е от тях
    Цветан Славков "Slavkov flight"

  2. #92
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Забравих да спомена смени и кондензаторите на стабилизатора.
    Първата версия със мегахерцовата антена имаше този проблем или поне една партида от тях.
    На една апаратура кварца и правеше проблеми това е със което съм се сблъсквал досега.
    Като цяло апаратурата е много добра но явно елементната база е от най евтината и може да се очакват подобни проблеми.
    Май и аз ще си взема една за зимата да има какво да ръчкам.
    Ако някой има за продан може и мъртва и без модули съм готов да я купя.
    Анатоли Бовянски
    София

  3. #93
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Цецо,
    По принцип 3 х LiPo на този стабилизатор ( корпус sot-223 ) му идва ташкън, особено, когато са прясно заредени - 3х4.20=12.60V. В сайта на ХК има един пакет 9,9V, който е точно за случая - ей това: http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...4_TX_Pack.html . С малко преработка - нов съединител, става перфектно. Ти го претоварваш по мощност, въпреки писанията в дейташийта му.

    П.П. Без да се сърдиш, пробвай вместо 4 да ползваш клавиша под ESC ( ч ).
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  4. #94
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Аз ползвам също 3S липо, но моя стабилизатор не грее толкова много ?
    Ако не бъркам Цецо има към 10,8 - 11 и може би малко горница волта с така описаните 3 батерии от лаптоп.

    По принцип зареждам до максимум 12, дори в повечето случаи слагам батерията с 11,5V.
    И то не заради посочения "майнборд" стабилизатор, а заради този в предавателния блок - топли повече.
    Основния при мен не създава ядове (пу-пу...) но мисля да му запоя една медна пластинка да топлоотдава, че тези жеги са коварни.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  5. #95
    Потребител
    Регистриран
    Jul 2011
    Живее в
    Троян
    Мнения
    65

    Благодаря момчета, нещата май ще се ре6ат, поне по отно6ение на ресета. Кондензаторите около стаб. бяха едни от първите сменени.Смених последно и стабилизатора. Презапоих и куплунзите (двата по средата БЕЗ този на дисплея). Нещата се оформят около кварца. последно презапоих и него и вси4ко се кротна. Пропуснах да кажа, че явно снощи я бях "раздразнил" 4е на 2 пъти след серия от ресети(без да я барам просто си стои и я наблюдавам) се тигна до пълно умиране и флашване. като единия път стана така, 4е бутоните и джойстиците работят, а няма дисплей. има само подсветка. За ли-йона просто тя си е предвидена да работи с 8Х1,5в=12в (ако е с нормални батерий) на много клипове из интернет, след пускане на апаратурата на дисплея ясно се вижда 12-12,4в мисля 4е при толкова стабилизатори вътре не би било проблем само малко 6те позагрват. Много пове4е време издържат, както и липото. Наблюдавах я с последните експерименти, 4е за цяла вечер няма да е паднало напрежението и с волт.Кофтито е 4е тези де ползвам (дарение) са малко по големи и едната е залепена отвън на капа4ето. Ползвам батерия направена от 3бр. литиево-йонни елементи от касов апарат. Дори и да са негодни за касов апарат пов4ето стават за подобна схемотехника. за сега толкова по въпроса ..дове4ера ще видя дали съм спе4елил само битката или и войната. :)
    Цветан Славков "Slavkov flight"

  6. #96
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    гр. Русе
    Мнения
    9

    Добре де. А защо използвате по три клетки липота, като апаратурката си работи перфектно и с две клетки?Няма греене, няма дявол
    Деан Москов
    Fly Fast, Fly Low, Turn Left

  7. #97
    Потребител
    Регистриран
    Jul 2011
    Живее в
    Троян
    Мнения
    65

    Ха ха , това да я караш 2 клетки (8в) е според мене , като да си кара6 колата само на 4ервената лампа на резервата :) . Моята вече я бройте за оправена. Вчера никакъв проблем.
    Цветан Славков "Slavkov flight"

  8. #98
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    гр. Русе
    Мнения
    9

    При условие, че захранването на апаратурата минава през стабилизатор на 5 V, на модула мисля че беше на 3,3 V, не виждам смисъл от три клетки. Колкото и да е калпав стабилизатора, му трябват не повече от 7 V захранване. Другото си е чиста загуба. Друг е въпроса ако използваш мегахерцов модул. Там вече си трябват 12 V.
    С 2S 1500 mA/h изкарвам 2 месеца без заряд
    Деан Москов
    Fly Fast, Fly Low, Turn Left

  9. #99
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Моята вече я бройте за оправена. Вчера никакъв проблем.
    Цецо, поздравления!


    Колеги,
    нека отново да акцентираме върху er9x, eePe.

    Текуща версия: ееPe - r259
    Версия на er9x - r382

    Какво ново:

    1. Ами радват окото с графично меню в секция 6/6 - КАЛИБРИРАНЕ. Нарисували са стиковете и барчетата на трите потенциометъра. За начало на калибрирането се слиза един път надолу, да се почерни "START CALIBRATION" и се натиска "MENU" за старт. Следват се инструкциите. Апаратурата пищи по време на калибриранет, може би за да не се разсейвате случайно с други работи :)

    2. Потенциометър HOV.PIT има свойството да ви прехвърля по страниците на менютата.
    3. !!! Внимавайте в меню 5/6. Ако натиснете UP/DOWN директно се осветява A8 - калибрирането на батерията. И ако врътнете потенциометъра AUX2 ще ви отиде калибрирането на волтметъра на вятъра. Аз без да искам я свърших тази работа и се наложи да меря с мултицета за да задам правилното напрежение отново.
    * не е зле да си направите едно замерване с мултицет и да си го заложите в меню 5/6. Ако ви показва вярно - не пипайте

    4. След флашването на 382 и след като включих апаратурата на собствено захранване, ми направи впечатление, че показанието на волтметъра смени наколко пъти бързо показанията си във възходящ ред започвайки от 0V докато достигна реалната стойност. Нещо което преди не съм забелязвал. Изключих/включих апаратурата: отново - същото "броене" - явно трябва да го пишем и него към новите достойнства на софтуера. Умишлено е направено!
    Не е лошо.


    В менютата касаещи настройките на моделите не откривам разлика.
    Ако утре намеря време ще прегледам и сорсовете на програмите да видя за други красоти
    Поздрави
    Последна редакция от smarty; 26.07.2011 на 14:23.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  10. #100
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Версия на er9x - r383
    Какво ново:

    Премахнато е пищенето по време на калибриране. Явно не е е нужно

    Колеги, по случай 100-тното писание в темата направих кратък указател в #1
    Там винаги ще намирате и актуален линк към описанието на най-свежата версия на софтуера.

    Поздрави!

    п.с. Според анкетата има колеги, които желят да сменят софтуера си, но нямат техническа възможност.
    Ако желаят, да се свържат с мен на ЛС за съдействие!
    Последна редакция от smarty; 26.07.2011 на 15:02.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен