Резултати от анкетата: Представлява ли интерес за вас такава промяна в апаратурата ви ?

Гласували
67. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Да, намирам я за наложителна!

    42
    62.69%
  • Нямам необходимите умения, но бих искал да я променя.

    13
    19.40%
  • Не - оригиналния софтуер си ми харесва

    4
    5.97%
  • Не ползвам такава апаратура.

    8
    11.94%
+ Ново Мнение
Страница 17 от 25
ПърваПърва ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 161 до 170 от общо 249

Тема: Хардуерни и софтуерни благинки за Turnigy TGY 9X, Eurgle/FlySky/Imax

  1. #161
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Aааааа, софта няма проблем....по продължителността на импулса. То си е направено в MatrixPilot фърмуера.
    Въпроса е да облекчим пилота...по-скоро начина му на избор на режимите.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  2. #162
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Ей тука едно примерно, ама незнайно защо толкова скъпо решение, с много бездарно изпълнение .

    http://www.ebay.ca/itm/Mode-switch-6...-/120731012907

    http://www.xenonflashtubes.com/ebay/...ode-switch.jpg - "инструкциите за монтажа" ...

    Аз се надявам да стигнем до по-културно решение.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  3. #163
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    ЛЕЛЕ МАЙКО! ЕГАТИ ГРУБАТА РАБОТА!
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  4. #164
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Не е груба, може и по зле.
    Ама снимките са направени без да се махне защитната лепенка.
    А цената е според клиент.
    Всички можем тук много по добре, Ама не можем да го продадем.
    Защо ли
    Оспамих темата
    Rotary Switch потърсете в комет и К1
    Анатоли Бовянски
    София

  5. #165
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Едно мъъъъничко допълнение към пост #141. Може да си изберете ключе, което да включва/изключва функцията на потенциометъра. Дори може да си добавите и бипкане при активиране на функцията.
    В този пример, аз съм избрал ключето AIL. Избора на потенциометър/ключ е индивидуално за всеки, според предпочитанията и както е по-удобно.

    Приложение 3898

    Ник, а забеляза ли какво би станало ако при нормален "полет" си изключиш ключето
    По долу съм написал какво всъщност се случва - пост 167


    Много време не се бях заигравал, но сега врътнах комбинацията трипозиционен ключ с донастройка от потенциометър и стана много добре.
    Трипозиционния ми ключ задава три режима на полет спокоен, динамичен и "ненормален" за 3D дивотии,
    като върху трите режима, потенциометъра влияе от 0 до 100% Така съвсем финно мога да си донастроя всеки режим в полет.

    Като изпробвам в полеви условия ще ви кача и файлче

    Софта е обновен до 646 - 08.12.2011
    Има интересна глезотийка касаеща аудио частта. Сега апаратурката може да издава по-интересни звуци.
    Поздрави!
    Последна редакция от smarty; 11.12.2011 на 09:14.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  6. #166
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Ама що си скрил редовете бре момко?...Трябва да се виждат от всеки, за да не допусне моята грешка..
    Хубаво, че си го проиграл. И ние с Коцето го проиграхме, ама единствения проблем, който забелязахме беше нулева активност на стиковете, ако потенциометъра по някаква причина е останал в "0" положение.
    При изключване на ключа, ръчното нормално управление се възобновява.
    Последна редакция от nickarsow; 10.12.2011 на 13:34.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  7. #167
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Проиграх ситуацията внимателно и със сигурност мога да кажа следното:

    Понеже аз бях сложил ключе в канала където се чете потенциометъра като източник (СH16), то затова при изключването на ключето направо се убиват миксерите в които участва канала на потенциометъра. Това е така защото при изклюване на ключето CH16 би подал направо нула, а в другия микс умножаваме по нула и съответно резултата е нула. Това не е правилно

    По различна е ситуацията ако ключето се сложи в микса където участва канала на потенциометъра. Тогава нещата са такива както сте ги установили с Коцето.
    Това е всъщност правилния начин. Ако има ключе в микса на канала където източник е канала с участие на потенциометъра (при теб СH16) то:
    -само при нулево положение на потенциометъра ще имаме нула на микса при активно ключе.
    -ако ключето не е активно то стиковете ще си действат без да се влияят от потенциометъра.

    Поздрави
    Последна редакция от smarty; 11.12.2011 на 09:16.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  8. #168
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Да попитам някой имал ли е следния проблем.
    Стика на газта действа само до половината, тоест подава пълна газ на мотора във рамките на 50% от хода на стика по на татък двигателя е на 100%.
    Калибрацията е наред всички други команди са нормални.
    На дисплея си отчита нормално движение, няма зададени криви и други корекции.
    Анатоли Бовянски
    София

  9. #169
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Не ми се се случвало. Странно наистина. Казваш, че на дисплей са нормални показанията ?
    А при зададен нов "чист" модел пак ли е така ?

    Погледни как се движат цифровите показания на потенциометъра в сетъп меню 5/6.
    Например при мен дори и при активиран trottle cut, показанията на този канал си се движат плавно от -100 до +100 а същевременно газта е "забранена". В нормалния екран с движещите стикчета се вижда местенето на газта от карай до край. Но в екрана с цифровите стойности и този с лентите газта си стои забита на -100 въпреки движението.
    Затова си мисля да не е някой микс?

    Ако и там си показва нормално бих предположил някаква дивотия на спийд контролера или приемника.
    Ама то това лесно може да го разбереш като го включиш спийда на някой друг канал.
    Поздрави!
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  10. #170
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Обновен софтуер

    Софта е обновен до 744

    Преди да си го сложите добра идея е да си направите архив на текущия софт и настройки.
    След като сложите новия и си върнете настройките от направения предварително архив ТРЯБВА да си направите отново калибрация на стиковете. (въпреки, че файла с настройките пази калибрацията. Има нов формат и ще реве, че сте със стари данни докато не направите нова калибровка)

    На първо четене нещата които виждам като промени:

    - има два режима на звукова сигнализация PiSpkr и Beeper (стандартния)
    - при избран звуков режим PiSpkr - променящ се звук при тримване: възходящ към краищата и низходящ към центъра. Така се ориентирате по слух горе долу на каква позиция е трима.

    допълнение:
    - при стартиране на апаратурата, ако има активни превключватели ще им се изпишат наименованията. Например ако имате включен трипозиционен ключ не на нулева позиция, а на ID1 то при пускане ще ви напише :
    ALERT
    ID1
    Switch warning
    с покана да превключите или да пропуснете предупреждението с натискане на някой бутон.

    Иначе разработката има много направени оптимизации с цел освобождаване на памет, такива касаещи телеметрията....

    В последната версия на eePe 339 има едно интересно бутонче Customize Splash screen.
    С негова помощ може да си промените картинката на стартовия екран.
    Графичния фаил трябва да е с резолюция 128 х 64 черно/бяло. с разширения: bmp, pmb, pgn, png, xbm, xpm.
    Сложих си нещо за проба:

    Click image for larger version

Name:	IMAG0019.jpg
Views:	710
Size:	187.2 KB
ID:	4259

    Поздрави!
    Последна редакция от smarty; 23.03.2012 на 22:41. Причина: допълнение - нови функции
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен