+ Ново Мнение
Страница 1 от 16
1 2 3 4 5 11 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 155

Тема: Мойте модели-Георги Шопов

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Мойте модели-Георги Шопов

    Ето и мойте модели към днешна дата с изключение на няколко които са си още в кутиите.Геройски загиналите в името на хобито от 1984г до 2004г. не мога да ги кача защото нямах цифров фотоапарат тогава.В този момент планера ми е най-стария модел 99 набор е, след него са съосните хелита 2004 до 2006 набор.Най-млад е акулата-2011 набор и още не е летял.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	2 fan.JPG‎
Views:	1853
Size:	128.9 KB
ID:	2752   Click image for larger version

Name:	4 planer.JPG‎
Views:	1823
Size:	135.7 KB
ID:	2753   Click image for larger version

Name:	3.silovo.JPG‎
Views:	2295
Size:	114.0 KB
ID:	2754   Click image for larger version

Name:	5.12.III.2011 relaks.JPG‎
Views:	1705
Size:	80.1 KB
ID:	2755   Click image for larger version

Name:	1.V.2011 Gogo modeli.JPG‎
Views:	2001
Size:	134.6 KB
ID:	2756  

    Click image for larger version

Name:	7.nosim vrab4o.JPG‎
Views:	1722
Size:	124.6 KB
ID:	2757   Click image for larger version

Name:	6 kazane.JPG‎
Views:	1878
Size:	103.3 KB
ID:	2758  

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Придобивката от днеска е мечтаната от година GOPRO."Ескадрилата" ми се сдоби и със разузнавателен самолет вече благодарение на нея По закона на мърфи обаче вали дъжд точно днес и видеото ще бъде при подходящо време.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	GoPro 5.V.2011.JPG‎
Views:	1666
Size:	100.5 KB
ID:	2760  

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Най-сетне литна и камерата.В 19,30 часа бях на поляната, в 19,50 във въздуха.Времето беше гадно с ниска купесто дъждовна облачност и вятър на пориви, слънцето беше залязло. Картината ми харесва HD1080, качеството е супер на 42 инча телевизор когато се гледа и няма нищо общо с видео правено със нормален си фотоапарат или камера тип сапунерка. Без никаква обработка го качих в тубата едно към едно както е снимано.За 11 минути клип записа тежи 1,2гб .
    http://www.youtube.com/watch?v=Q0eFeQF1j9w

  4. #4
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    Quote Originally Posted by Gogo55 View Post
    Придобивката от днеска е мечтаната от година GOPRO."Ескадрилата" ми се сдоби и със разузнавателен самолет вече благодарение на нея По закона на мърфи обаче вали дъжд точно днес и видеото ще бъде при подходящо време.
    Точно такава камера имам и аз. Снима ужасно добре обаче теглото... 165 грама (домашно измерено) ! Аз имам само депронки, които са прекалено малки, затова мисля да си взема ето такъв: http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=14465 ГолЕм та голем. Аз мисля, че е идеален за камерата, но мнението на по-напредналите от мен няма да ми е в излишък.
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    180см. са си 180см няма проблеми ако е на 200 метра от тебе да го знаеш в какво положение е спрямо земята.Аз обаче нямам никакво мнение спрямо самолети направени от изолация.Виждал съм по тубата много клипове с подобни които след няколко краша мясат на намачкана гъба с хиляди слепки по тях и не ме кефят поради това.Отделно не съм видял нито един от яките състезатели да литка изолация сигурно си има причина.Преди години правих едно крило от депрон но кантара показа дубъл тегло спрямо аналогичното балсово което имах та за да не се ядосвам че имам тухла го счупих още тогава сам. От тогава не съм правил нищо от изолация, нито имам намерение.Имах и един модел които имаше малко депрон в него но основно беше дървен и летеше добре.Аз лично харесвам чистите модели с прави линии и гладка повърхност, които не махат с крила в небето при по рязка команда.Ако ти е кеф взимаш и литкаш , ако не ти кеф избираш друг и така докато да умериш точно твоя си модел...По принцип колкото хора толкоз и мнения, ама всеки си кара по негов си тертип.Някои обичат с макетното ножче за една две вечери да си нарежат от изолация модел, да го увият с тиксо и да си литкат с него, други обичат друго.Спор няма всеки си има предпочитания.
    ПС: Иначе руснаците в рцдезигна го тачат този модел за полет по камера и са си доволни.
    Ама то всеки по принцип си хвали своето така че преди сам да го видиш и почувстваш във въздуха как се държи и дали ти харесва като визия когато стои в стаята...

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Днес облетях един нов самолет за мене.
    Купил съм го като арф от спецрц магазина, двигателя съм купил от хоби кинга LEO 46.Самолета от поне три месеца седеше готов за полет но просто нямах физическа възможност и нагласа за първо облитане и затова си литках познати самолети това лято. Днеска успях от 18 до 21 часа на спокойствие да отида на полянката и да го литна.Като за първи впечатления съм много доволен защото без никакво затруднение самолета си върти тоно и си прави лупинги, послушен е много. Единствено не ми хареса че кормилото за височина е малко, и въпреки максимално големия ход на сервото лупинга е с диаметър от поне 20 метра.Прилагам снимков и видео отчет:
    http://www.youtube.com/watch?v=bM7-OXGfIWg
    Фотоапарата със който снимах ми е малко старичък и може да прави видео само от по 15 сек.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	2.samolet 12.VIII.2011.JPG‎
Views:	1672
Size:	122.9 KB
ID:	3580   Click image for larger version

Name:	1.samolet 12.VIII.2011.JPG‎
Views:	1611
Size:	114.5 KB
ID:	3581  

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Преди няколко дена почнах още един балсово шперплатов самолет СУ-29.Размера по чертеж е 130х130см. По чертеж е електричка но много ми се иска да го направя с ДВГ и дилемата е трудна.Решението ще взема по късно. Елементите си ги режа на лазер и мисля че парчетата балса и шперплат трябва бързо да се превърнат в летящ самолет.Все пак няма метри рязане на ръка и шкурене :) при тази технология.
    Клипче от лазера как изрязва част от тялото:
    http://www.youtube.com/watch?v=Td1W7YGfRWo
    и две снимки на готови детайли за тялото:
    Ако има интерес ще качвам повече снимки и информация по време на правенето на този хубавец...
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	2.Tialo.JPG‎
Views:	1942
Size:	122.4 KB
ID:	3609   Click image for larger version

Name:	2.1 Tialo.JPG‎
Views:	1389
Size:	142.1 KB
ID:	3610  

  8. #8
    Потребител Аватар на faktura
    Регистриран
    Jun 2010
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    61

    Интересен модел - мисля, че до сега не е показван такъв.

    С любопитство очаквам продължението.

    Успех !
    Д. Цанков

  9. #9
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Тялото е почти готово.Ето още снимки от неговите детайли.Много е готино когато човек си има собствен лазер и може да си го ползва по всяко време на денонощието за всякакви видове щуротийки :)
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	4.1Tialo.JPG‎
Views:	1351
Size:	144.6 KB
ID:	3611   Click image for larger version

Name:	4.Tialo.JPG‎
Views:	1352
Size:	113.7 KB
ID:	3612  

  10. #10
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Тялото го свърших сега пак по нощите.За цялата тази работа ми отидоха две вечери и по половин нощ.На първата вечер го нарязах и залепих горе доле наполовина, на втората вечер тоест днеска го довърших.Дължината на голо тяло без вертикален стабилизатор и без моторама е 102см, теглото преди да е облечено дойде 128грама.На едната снимка са всичките детайли за това тяло, на другата същите тези детайли но вече слепени във формата на тяло, и на кантара :).
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	16.Tialo 128grama.JPG‎
Views:	1445
Size:	73.3 KB
ID:	3613   Click image for larger version

Name:	8.Tialo-nariazano.JPG‎
Views:	1435
Size:	113.5 KB
ID:	3614  

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Моите модели - Георги Русинов
    от ajcinema във форум: Самолети
    Replies: 20
    Последно мнение: 01.11.2011, 22:32
  2. Моите модели
    от Lidkin във форум: Хеликоптери
    Replies: 19
    Последно мнение: 01.04.2011, 20:52
  3. Моите модели - Руси Петков
    от rusi във форум: Самолети
    Replies: 4
    Последно мнение: 22.03.2011, 01:08
  4. Моите модели - Румен Мъров
    от Румен Тодоров МЪРОВ във форум: Самолети
    Replies: 9
    Последно мнение: 20.03.2011, 18:48

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен