Quote Originally Posted by smarty View Post
Извинявай за спама, може би знаеш, че фермите за охлюви имат електропастир системи. Някой видове са с високочестотни генератори на охранителните шлейфове (така държат охльо-бохльовците да не бягат) и от това става един готин "радиосмущител". А на каква честота лъчат в тази ферма там където караш - мога само да гадая. Може да е нещо близко или хармоник някакъв да те трепе ....
Успех!
Това не го знаех, просто логически мислих че има нещо от поведението на самолета.Над тази ферма много рядко отивам, тя се пада на изток от мястото където излитам на около стотина метра. Над нея
може да отида само при залез слънце когато летя с гръб към слънцето и самолета от голяма височина пада надоло в някаква фигура, и аз без да се усетя не го прибера навреме по-близко към себе си.По принцип винаги летя с гръб към слънцето което се пада да е на изток от мене вечер, а сутрин на запад от мене, по обед на север от мен.На около 50 до 100 метра по хоризонталата и на около 100 метра по височина държа самолета за да имам по добра видимост и време за реакция, а и за да не ме заболява врата ако гледам много време нагоре.От сега натам вечерно време нема да пускам самолета на повече от 50 метра от мен в посока изток по хоризонтала и се нядавям да няма повече смущения.