+ Ново Мнение
Страница 8 от 16
ПърваПърва ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 71 до 80 от общо 155

Тема: Мойте модели-Георги Шопов

  1. #71
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Атакуващия и изходящия ръб реших да са от балса с дебелина 10мм., също и да облека крилото в предната 1/3 с балса с дебелина 2мм, а под и над всяка нервюра също лента балса с дебелина 2мм. Задкрилките реших да се пускат от две мини серво машинки, като за в бъдеще може да остане само една-но това ще реша по време на полетите, и за тях направих подходяща основа от 2мм шперплат в средата на центроплана. Залепих и подходящи "трупчета" от балса за закрепването на двете мотогондоли със двигателите. Центроплана започна да добива вид.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	7.Zentroplan 170gram.JPG‎
Views:	386
Size:	74.1 KB
ID:	4351   Click image for larger version

Name:	5.Zentroplan 128gram.JPG‎
Views:	379
Size:	71.9 KB
ID:	4352   Click image for larger version

Name:	4.Zentroplan 100gram.JPG‎
Views:	392
Size:	79.5 KB
ID:	4353   Click image for larger version

Name:	6.Zentroplan 158gram.JPG‎
Views:	391
Size:	84.4 KB
ID:	4354  

  2. #72
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Обличане на центроплана със фолио на "ораковер" отдоло червено, отгоре бяло. Монтиране на двете серво машинки които ще движат двете задкрилки лява и дясна. Серво машинките ще бъдат в тялото и няма да се виждат.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	8.Zentroplan 194gram.JPG‎
Views:	366
Size:	53.5 KB
ID:	4355   Click image for larger version

Name:	9.Zentroplan 216gram.JPG‎
Views:	397
Size:	61.1 KB
ID:	4356  

  3. #73
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Поздравления за оригиналното начинание!


    Защо не го обособиш в отделна тема за двумоторен модел? Сигурен съм, че ще се получи много интересно, а и май не съм виждал друга тема за двумоторен самолет.
    Георги Русинов

  4. #74
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Поздравления за оригиналното начинание!


    Защо не го обособиш в отделна тема за двумоторен модел? Сигурен съм, че ще се получи много интересно, а и май не съм виждал друга тема за двумоторен самолет.
    Мерси за поздравленията, ще видя , нека първо минат летните изпитания което си иска поне два дена, или десетина полета по час за да го усвоя този вид летене със два и със един мотор, и да разбера какви подводни камъни ще излезнат. Ако не бяха празници вече да съм го литнал, ама като праведен хриястиянин спазвам правилника и три дена само на гости, ядене и пиене та не остана време.

  5. #75
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Днеска изкарах цял ден на поляната от 8 до 19 часа луд умора няма само сипва гориво и литка. Изгорих около 1,7литра гориво което си е поне 2-3 часа във въздуха с тези двамата хубавци. КАПА мисля че не съм го показвал в новата разцветка бял отгоре и червен отдоло сниман на полето.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	na polianata 21.IV.2012.JPG‎
Views:	461
Size:	114.5 KB
ID:	4377  

  6. #76
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Двумоторния вече е на крака, тоест на гуми, готов за полети. Следва разработка по 3-4 резервоара на двг и ще го облитам след това. Двигателите все още не са палени.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	Gogo Dvumotoren.JPG‎
Views:	457
Size:	121.2 KB
ID:	4379  

  7. #77
    Автор Аватар на Пулевски
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    194

    Гого, как идва ЦТ с двете мотогондоли и моторите?
    Отпред носа ще го затваряш ли с нещо?
    Интересно се получава!
    Стоян Пулевски '71 набор.

  8. #78
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    В момента за да си стои на гумите иска едни малки клещи в носа около 50грама да кажем.Реално чак след като монтирам батерията, видеопредавателя и камерата, и ги местя напред назад ще да получа правилните 30%. Мисля че ще иска около стотина грама където беше резервоара преди -това най вероятно ще бъде батерията. Относно носа все още не съм решил дали камерата ще бъде в него или където си беше до сега пред самото крило. Носа ще го затворя при всички случаи, но ако камерата е в него то ще бъде с нещо прозрачно от рода на плексиглас, или пвц някакво, ако камерата си остане пред крилото то тогава ще затворя носа със шперплат.

  9. #79
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    През изминалите няколко дена нещо ме беше ударила музата за лепене на балса и правене на трици на терасата. Покраи центроплана на моя вече дву моторен самолет за видео, взех че извадих и започнатия есента СУ-29 описан пак някъде в началото на темата. При него бях го оставил на едно тяло и едно полукрило да седи няколко месеца. Сега му направих и другото полукрило, че даже и го облекох с балса за да добие здравина и външен вид. Резултата е на снимките по долу. 60см. полукрило до този момент е 68грама.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	278gram.JPG‎
Views:	393
Size:	100.4 KB
ID:	4380   Click image for larger version

Name:	5.krilo 68gram.JPG‎
Views:	388
Size:	74.0 KB
ID:	4381  

  10. #80
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Поредната екстра която си направих е поставка за радиоуправлението. Реших да направя тази поставка за да си подпирам дланите на нея докато литкам, защото след пети шести полет освен че врата ме заболяваше, то и ръцете ми се уморяваха да ги държа все под напрежение, а самото радиоуправление е малко и не ставаше да си ги подпирам на него и в същото време да движа и двата джоя. Тъй като имам две санви начертах и нарязах по техен размер тази поставка. Това което се получи ми е удобно и мисля че ръцете няма да ми умаляват при повече на брои и по дълги полети, но ще видим във времето. За сега това е пробен тестов вариант и няма да се мъча да му придавам външен вид, а след 10-20 полета ако се докаже че найстина ми е удобно и върши работа ще помисля за външния вид. Като най лесен и бърз вариант мисля че ако се облече с един, или два слоя стъклоплат и смола и после се пръсне с подходяща боя ще стане добре. Може и с някаква кожа и тънък дунапрен да го тапицирам, но това в бъдеще време ще реша кой вариант ще е най подходящ и на кой ще се спря. Ако някои иска корелския фаил за рязането на лазер за да си го повтори да ми пише и ще му го изпратя, че форума не взима нито зип нито корел.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	3.postavka SANWA RD8000.JPG‎
Views:	447
Size:	95.8 KB
ID:	4382   Click image for larger version

Name:	4.postavka za SANWA RD8000.JPG‎
Views:	438
Size:	85.3 KB
ID:	4383   Click image for larger version

Name:	2.postavka SANWA RD8000.JPG‎
Views:	412
Size:	102.3 KB
ID:	4384   Click image for larger version

Name:	1.sanwa rd800 postavka.jpg‎
Views:	410
Size:	27.3 KB
ID:	4385  

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

     

Подобни теми

  1. Моите модели - Георги Русинов
    от ajcinema във форум: Самолети
    Replies: 20
    Последно мнение: 01.11.2011, 21:32
  2. Моите модели
    от Lidkin във форум: Хеликоптери
    Replies: 19
    Последно мнение: 01.04.2011, 19:52
  3. Моите модели - Руси Петков
    от rusi във форум: Самолети
    Replies: 4
    Последно мнение: 22.03.2011, 00:08
  4. Моите модели - Румен Мъров
    от Румен Тодоров МЪРОВ във форум: Самолети
    Replies: 9
    Последно мнение: 20.03.2011, 17:48

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен