+ Ново Мнение
Страница 1 от 3
1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 29

Тема: Четирикоптер

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    19

    Четирикоптер

    Здравейте искам да попитам каква електроника е нужна за направата на четирикоптер
    и какви летателни качества има
    Велизар Джабраилов

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Velizar View Post
    Здравейте искам да попитам каква електроника е нужна за направата на четирикоптер
    и какви летателни качества има
    Първо уточни за какво ти е нужен за да можем да ти препоръчаме електрониката ,иначе летатаелните му качества са като на пернишко менгеме, държи се във въздуха само благодарение на електронната си нестабилност

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    19

    искам да мога да вдигам поне 3 килограма това все пак зависи от моторите интересува ме самата електроника зависима ли от двигателите или тя управлява спиидконтролерите както и от каде може да се закупи ли се прави
    Велизар Джабраилов

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Velizar View Post
    искам да мога да вдигам поне 3 килограма това все пак зависи от моторите интересува ме самата електроника зависима ли от двигателите или тя управлява спиидконтролерите както и от каде може да се закупи ли се прави
    Може и да си купиш , може и да си направиш но това с това тегло е сериозен проект и няма да ти излезе много евтино и много лесно а и стандартната електроника едва ли ще свърши работа....

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    19

    цената за сега не ме интересува искам да знам от каде мога да си намеря такава електроника също така трябва ли да се правят допълнителни настройки на апаратурата миксери и така нататък, а и от каде евентуално мога да си поръчам електрониката или как да си я направя
    благодаря предварително
    Велизар Джабраилов

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Виж мойте играчки и ако ти харесват мога да ти помогна да си направиш такава ако не виж на ,,микрокоптер .де,,
    http://modelist.bg/showthread.php?t=862

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    Това с 3 килограма ще е трудно за четирикоптер.Трябва ти поне 6 най добре 8 двигателя.За тежест от 4 килограма се ползват 12 двигателя.То защо се прави си го обясни сам като начало.Микрокоптер.де е един от най разпространените проекти но има и доста други.Ето това е моето хвърчило като всичко съм си правил сам.


  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    19

    благодаря за съветите още обмисля този проект и исках да знам повече неща за реализацията му със сигурност ще се възползвам от помоща на Пацо както и на всички които имат повече информация стига да успея да реализирам нещата и да мога да започна този проект
    Велизар Джабраилов

  9. #9
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Velizar View Post
    благодаря за съветите още обмисля този проект и исках да знам повече неща за реализацията му със сигурност ще се възползвам от помоща на Пацо както и на всички които имат повече информация стига да успея да реализирам нещата и да мога да започна този проект
    Първо разгледай, прочети и ако нещо не ти е ясно питай, ще помагам!!

  10. #10
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by kabel View Post
    Това с 3 килограма ще е трудно за четирикоптер.Трябва ти поне 6 най добре 8 двигателя.За тежест от 4 килограма се ползват 12 двигателя.То защо се прави си го обясни сам като начало.Микрокоптер.де е един от най разпространените проекти но има и доста други.Ето това е моето хвърчило като всичко съм си правил сам.

    Много красиво е станало но явно не е летяло още.....А това с двигателите ще ме извиняваш ама не е съвсем вярно, може съсвсем спокойно да си вдигнеш 3 килограма с 4 двигателя!!!Колкото повече са двигателите толкова коефицента на полезно деиствие на системата е по ниско заради загубите и увеличаването на масата от там времето на полет драстично се намалява а цената на батерийте драстично се увеличава ,увеличаването на броя на двигателите по скоро е свързано с относителната хоризонтална стабилност(намалява се клатенето , тоест девияцията се разпределя между два и повече мотора на ос разпределени на различен ъгал спрямо главната ос)...
    Последна редакция от ПАЦО; 10.05.2011 на 20:39.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен