Сега най-интересната част-полетите:
Първи полет/облитане/-леко рулиране по пистата видях че завива добре и е послушен, проверка на кормилата и засилка лека по лека за да видя как ще се държи по време на засилката.Права посока държи, видях че е нормално всичко, и по средата на пистата някъде на 7 -8 метър дадох максимална газ, към края на пистата на около 15 метър отлепи от земята, задържах го ниско доло на около 40-50см. височина, така че гумите почти да се допират до връхчетата на тревата, успореден на земята за да набере скорост още около 10-15 метра. После когато имах достатъчно хоризонтална скорост поне едно 40-50км/час дадох плавно горна команда и тои се изтреля рязко нагоре в небето.Управленията на максимален ход, и без експонента ми идват големи в някои случаи като този.След като дигнах около 40 метра височина го тримирах искаше леко елерон на дясно и леко кормилото за височина надоло по две три натискания на бутоните за тримуване защото катереше при пуснати ръчки и кренеше на ляво.Намалих ходовете на управленията на половина и започнах да си литкам съвсем спокойно.Няколко минути си играх на плавни леви и десни завои с набор, или загуба на височина за да му свикна използвайки и трито управления едновременно.Лети идеално, както го оставя така продължава, няма никакви стремежи да си променя курса без значение в какво положение е спрямо земята, дали е с крен или с набор на височина, просто пускам управленията и тои лети в същата посока като по релси без да я променя изобщо спрямо земята, и е много стабилен, не мърда дори с милиметър, поне с окото не се хваща да има някакви трептения, или промяна в курса. При рязки команди много рязко се подчинява и може би трябва да дам малко експонента на стиковете.По вертикала катери докато мога да го виждам като е много послушен на всичките кормила и не заваля настрани, значи че двигателя макар че не е разработен и дросела е ограничен с 2мм. преди максимална газ то му стига като мощност.Вертикалното кормило стига даже е повече от колкото ми трябва сега за първите полети.Кормилото за височина също ми стига на този етап, елероните също  с две думи кеф. Единственото нещо което ми пречеше при някои фигури беше много рязкото им изпълнение, но това ще го оправя от апаратурата като дам 5%-15% експонента на кормилата за височина и крен. Влиза и излиза от свредел без проблеми, както и от гръбен еднакво спрямо нормалния веднага и на мига. Лупинги с какъвто радиус си поискам-просто кеф.Тоно върти се супер, кефти бързо, кефти бавно, и не губи височина при това. Завойте малко са резки ако не внимавам, но с експонентата ще се оправят.Доволен съм от самолета защото е точно това което очаквах, и за което се бях приготвил психически, а и външния вид ми харесва с изключение на цветовете.Видео от полетите нямам защото ходих сам.