+ Ново Мнение
Страница 7 от 16
ПърваПърва ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 61 до 70 от общо 155

Тема: Мойте модели-Георги Шопов

  1. #61
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by smarty View Post
    Извинявай за спама, може би знаеш, че фермите за охлюви имат електропастир системи. Някой видове са с високочестотни генератори на охранителните шлейфове (така държат охльо-бохльовците да не бягат) и от това става един готин "радиосмущител". А на каква честота лъчат в тази ферма там където караш - мога само да гадая. Може да е нещо близко или хармоник някакъв да те трепе ....
    Успех!
    Това не го знаех, просто логически мислих че има нещо от поведението на самолета.Над тази ферма много рядко отивам, тя се пада на изток от мястото където излитам на около стотина метра. Над нея
    може да отида само при залез слънце когато летя с гръб към слънцето и самолета от голяма височина пада надоло в някаква фигура, и аз без да се усетя не го прибера навреме по-близко към себе си.По принцип винаги летя с гръб към слънцето което се пада да е на изток от мене вечер, а сутрин на запад от мене, по обед на север от мен.На около 50 до 100 метра по хоризонталата и на около 100 метра по височина държа самолета за да имам по добра видимост и време за реакция, а и за да не ме заболява врата ако гледам много време нагоре.От сега натам вечерно време нема да пускам самолета на повече от 50 метра от мен в посока изток по хоризонтала и се нядавям да няма повече смущения.

  2. #62
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Gogo55 View Post
    .По принцип винаги летя с гръб към слънцето което се пада да е на изток от мене вечер, а сутрин на запад от мене, по обед на север от мен.
    Ко речи?

    Или да понамалиш 3D карането, че не ти се отразява добре, или си станАл много корав център...

    П.п. Извинявай, не можах да се стърпя!
    Георги Русинов

  3. #63
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    грешката е моя, ама е малка и се надявам да се разбира че става въпрос за самолетина а не за слънцето

  4. #64
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Бавно и полека на чертеж се роди и нов самолет за моята колекция. Полукопие на ЯК-12М в мащаб 1 към 7 , което се пада да е с разпереност от 180см. Ще бъде самолет за релакс, и бавно зимно строене.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	2.iak-12 1kam7 v sw2007.jpg‎
Views:	568
Size:	18.7 KB
ID:	3939   Click image for larger version

Name:	1.razmeri iak-12 1kam7 v sw2007.jpg‎
Views:	596
Size:	66.8 KB
ID:	3940   Click image for larger version

Name:	6.iak-12 1kam7 v sw2007.jpg‎
Views:	584
Size:	31.2 KB
ID:	3941  

  5. #65
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Отдавна не бях писал тук защото просто нямаше какво да напиша, иначе всяка седмица полети по малко но нищо интересно, с изключение че вече два пъти не ходя сам на полянката ами идва и човек от Пловдив при мене да му облитам тренера и дет се вика покарах малко на "аванта" и чужд самолет. Сега ще покажа как съм моднал тренера си, мисля че може да е от полза за някои. Тои основно го ползвам за предаване на видео от въздуха и поради идеално правия си полет, и за сега ми е най добрия самолет за тази цел. При него проблема е че крилото му оригинално се закрепва с ластици към тялото.Тези ластици обаче често се късат от старост, а и трудно се намират. За целта като правих новото тяло описано някъде в началото на темата съм залепил пред крилото две парчета шперплат с отвори , а в самото крило към атакуващия ръб и лонжерона му дюбели който дюбели стърчат по 8-10мм пред атакуващия ръб така че да се намушкват в тези отвори.Отзад на изходящия ръб на крилото пак два отвора и със два болта към залепени бронзови втулки с резба към тялото.По този начин се избавих от ластиците при закрепването на крилото към тялото. Отпред където трябва да е стъклото нарочно е дупка, защото там в нея слагам видеокамерата. Вчера постигнах 4,2км обхват на видеото и мисля че скоро ще покрия и заветната граница към която се стремя от 10км., ама божа работа още се не знае нищо та не съм се похвалил в темата за телеметриите.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	TR40-1.JPG‎
Views:	562
Size:	128.7 KB
ID:	4270   Click image for larger version

Name:	TR40-2.JPG‎
Views:	551
Size:	129.8 KB
ID:	4271  

  6. #66
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Днеска само два полета, втория над фермата за охлюви и самолета целна оградата и. Тялото с едното полукрило падна вътре, а другото полукрило беше отвън фермата тва и да иска човек не може да го направи нарочно. Беше към залез слънце и аз си летя с гръб към слънцето тоест гледам посока фермата на изток от мене и пак изпуснах самолета без да се усетя да прелети над нея. Този път обаче имам и видео за анализ:
    http://www.youtube.com/watch?v=H1xO_mumo8o
    Трети или четвърти краш правя над тази ферма до сега, но винаги самолета е падал или вътре или вън ама баш да целне оградата...
    Щети като по чудо малки защото оградата пое целия удар и само сряза крилото на две части точно по средата, разлепи се и моторамата с двигателя, за една две вечери ще го слепя модела.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	krash 7.IV.2012.jpg‎
Views:	590
Size:	128.5 KB
ID:	4330  

  7. #67
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Тялото на хубавеца от горното мнение вече е слепено и готово за нови полети. Едната слепка миналия ден беше на хоризонталния стаб, втората слепка снощи на реброто за моторамата. Хоризонталния стабилизатор нямаше нужда от нови детайли и след слепването си стана като нов, не си личи че е бил счупван. Реброто на моторамата беше си свършило своята работа да се счупи при удара в оградата и така да предпази двигателя от счупване. Резнах на лазера ново такова ребро за моторама - 2бр. от 3мм дебел шперплат да стане 6мм. дебело, и го слепих в муцуната на самолета. Използвам малки дърводелски стяги за да се получи по добро слепване когато има и натиск докато съхне лепилото.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	Slep nova motorama.JPG‎
Views:	532
Size:	98.3 KB
ID:	4338  

  8. #68
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Днес облетях хубавеца от горното мнение след направения "ремонт". Изгорих точно 1 литър гориво от 8 до 11,30 часа почти нон стоп във въздуха да се накефя след близо седмица пауза. Лети си идеално както и преди. Направих и една шмекерия на втория резервоар /полет/, тъи като имаше доста вятър на пориви до 5-6м/с то взех че пуснах двата елерона когато са в неутрално положение да са леко надоло около 7-8 градуса все едно винаги има задкрилки /флаперони/. При този вятър макар и слаб успях да го зависна неподвижно спрямо земята при минимални обороти на двигателя, все едно е планер което е нова фигура за този самолет изпълнена от мен.

  9. #69
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Смятам да покажа процеса на преобразуването на един самолет от едномоторен в двумоторен. Реших да използвам високоплощника си за тази цел. Спрях се на този самолет защото вече го начертах в солид ворк и мога да си го режа на лазера когато си поискам, а и защото го използвам за видео заснемане от въздуха и полети по картина от видеокамера предаваща изображението на телевизор. Тялото на този самолет съм описъл в началото на темата как съм го правил, а захващането на крилото към тялото три мнения по нагоре. Идеята сега е да стане с два двигателя така че витлото да не се вижда пред камерата, и да може да носи повече гориво за доста по дълъг полет. Освен че ще стане със два двигателя то се налага и леко да увелича площа на крилото за да падне и крилното натоварване със малко, но не с много за да може да лети и при вятър до 6-8м/с. Смятам съществуващото крило което е с лек V ъгъл да го срежа по средата и между двете полукрила да сложа един центроплан за да стане формата на крилото \_____/ от която форма съм най доволен при планерите. Този модел трябва да стане нещо като мотопланер след направения мод. След кратки сметки се спрях на центроплан с дължина от 60см., и две задкрилки на него. Двете полукрила които са дълги по 75см си остават, и така крилото става с разпереност от 150см. на 210см. Реших да добавя и задкрилки за по ниска хоризонтална скорост който да пускам при нужда. Двата двигателя реших да са на центроплана максимално близко до тялото за минимален въртящ момент който ще усуква тялото ако единия спре. Започнах с покупката на двигатели като се спрях на ASP21. Първо поръчах един такъв двигател и когато дойде направих по негов размер подходящата мотогондола със резервоар от 350мл.в нея. Така я мислих и начертах, че да бъде лесно сваляща се от крилото чрез три болта, така че да може при нужда да се сменя бързо и лесно, както и да се монтира и на други крила ако реша. След като направих първата мотогондола и прецених че е добре, поръчах и втория ДВГ, и втори резервоар. Това отне близо два месеца заради чакането на двете доставки на двг от хоби кинга но нямам бърза работа така че не се нервих. В крайна сметка се получиха двете мотогондоли готови за качване към дадения самолет.Теглото на два ASP21 е равно на един ASP46 който беше до сега монтиран, така че разлика в теглото на самолета ще има само от теглото на втория резервоар и теглото на двете мотогондоли изработени от 3мм. шперплат което е пренебрежимо малко и няма да окаже голямо влияние. Въпреки това ще увеличавам площа на крилото за да мога да нося още повече тегло във въздуха като гориво,батерии, платки за телеметрията и видеопредавателя, а при нужда ще монтирам и трети резервоар в тялото.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	K-t gotova mptogondola s ASP21 445gram.JPG‎
Views:	529
Size:	100.4 KB
ID:	4344   Click image for larger version

Name:	Motogondoli s ASP21 k-t 2 broia.JPG‎
Views:	531
Size:	119.0 KB
ID:	4345   Click image for larger version

Name:	Motogondola za ASP21 nariazana.JPG‎
Views:	541
Size:	101.3 KB
ID:	4346  

  10. #70
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Следващата стъпка в това начинание е да направя центроплана. Тук реших да използвам съществуващия профил на крилото от който профил също съм доволен. За целта го прекопирах на лист хартия с химикала на ръка. После снимах дадената рисунка с линийка за да спазя мащаба, и експортнах в солида в реален мащаб 1:1 така че вече да мога да работя по дадения профил точно от програмата. Начертах си профила в солид ворк, рязнах една нервюра на лазера, сравних я чрез налагане към съществуващата оригинална от крилото на самолета, и след като се убедих че съвпада 1:1 продължих с изработката на центроплана. Реших да използвам стандартната технология за направа на крило от време оно която си е. Нервюрите от шперплат с дебелина от 3мм., лонжероните обаче реших че трябва да са по здрави затова всеки един от тях го направих от три броя слепени борови летвички една към друга за да получа минимално сечение и максимална здравина.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	2.Lonjeroni zentroplan TR40.JPG‎
Views:	545
Size:	58.8 KB
ID:	4347   Click image for larger version

Name:	1.Nervuri TR40 zentroplan 13br.JPG‎
Views:	539
Size:	81.8 KB
ID:	4348   Click image for larger version

Name:	profil tr40 v sw2007.jpg‎
Views:	524
Size:	32.4 KB
ID:	4349   Click image for larger version

Name:	3.Nervuri i lonjeroni zentroplan TR40 - 84gram.JPG‎
Views:	527
Size:	85.3 KB
ID:	4350  

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Моите модели - Георги Русинов
    от ajcinema във форум: Самолети
    Replies: 20
    Последно мнение: 01.11.2011, 21:32
  2. Моите модели
    от Lidkin във форум: Хеликоптери
    Replies: 19
    Последно мнение: 01.04.2011, 19:52
  3. Моите модели - Руси Петков
    от rusi във форум: Самолети
    Replies: 4
    Последно мнение: 22.03.2011, 00:08
  4. Моите модели - Румен Мъров
    от Румен Тодоров МЪРОВ във форум: Самолети
    Replies: 9
    Последно мнение: 20.03.2011, 17:48

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен