Quote Originally Posted by Пулевски View Post
Ако позволиш един-два въпроса:
Имаш ли други забележки по тренера от пост#6 (от спец-рц)?
Кажи някакви отзиви за Лео-то 46.
Аз се колебая между него и чистото АСП46...
Наточил съм зъби и за тоя тренер... Ако препоръчаш нещо друго?


Съжалявам, че се намесвам в темата, но бих желал да споделя малко полезна информация по въпроса с тренерите и двигателите.

Стояне, тренерът е много добър! Лично аз, обаче, бих ти препоръчал ТОЗИ, в комбинация с мотор ASP .52

Причината е в по-големия размах, което кара модела да е доста по-приятен за каране (като сещаш се кой, даже доста по-приятен), а моторът осигурява МНОГО мощност при същото тегло (като на .40 и .46).

LEO са тайвански мотори, много качествено изработени, но с проблемни зони. Имам вече 3 такива, като на ЛЕО, което не е мое имаше проблем с конуса на главината. Склонни са да прегряват и затова не се препоръчват за топли региони.
Другото, характерно за тях е количеството на масло в горивото. То не бива да пада под 20%. Това означава, че съотношението при смесване метанол:масло трябва да бъде или 4:1, или 3:1. При съотношените 5:1 ЛЕО-то винаги ще прегрява.
Друг "недостатък" е карбуратора, който трудно се регулира, особено ако човек няма твърде много опит.

По отношение на прегряването адашът е допуснал лека неточност. ABC моторите (какъвто е ЛЕО) не затягат при прегряване, а обратно - отпускат. Проблемите идват от загуба на компресията при високи температури, защото тогава бронзовия цилиндър се разширява повече от буталото. По тая причина всички ABC мотори имат стесняване в горната част на цилиндъра и на сухо дори затягат.


Така че ако си решил да взимаш тренер, препоръчвам ти някой от моделите на Ripmax (от Стелди), в комплект с мотор ASP. Имам над 20 такива мотора и до този момент няма нито един, който да съм успял да износя. Повечето са на десетки часове, има и на стотици...

П.п. Адаш, ако не искаш поста ми да ти "цапа" темата, кажи да го махна!