+ Ново Мнение
Страница 9 от 16
ПърваПърва ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 81 до 90 от общо 155

Тема: Мойте модели-Георги Шопов

  1. #81
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Супер е поставката! Аз имам същата апаратура, а няма откъде да си купя тава за нея. Благодаря за споделянето!
    Георги Русинов

  2. #82
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Качи се файла с помощта на модератора.
    Прикачени файлове

  3. #83
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Днеска най-накрая успях да започна разработката на двумоторния, изгорих по два резервоара от 350мл. на двг ASP21 общо по 700мл. значи на двигател. Времето което работиха е точно 50минути с един резервоар, или общо им се пада по 100 минути работа. Оборотите с който ги разработвах бяха точно 7000 об/мин, плюс минус 200 за да работят стабилно и да не греят по много.Температурата на цилиндър даже ме учуди държат между 64 и 70С което показва че добре се охлаждат. Мисля че ще се окажат добри мотори. Мисля и също че щом на средни обороти държат по 50мин работа с това количество гориво то в бъдеще след разработката и когато самолета се ползва за видеоснимки ще карат по два часа спокойно във въздуха защото тогава повече от половината време ще бъде на минимални обороти до 1/3 газ като мотопланер. Тягата от един двг си е около 1,5кг. Накратко това беше за двумоторния, ето и клипче от разработката:
    http://www.youtube.com/watch?v=__0LAfKo4E8

    Иначе полетях малко с Капа, но имаше доста вятър и не му понасяше добре, трябваше да взема 300-500грама олово, но забравих защото когато тръгвах не духаше изобщо, а на поляната час по късно се оказа че вятъра е около 5-6м/с. Приземяването беше трудно с него защото а върна газта а спира и тръгва назад, а дам газ много бързо набира скорост и чак на трети четвърти заход успях да кацна с него като хората до мене си.

    После дойде един приятел на който облетях новото летящо крило. На него дължа и снимките и клиповете от днес. Това летящите крила гадно и трудно нещо ми се вижда-съвсем различно си е от нормален самолет във въздуха и като визия и като начин на управление и литкане/не съм летял до сега с летящи крила и нямам опит с тях/. При този вятър си беше доста трудно облитането, но се справих горе доле. Ето и клипче от това летящо крило как се държи във въздуха, изглежда че лети добре, но само аз си знам колко нерва ми струваше при този вятър:
    http://www.youtube.com/watch?v=J1Tt1hUbShE
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	Picture 087.jpg‎
Views:	501
Size:	128.7 KB
ID:	4390   Click image for larger version

Name:	Picture 101.jpg‎
Views:	525
Size:	130.1 KB
ID:	4391   Click image for larger version

Name:	Picture 099.jpg‎
Views:	527
Size:	131.7 KB
ID:	4392   Click image for larger version

Name:	Picture 086.jpg‎
Views:	468
Size:	130.6 KB
ID:	4393  

  4. #84
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Да си покажа и двумоторния вече почти готов за полети. Остана да направя два удължителя за серво машинките който са в двете полукрила, и два удължителя за двете сервомашинки за газта на двата двигателя. Имам и готови удължители, може тях да сложа, може да резна кабелите и просто да ги удължа със спойка работа за има няма десет минути. За да дойде правилния Ц.Т. на точно 33% иска 350грама там където беше преди резервоара. Камерата ГОПРО ми тежи точно 200грама и ако я монтирам най-напред в тялото то се получава правилен Ц.Т., тогава батерията трябва да си бъде където си беше преди под крилото. Ако обаче реша да монтирам камерата пред крилото където си беше преди, то батерията която е 150грама трябва да я сложа в носа. На снимката модела е без батерия и без камера. За двете положения на камерата ме гони голяма дилема ако е пред крилото то ще се вижда част от носа на самолета по време на полет и така съм си свикнал да го пилотирам, и като че ли ми е по добре. Ако обаче я монтирам най-напред в носа то по време на полет няма да виждам нито една част от самолета. За видеозаснемане ще вади идеална картина, но някак си като не виждам носа на самолета не съм свикнал ли, не знам, ама не ми се вижда добра идея. Най вероятно ще направя по няколко полета като камерата ще бъде на двете места, и след това ще преценя къде точно да се установи за постоянно. Разбира се ако самолета се окаже удачен, и премине летните изпитания. Сега само чакам един приятен и слънчев ден без никакъв вятър за да го облетя.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	Gogo dvumotor 1.V.2012.JPG‎
Views:	505
Size:	60.4 KB
ID:	4422   Click image for larger version

Name:	Gogo dvumotor otpred 1.V.2012.JPG‎
Views:	489
Size:	47.9 KB
ID:	4423  

  5. #85
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Една хитринка от мен.
    Бодваш под камерата карбонова пръчица която леко да се забелязва на камерата, помага много.
    Карбонова щото е модерно Аз го правя със шишче желателно да е ползвано преди това по предназначение
    Анатоли Бовянски
    София

  6. #86
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Може , аз така или иначе имам тръба на "пито" с която отчитам скороста на модела от насрещния въздушен поток.Преди тази тръбичка ми беше в края на крилото, а сега ще е много удобно да стърчи точно пред тялото. След време ако си направя и авиохоризонт на телеметрията това няма да е толкоз важно, но за сега май май си е важно.

  7. #87
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Облетях двумоторния, въпреки че имаше доста силен вятър около 8м/с самолета лети добре, и вятъра не му влияе почти никак. Вертикалното кормило не стига в някои случай, и сигурно ще го увелича малко.
    Клипче със излитането:
    http://www.youtube.com/watch?v=2ofVdcY3-K0
    Клипче от полета:
    http://www.youtube.com/watch?v=HFrP8mJyeuQ
    И една снимка във въздуха как изглежда като визия по време на полет.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	1.Dvumotoren na Gogo v polet 13.V.2012.jpg‎
Views:	408
Size:	64.3 KB
ID:	4555  

  8. #88
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    След като обмислих и анализирах полетите от вчера реших че модела е успешен и ще лети дълго време още. За целта трябва вече да затворя носа му за да добие и външния вид, до сега си беше със стария нос в които имаше дупка за един двигател както си беше преди. Вчера по време на полетите просто бях привързал батерията със хартиено тиксо към носа просто за да видя дали ще лети и как ще лети. Днес обаче седнах на спокойствие и начертах в солида що годе красив нос спрямо моите разбирания в който да може да се монтира или батерията, или камерата по избор. Резнах си го преди малко на лазера и го слепих. Утре най-вероятно ще го монтирам на модела.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	Nos dvimotor.JPG‎
Views:	404
Size:	99.2 KB
ID:	4556  

  9. #89
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Монтирах носа на модела , направих го малко по дълъг с около 40мм спрямо както беше преди за да има възможност за свободно разполагане на батерията отпред, и при нужда да се мести още малко за достигане на правилния Ц.Т. Капачето отгоре ще го правя след десетина двайсет полета след като уточня къде ще бъде видеокамерата за постоянно-тя трябва да стърчи над капака защото. За сега ще карам без капак отгоре на носа и свободно ще мога да местя по цялата му дължина камерата и батерията.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	Nos dvumotor TR40 15.V.2012.JPG‎
Views:	448
Size:	133.0 KB
ID:	4557  

  10. #90
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Довърших поставката за радиоуправлението ми описана в мнение 80 от тази тема, а файловете за лазерното и рязане качени в мнение 82. Облекох я с черна кожа, и монтирах 4 гумени крачета от долната и страна. Доби визия и външен вид, също мога да кажа че е удобна за изполване.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	2.Pos SANWA  otgore 26.V.2012.JPG‎
Views:	432
Size:	91.2 KB
ID:	4834   Click image for larger version

Name:	1.Pos SANWA otdolo 26.V.2012.JPG‎
Views:	409
Size:	119.1 KB
ID:	4835   Click image for larger version

Name:	3.Pos SANWA 26.V.2012.JPG‎
Views:	452
Size:	93.3 KB
ID:	4836  

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

     

Подобни теми

  1. Моите модели - Георги Русинов
    от ajcinema във форум: Самолети
    Replies: 20
    Последно мнение: 01.11.2011, 21:32
  2. Моите модели
    от Lidkin във форум: Хеликоптери
    Replies: 19
    Последно мнение: 01.04.2011, 19:52
  3. Моите модели - Руси Петков
    от rusi във форум: Самолети
    Replies: 4
    Последно мнение: 22.03.2011, 00:08
  4. Моите модели - Румен Мъров
    от Румен Тодоров МЪРОВ във форум: Самолети
    Replies: 9
    Последно мнение: 20.03.2011, 17:48

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен