+ Ново Мнение
Страница 2 от 3
ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 24

Тема: Силитронов Мустанг

  1. #11
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Това не би трябвало да е така. Вероятно използваш лоши аналогови сервомашинки, които не могат да държат позицията си под товар. Сложи цифрови и ще видиш как всичко ще се оправи.

    При аналоговите машинки контрола на позицията се извършва на принципа на усилването на грешката. Тоест за да работи машинката, ВИНАГИ трябва да има някаква грешка в позиционирането. Тази грешка е толкова по-голяма, колкото е по-голямо натоварването на сервото.

    При цифровите сервомашинки този проблем е премахнат с интелигентни софтуерни алгоритми. Една цифрова машинка е в състояние да позиционира много точно и да държи позицията си при нарастване на натоварването.
    Росимир Матеев

  2. #12
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Чак цифрови...
    Вземи си такива:

    http://www.hobbyking.com/hobbycity/s...?idProduct=663

    http://www.hobbyking.com/hobbycity/s...?idProduct=662

    Според големината на модела. Аз съм само с такива, работят добре. Около мен колегите са 80% също с тях. За самолет са перфектни.

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by denisista View Post
    Б
    Има нещо което никак не харесвам в моята апаратура и това е една функция, дето много мрази моят модел.
    Това важи за всички управляващи плоскости. А най-лошото е при завой: Давам команда за завой, но когато я върна, моделът продължава да завива, влиза в свредел и... сантиметри от земята. Това ужасно затруднява летенето и го превръща в мъчение. Някой би ли ми помогнал да се справя с този проблем?
    Този проблем не идва от апаратурата. Проблемът идва от немарлива работа по модела и по-точно връзката между машинките и кормилата.
    Най-често това се случва, когато се използват жила. Грешката е сумарна от недобре фиксираните кожуси на жилата и/или големи луфтове.
    Решението, което винаги препоръчвам е да се използват колкото се може по-къси тяги (а не жила) и машинките да са колкото се може по-близо до съответното кормило.

    Ще дам две примерни решения:

    1. Машинката се поставя в непосредствена близост до съответното кормило. За тяга се използва спица от велосипед (продават се различни дължини). Завитата страна на спицата може директно да се ползва на рогчето на машинката. Става идеален стопер и е невъзможно да се откачи в полет по никакъв начин. На мястото на резбата на спицата се навива щипка 2mm. По тази "технология" е нужно да се съобрази мястото на машинката, спрямо дължината на спицата. За малко по-напреднали юзъри препоръчвам флашка 2mm, с чиято помощ на спицата се навива резба. Режем колкото ни трябва, навиваме резба и слагаме 2mm щипка.

    2. В Бриколаж се продава чудесна стоманена, твърда, неръждаема ПРУЖИННА тел в размери от 0,5 до 3 милиметра. Размерите вървят през 1-2 десети. Най-често налични има 1 - 1,5 - 1,8 - 2mm... Тази тел може да се използва за тяги чрез Z-образно огъване при рогчетата.
    Наименованието, под което можете да я търсите е "Струна за пиано" ("Piano wire"). Това е словосъчетание, което се използва за подобни здрави телове в англоговорящите страни.

    Решение номер 1 успешно използвам от години за модели до и малко над 2 метра!

    П.п. Все пак не отхвърлям възможността да си попаднал на кофти машинки, както казва Матеев. Това можеш много лесно да провериш, наблюдавайки отклоненията на машинката, без да е закачена за тяга. Дори най-лошите аналогови машинки рядко дават подобен дефект. Лично аз съм срещал само един вид (Конрадските стандартни от 10 лева).
    Георги Русинов

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by smarty View Post
    ...
    Куплунга на програматора ми е изведен удобно на апаратурата. През USB-то към софтуера - специално направен за er9x. Има си и симулатор - удобно се работи, виждаш какво си направил с настройките.
    Аха и още малко ще стане тази дето я описваш от близкото бъдеще
    Софтуера на PC-то и апаратурата е OpenSource! А това си е голямо предимство!

    Така, че смятам апаратурата си заслужава.
    Караш ме да завиждам!
    Апаратурата си заслужава и само като апаратура.

    Запазвам си правото някой път да те разпитам подробно за тези неща! Аз използвам оригиналния софтуер - напълно достатъчен ми е. Но в главата ми се върти налудничавата идея да купя още една апаратура, плюс джобно компютърче с тъчскрийн, което да замести дисплея. Лошото е, че не разбирам много от електроника и програмиране... но поне мога да си помечтая.
    Георги Русинов

  5. #15
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    Quote Originally Posted by muns View Post
    Чак цифрови...
    Вземи си такива:

    http://www.hobbyking.com/hobbycity/s...?idProduct=663

    http://www.hobbyking.com/hobbycity/s...?idProduct=662

    Според големината на модела. Аз съм само с такива, работят добре. Около мен колегите са 80% също с тях. За самолет са перфектни.
    Точно такива серва използвам. Имам три причини да смятам, че причината е в апаратурата и те са:
    1. Обсъдих това с един друг моделист и разбрах, че това е функция, която се използва при авто моделите и я има в самия софтуер.
    2. Всички плоскости по модела са максимално олекотени и се движат с лекота.
    3. Това се случва дори когато използвам апаратурата за симулатор.
    Сервата са на такава далечина каквато описана на чертежа, така че не смятам, че в тях е проблема. Ще пробвам да сложа апаратурата на приятеля ми (Spektrum DX5) и да се надяваме, че причината е в модела.
    Последна редакция от denisista; 17.05.2011 на 11:58.
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

  6. #16
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Как така се използва при автомоделите?! Сефте чувам... Не казвам, че не е възможно.
    Георги Русинов

  7. #17
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    Може и аз нещо да не съм разбрал, но доколкото си спомням това ми казаха.
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

  8. #18
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Самолета може и с моята да го пробваме. А за апаратурата, sevo може да ти помогне.
    http://modelist.bg/member.php?u=15
    http://modelistika.com/member.php?u=125

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2011
    Живее в
    плевен
    Мнения
    1

    Quote Originally Posted by denisista View Post
    Вече се научих да карам тренери, затова реших, че вече стана ред и на акробатите. Реших да е е от силитрон, защото все пак е първият ми акробат и... знаете колко бой ще яде Чертежът изтеглих от този сайт:http://www.mikeysrc.com/ Ето докъде съм стигнал:
    Приложение 2845Приложение 2847Приложение 2848
    аз си изтеглих чертеж от този саит на Спитфайър. За сега съм напреднал толкова колкото ти с Мустанга
    надявам се до два дни да съм готов , и се надявам да литне.

  10. #20
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    Е, след много тестове и опити стигнах до следните изводи:
    1. Причината не е в модела.
    2. Тази функция я има само на елеватора.
    3. Реших да изпробвам едно ново серво и познайте в кой канал го включих. Естествено, че в канал 2 (при елеватора) и... истината излезе наяве. Точно както бях обяснил на снимката-сервото не се връщаше докрай.
    Това значи само едно-БЪГ В АПАРАТУРАТА! Ха сега да видим какво ще правя.
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен