+ Ново Мнение
Страница 1 от 3
1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 24

Тема: Силитронов Мустанг

  1. #1
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    Силитронов Мустанг

    Вече се научих да карам тренери, затова реших, че вече стана ред и на акробатите. Реших да е е от силитрон, защото все пак е първият ми акробат и... знаете колко бой ще яде Чертежът изтеглих от този сайт:http://www.mikeysrc.com/ Ето докъде съм стигнал:
    Click image for larger version

Name:	IMAG0207.jpg
Views:	2535
Size:	299.5 KB
ID:	2845Click image for larger version

Name:	IMAG0209.jpg
Views:	1710
Size:	283.7 KB
ID:	2847Click image for larger version

Name:	IMAG0208.jpg
Views:	1715
Size:	265.0 KB
ID:	2848
    Последна редакция от denisista; 17.05.2011 на 11:55.
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

  2. #2
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    A eто го вече боядисан:
    Click image for larger version

Name:	IMAG0210.jpg
Views:	828
Size:	197.5 KB
ID:	2809
    Последна редакция от denisista; 11.05.2011 на 20:18.
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

  3. #3
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    Напредъкът по модела продължава. Ето я днешната ми работа:
    Click image for larger version

Name:	IMAG0215.jpg
Views:	733
Size:	56.6 KB
ID:	2810Click image for larger version

Name:	IMAG0218.jpg
Views:	775
Size:	71.7 KB
ID:	2811Click image for larger version

Name:	IMAG0219.jpg
Views:	772
Size:	70.8 KB
ID:	2812Click image for larger version

Name:	IMAG0220.jpg
Views:	902
Size:	174.7 KB
ID:	2813Click image for larger version

Name:	IMAG0221.jpg
Views:	874
Size:	177.5 KB
ID:	2814Click image for larger version

Name:	IMAG0217.jpg
Views:	728
Size:	89.4 KB
ID:	2815Click image for larger version

Name:	IMAG0212.jpg
Views:	749
Size:	74.9 KB
ID:	2816Click image for larger version

Name:	IMAG0213.jpg
Views:	734
Size:	66.3 KB
ID:	2817
    Ах че красив става...

    П.П. Чудя се каква апаратура да му сложа. Дали да си остана със стария Хобикинг, или да си взема по-добра. Аз лично предпочитам втория вариант, но се чудя каква да си взема. Някой би ли ми препоръчал нещо?
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Мнения
    277

    Quote Originally Posted by denisista View Post

    П.П. Чудя се каква апаратура да му сложа. Дали да си остана със стария Хобикинг, или да си взема по-добра. Аз лично предпочитам втория вариант, но се чудя каква да си взема. Някой би ли ми препоръчал нещо?
    Футаба, Спектрум
    Румен Драганов

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    FS-TH9X (Turnigy 9X 9Ch)

    Защото:

    1. Евтина
    2. Приемниците са безбожно евтини
    3. Много надеждна
    4. Можеш да караш всичко с нея
    5. Когато някой ден ти омръзне или я счупиш, раздялата няма да е болезнена.
    6. Евтина казах ли? А евтини приемници?
    7. Антената стои вътре в модела. За мен това е много важно - мразя всякакви стърчащи неща.


    Освен това е дуракоустойчива и се биндва лесно. Приемникът търпи както ниски, така и високи напрежения и е само един (без сателит).
    Георги Русинов

  6. #6
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Абсолютно подкрепям ajcinema.

    Моята я "тунинговах" вече с подсветка, сменен софтуер и някой други хардуерни модификацийки.
    Но дори и с оригиналния си софтуер е достатъчно добра апаратура - не само за депронки :)
    Работи много добре!

    Имам проблем само с един приемник досега, но с помощта на миксерите проблема се реши лесно.
    Така, че за тези пари си е доста добре

    Подготвям обширна статия за промените, които съм направил в моята апаратура. С много снимков материал и видео. Но това в следващите дни, че е много писането.
    Препоръчвам ти я!

    п.п. Задължителено е отварянето на апаратурата и прегледа на всички спойки и кабели вътре
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    В последните апаратури от този вид наблюдавам, че не само спойките са направени, но и няма прищипани кабелчета. Всичко е както трябва.
    Очевидно е спестено не от качеството, а от качествения контрол. И на трите мои апаратури от този вид имаше едни и същи "детски болести" - кабелчета, минаващи опасно близко до щипчицата на капака за батериите отдясно; недобре направени и фиксирани "коремчета" на кабелчетата, които излизат от потенциометрите; криви, отлепящи се декоративни елементи.

    В последните апаратури, които закупих за приятели всичко това липсва. Но намерих недозавит ключ. Общо взето апаратурата е качествено замислена, добре изработена, но липсва звеното, което проверява всяка отделна бройка.

    П.п. Напоследък стана модно да се слага въпросната подсветка. Всъщност има ли логична причина или нужда да се слага или е инерционна мода?! На летището подсветката не върши работа. Вкъщи, когато се правят настройки - това не се прави на тъмно. Остава единствено за тия, дето карат нощно време, ама те не са в пълен мрак...
    Ще ми е интересно да прочета и други мнения.

    П.п.п. Очаквам всеки миг на пазара да се появи тази или друга апаратура с USB порт и елементарна памет + възможност за наливане на софтуер. Представете си - две ръчки и десетина ключета. И толкоз. Включваме USB-кабела, наливаме нужния ни софтуер за съответния модел на дадена памет и точка. За какво ми е делтамиксер, след като на самолет "Едикойси" не го ползвам? Ама на самолет"Делта-крило" ми трябва точно тоя миксер, но нямам нужда от елевон...

    Очавам с нетърпение кухите кратунки да узреят и да започнат да произвеждат апаратури с 5 прости компонента -
    1 Джойстици и десетина ключета
    2 Тъчскрийн
    3 Вградена литиева батерия
    4 Достатъчно памет или айде - слот за памет.
    5. Предавателен модул на 2,4

    И всеки да налива сам нужния му софтуер. Като джобните компютри, като GSM-мите, като навигациите...

    Айде, добре - само USB и слот за МикроСД... Друго няма нужда. Пък после да печелят от софтуер... Чудя се само защо още никой не го прави?!

    В този ред на мисли за мен най-идиотската апаратура е FX40. Гордите собственици на тази "играчка" наистина имат повод за гордост - не всеки може да ръсне 5 бона...
    за mp3-ка... и после да си чеше гъза, че приемниците са колкото една минимална заплата. :)
    С което не искам да ги обидя, разбира се! Ако апаратурата беше лишена от софтуер и струваше 500 лева (колко пък да струва една кутия с няколко потенциометъра и малко памет), можеше да се продадат най-малко хиляда у нас... срещу десетина бройки (няма и толкова).
    Поживëм, увидим!
    Георги Русинов

  8. #8
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Денисчо, преди да се ръсиш за нова апаратура, понаправи някой и друг модел и тренирай летенето. Каквато и да купиш, към нея няма ръчички, коити да карат вместо теб. Онзи ден на Бохот видя ли Любо



    как кара? С такава като твоята Хобикинг.
    Та каране му е майката...

    Снимката не е от оня ден и не е от Бохот!

  9. #9
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    П.п. Напоследък стана модно да се слага въпросната подсветка. Всъщност има ли логична причина или нужда да се слага или е инерционна мода?! На летището подсветката не върши работа. Вкъщи, когато се правят настройки - това не се прави на тъмно. Остава единствено за тия, дето карат нощно време, ама те не са в пълен мрак...
    Ще ми е интересно да прочета и други мнения.
    Е за другите незнам, но при мен не е заради модата ...
    На летището не я ползвам (изключвам я софтуерно*), а в къщи определено се вижда по-добре!
    Лампата ми е над главата и отблясъците от екрана ме дразнят. Мое си мнение.

    Тъпнята в случая е когато се слага подсветка без да се ползва er9x (или th9x) софтуер!
    Софтуера ползва свободен изход на процесора с който управлявам "електронен ключ" тип N-channel MOSFET а той активира подсветката. * В менюто се наглася колко секунди искам да свети екрана след като не съм пипал нищо по бутоните. Може да си програмирам и превключвател, който да я светне за определения интервал време - например тренерския превключвател.
    Китайците се метнаха да правят подсветки ама са постоянно активирани. Захранват ги от междинен куплунг. Включиш ли апаратурата светят - независимо дали искаш или не (освен ако не си монтираш още едно ключе за нея )

    Куплунга на програматора ми е изведен удобно на апаратурата. През USB-то към софтуера - специално направен за er9x. Има си и симулатор - удобно се работи, виждаш какво си направил с настройките.
    Аха и още малко ще стане тази дето я описваш от близкото бъдеще
    Софтуера на PC-то и апаратурата е OpenSource! А това си е голямо предимство!

    Така, че смятам апаратурата си заслужава. Вчера дори я ползвах с тази на сина ми в режим учител - ученик
    Поздрави и безаварийни полети!
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  10. #10
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    Благодаря на всички за съветите, които ми дадохте. Та сега друг проблем се зададе
    Има нещо което никак не харесвам в моята апаратура и това е една функция, дето много мрази моят модел. Тя представлява ето това:
    Click image for larger version

Name:	проблем.png
Views:	777
Size:	9.7 KB
ID:	2844
    Това важи за всички управляващи плоскости. А най-лошото е при завой: Давам команда за завой, но когато я върна, моделът продължава да завива, влиза в свредел и... сантиметри от земята. Това ужасно затруднява летенето и го превръща в мъчение. Някой би ли ми помогнал да се справя с този проблем?
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен