Резултати от анкетата: Представлява ли интерес за вас такава промяна в апаратурата ви ?

Гласували
67. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Да, намирам я за наложителна!

    42
    62.69%
  • Нямам необходимите умения, но бих искал да я променя.

    13
    19.40%
  • Не - оригиналния софтуер си ми харесва

    4
    5.97%
  • Не ползвам такава апаратура.

    8
    11.94%
+ Ново Мнение
Страница 4 от 25
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 249

Тема: Хардуерни и софтуерни благинки за Turnigy TGY 9X, Eurgle/FlySky/Imax

  1. #31
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Ами честито! С какъв програматор го прави ?

    Последната версия 352 включва една супер благинка в меню TRAINER (меню 2/6)
    Click image for larger version

Name:	IMAG0127.jpg
Views:	902
Size:	91.3 KB
ID:	3267

    Преди имаше само коефициент на PPM сигнала идващ от ученическата апаратура.
    Сега имаме и това:

    Click image for larger version

Name:	IMAG0130.jpg
Views:	862
Size:	102.2 KB
ID:	3268
    С помощта на това меню си избираме какво може да управлява ученика, колко процента от максималното движение на сервата му разрешаваме (супер за млади нервно-ръчкащи пилоти ), кой от 4-те канала назначаваме към съответната позиция и с кой превключвател ще позволим на ученика ни да поема управлението. Аз ползвам GEA за целта.

    След като сме настроили позволенията на ученика ни, излизаме от setup менюто и влизаме в настройките на модела ни. Необходимо е само в дъното на първи екран да изберем Trainer ON и сме готови да управляваме избрания модел с ученик. Окончателното позволение го правим с GEA (ако сте назначили него).

    Ако не искаме да имаме ученик за конкретния модел правим Trainer OFF.

    Страхотна нова опция! Това спестява доста памет защото преди се налагаше към всеки микс да вкарвам и позиция за съответния PPM сигнал. Т.е. миксовете бяха двойни като обем памет.

    Ето как се прави преди версия 352, ако искате да миксирате PPM сигнала от ученическата апаратура:
    Click image for larger version

Name:	IMAG0132.jpg
Views:	1042
Size:	103.1 KB
ID:	3271(вижда се първата половина от миксовете.)
    Да не се чудите на странния микс на CH2
    Ако GEA е вдигнат, миксирам елеватора с PPM2 сигнал от ученика. И ако флайтмод е на позиция 1
    то ще движим и елевеатора синхронно с рудера съгласно крива C1. Експериментирах с автоматично повдигане на елеватор при завой с рудера :) стана ...

    Поздрави на всички следящи темата!
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Мартине,
    Браво, евала, машала !
    Ние с Коцето Костов сме решили да летим точно по схемата учител-ученик и ще ни е много ценна информация за:
    1. Къде можем да си закупим програматор ? На българската фирма, която предлага подобен не и работи онлайн пазаруването;
    2. Как се осъществява връзката между 2-те апаратури - с обикновен моно аудио кабел ли?
    Поздрави от Смолян
    Николай Арсов
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  3. #33
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Здравей nickarsow!
    Ученическата апаратура също ли е такава ? Какви са ви апаратурите ?

    Да, в учителската сигнала се вкарва през 3,5мм аудио кабел. НЯМА ЗНАЧЕНИЕ дали е моно или стерео.
    Аз съм направил един дълъг 3 метра, че да ни е спокойно. За да се убедя, че наистина нама значение дали е моно или стерео единия ми жак е моно а другия стерео . Както и да връткам кабела всичко си работи чудесно.

    Ученическата в моя случай е хобикингската 7 канална. Условието в нейния случай е при включване се държат натиснати десните два бутона за да се вкара в режим симулатор - да изкара PPM сигнал на куплунга.

    Ще поискам от колеги втора Turnigy за да експериментирам и ще ви кажа какво се получи.
    Не съм връзвал досега две Turnigy-та.

    Но не вярвам да има проблем. Освен описания де ....(* вижте по-напред) - говоря за слагането на резистора на пътечката на PPM сигнала. През микрофонния вход на компютъра карам симулатора с ппджой/смарт пропо плюс с вързан аудио кабел от апаратурата. Същия който ползвам и за двете апаратури.

    Тук искам да кажа: На много места в нета се дават съвети да се вади предаватела за да има хубав PPM сигнал към симулатора. Дрън-дрън - поне за новите версии без телескопичната антена. И при изваден предавател не ми харесваше сигнала преди да сложа резистора.

    PPM сигнала се появява (говоря за куплунга) при изключена апаратура и вкаран аудио жак. Екрана си "светва" все едно сте включили апаратурата от мастер копчето ON/OFF , НО с едно ГОЛЯМО НО : Предаватела НЕ ИЗЛЪЧВА! (ученическата апаратура) Пробвано и проверено!
    Когато включите и от ON/OFF тогава предаватела излъчва - учителската апаратура.


    Поздрави!
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  4. #34
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    И двете апаратури са Turnigy 9x .... абсолютно еднакви. И на двете ще им сменя фърма, щото аз програмирам PIC-ове, та се надявам и с Atmel-ите да нямам проблем. Проблема е, че в България в момента не може да се намери програматор, като описания, та май ще се наложи да се поръчва от вън и да се чака.
    Въпрос: Трябва ли задължително да сменя резисторите и на двете апаратури?

    П.П. До колкото разбрах, "учителската" апаратура трябва да си е включена ( ON ), а "ученическата" изключена ( OFF ) и кабела пухнат в двете.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  5. #35
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    "Проблема е, че в България в момента не може да се намери програматор, като описания, та май ще се наложи да се поръчва от вън и да се чака."

    Aaaa не така Наборе има ама нема кой да потърси.
    Я звъни в Комет имат със сигурност.
    Във Пулсатор също има но не ти препоръчвам да взимаш от Борислав, нещо много е наточил секирчето напоследък.
    При Тошко също има, ей това работи перфектно http://www.tpetrov.com/search.php?pr...+AVR+910+USB+2
    Успех и не всичко е "ОНЛАИН" Я обичам Момата да я пипнем и Ракиката да я лизнем
    Анатоли Бовянски
    София

  6. #36
    Автор Аватар на peturgp
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    137

    до smary

    поръчах си програматора на пасат.не знам колко е читав (защото и толкова му разбирам ) ама пише и чете. а софт. за хеликоптера как да го добавя?
    П. Петров
    Сливен

    МРАЗЯ ДУМАТА CRASH. Все пак сме българи!

  7. #37
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Анатоли,
    Много благодарско за линка. Поръчах си от Петров.....съвсем го бях забравил. Кометските ги бях проверил, ама не можах да намеря подобен....Както и да е....чакаме програматорчето, а междувременно почвам да монтирам съединителите в апаратурите.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  8. #38
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    До peturgp

    ... поръчах си програматора на пасат.не знам колко е читав (защото и толкова му разбирам ) ама пише и чете. а софт. за хеликоптера как да го добавя?
    Явно програматора е читав щом си успял

    editor and simulator - eePe!

    homepage: http://code.google.com/p/eepe/

    Теглиш и инсталираш това:
    Windows installer: http://eepe.googlecode.com/svn/trunk/eePeInstall.exe

    бърз преглед и запознаване с функциите на софтуера касаещи смяна на софтуера на апаратурата:


    начин на работа с програмата при настройка на модели:


    Като пускаш eepe тя си проверява за нови версии на софтуера на апаратурата и за нейни си нови версии.
    Ако ти излезе нова програма си я преинсталираш.
    Ако има нов софт за апаратурата ти препоръчвам да си го записваш във вида er9x-352.hex. (352 е текущата версия) Недей си презаписва старите файлове. Така ще си пазиш локално при тебе си текущите версии на софтуера.

    Интересното е как да си насипеш файла който съм посочил за хелито.
    НЕ СЕ ОПИТВАЙ да качиш директно този фаил!!!
    Ще ти даде грешка от съвместимост .. мда и аз се шашнах в първия момент.
    Прочиташ си текущите настройки на апаратурата (read EEPROM from TX) черния чип със зелената стрелка.
    Записваш си ги под някакво име.eepe Оставяш прозореца на тези настройки отворен.
    Отваряш файла на другия модел, който искаш да вмъкнеш. Преместваш прозореца му до този на твоята апаратура. Избираш реда с името на хелито и влачиш с мишката в твоя си фаил на която си позиция искаш. Това е!
    Внимание трябва да виждате 233 байта до името! - говоря за ПРИМЕРНИЯ hk450_heli.hex
    при копирането трябва да си остане със същия размер! Възможно е да се получи разлика в размера при копирането. Нямам обяснение на какво се дължи.
    Интересно е, че при дублиране на модела на хелито в неговия си прозорец размера му се променя също ... е това пък немога да разбера защо.
    Думайте при вас така ли е ?

    Линк към мястото където дискутирахме хели файла
    Прикачам архив на три примерни файла. Има какво да се научи от тях.
    Прикачени файлове
    Последна редакция от smarty; 08.06.2011 на 20:26.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  9. #39
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    И двете апаратури са Turnigy 9x .... абсолютно еднакви. И на двете ще им сменя фърма, щото аз програмирам PIC-ове, та се надявам и с Atmel-ите да нямам проблем. Проблема е, че в България в момента не може да се намери програматор, като описания, та май ще се наложи да се поръчва от вън и да се чака.
    Въпрос: Трябва ли задължително да сменя резисторите и на двете апаратури?

    П.П. До колкото разбрах, "учителската" апаратура трябва да си е включена ( ON ), а "ученическата" изключена ( OFF ) и кабела пухнат в двете.
    1. Да учителската е с включено захранване, ученическата - не. И двете са с включен кабел.
    2. Предполагам имаш осцилограф? Ако не - Може да си сложиш софтуерен и през микрофонния вход да гледаш какво става. Но не виждам причина точно твоите две апаратури да нямат нужда от резистора.

    Питайте не ме жалете - поздрави и успех колеги!
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  10. #40
    Автор Аватар на peturgp
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    137

    и аз предположих че трябва да запиша файла като модел , но не бях сигурен.хубавото в този случай е че даже и да сгафиш много бързо може да си "преинсталираш" апаратурата .направи ми впечатление , че като съм си нагласил стандартните микс. за самолет и като се разходя по менютата (наистина само ги разглеждам без да променям нищо ) и като се върна на 5-то меню виждам че има добавени още микс. това стана на два пъти. възможно е и аз да бъркам нещо.а ще може ли да се свърже тази http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...idProduct=9042 в режим тренер
    П. Петров
    Сливен

    МРАЗЯ ДУМАТА CRASH. Все пак сме българи!

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен