+ Ново Мнение
Страница 2 от 3
ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 29

Тема: Четирикоптер

  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    Ми на теория тези моите трябва да вдигнат 6,5 килограма ама ще лети има няма минута две.На мен всичко ми е ясно но го написах за да се позаинтересува и разбере основите.Този го правя с цел усвояване на полета.Ако си стъкне рамка може да му дам ако иска контролер да се пробва.

  2. #12
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Контролери бол, аз също мога да му дам като почнеш от твоя минеш през моя и стигнеш до мултивий(ардуино нано) контролер.. работата е в това да се уточнят търсените параметри и по тях да се спретне контролера и цената да си остане в границите на разумното ....

  3. #13
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Дайте повече информация за тези бол контролери, някакво сравнение между тях, функции, кои кога е по удобен и защо и т.н.

  4. #14
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Питай , по лесно ще е за да избегнем излишното писане,а и така ще се разбере какво те интересува точно....

  5. #15
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Ами не съм карал четири или повече коптер и незнам почти нищо за управлението му...Интересува ме всичко, колкото дадете все е нещо за първоначално запознаване.Или специфично да кажем как се следи нивото ръчно чрез газ или си има нещо като жироскоп?Трифазни двигатели и спиид контролери за тях и аз правя, за тягата ми е ясно колко и как може да се получи, не ми е ясно обаче стабилизацията как се реализира и колко начина има за това, както и кои от тези начини най-често се ползват.Тоест управлението на всичките двигатели как се реализира в този случаи. Наскоро писах един триосев жироскоп за съвсем друга техника и се чудя дали е същото и тука, или има и други тънкости.Най-вече разбира се свободни сорсове и схеми дали има за това управление.

  6. #16
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Gogo55 View Post
    Ами не съм карал четири или повече коптер и незнам почти нищо за управлението му...Интересува ме всичко, колкото дадете все е нещо за първоначално запознаване.Или специфично да кажем как се следи нивото ръчно чрез газ или си има нещо като жироскоп?Трифазни двигатели и спиид контролери за тях и аз правя, за тягата ми е ясно колко и как може да се получи, не ми е ясно обаче стабилизацията как се реализира и колко начина има за това, както и кои от тези начини най-често се ползват.Тоест управлението на всичките двигатели как се реализира в този случаи. Наскоро писах един триосев жироскоп за съвсем друга техника и се чудя дали е същото и тука, или има и други тънкости.Най-вече разбира се свободни сорсове и схеми дали има за това управление.
    Управлява се като хеликоптер но е малко по стабилно, разчита се изцяло на статична тяга на мотор-роторната група ,динамичната по скоро пречи заради това се използват витла с голям диаметър и малка стъпка. Стандартни спидове не са много удачни заради вградената защита от некоректни задания(има филтър за статистическа обработка на данните които елиминира даните с голяма амплитудна девияция за единица време най често се ползва Калман филтър а от системата за стабилизация идват точно такива така ,че е добре спидовете да се преработят но не препоръчвам шина i2c,за стабилизация се използват жироскопи , щом си ползвал триосен жироскоп нещата са ти ясни...Упавленито на вяка ос е диференциялно по двойки на моторите оста Z се контролира като се коригират оборотите на кръст по двойки мотори и се използват витла с противоположен спин(използва се реактивният момент).Свободни сорсове има но в повечето случай не работят или неработят коректно(бъгави са било то умишлено или не) се пак това е бизнес за не малко пари ....

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    Ето ти нещо което е по добро и от немския и е с отворен код.
    http://ng.uavp.ch/moin/FrontPage

  8. #18
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    А тук на по разбираем език:

    http://forum.aircam.ru/index.php?
    Там има линк и към Русокоптер ....

  9. #19
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    ето и стойка за камерата мое си производство понеже прояви интерес:


  10. #20
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Виж мойте играчки и ако ти харесват мога да ти помогна да си направиш такава ако не виж на ,,микрокоптер .де,,
    http://modelist.bg/showthread.php?t=862
    Материалите от линка не ти се отварят !!!
    Димитър Пенев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен