+ Ново Мнение
Страница 6 от 16
ПърваПърва ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 51 до 60 от общо 155

Тема: Мойте модели-Георги Шопов

  1. #51
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ъгълът на крилото спрямо какво го мериш? Да не си взел за база оста на двигателя или челното ребро?


    И още нещо, което забелязвам: използваш доста некачествен хардуер (вероятно от комплекта). Говоря за щипките на тягите. Дори не виждам силиконовите препаски... Вероятна причина за удара може да и да са те!

    Освен това: при така поставен двигател, виждам сериозен проблем с охлаждането му. Нямаше ли да е много по-добре, ако главата на мотора сочи надолу, а ауспухът настрани? Според мен има голям шанс да се побере в капотажа. Не са виновни конструкторите! Вероятно моделът е предвиден за друг тип ауспух (pitts-style).
    Георги Русинов

  2. #52
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Дам, оста на двигателя и челното ребро са си с ъгъл.Меря осевата линия която върви през целия самолет, почва от най-предната точка на вала на двигателя, има надлъжник там по цялата дължина на тялото и е на едно ниво с хоризонталния стабилизатор.Така двете хорди на хоризонтален стабилизатор и крило в момента са успоредни една на друга, но на различно ниво.Хордата на хоризонталния стаб е на осевата линия, а хордата на крилото е под защото е нископлощник този модел. Относно щипките на тягите -да, та са си оригиналните който идват в комплекта и нарочно не съм сложил силиконов или друг шлаух защото не съм видял до сега да се откачи такава щипка по време на полет/друг е въпросът ако щипките са разшлъондени и се откопчават лесно-при мене до сега нема такова нещо/.След като усвоя самолета, което усвояване е от направени поне 50 полета без проблеми и поне 30 пъти изпълняване на целия комплекс F3A пак без никъв краш или друг проблем тогава може да им сложа шлаух, или да ги заменя с ябълковидни съединения /имам ги налични/ но не ми се слагат още, защото не съм сигурен дали ще мина изцяло на якове поне два или три ЯКА в различни размери, или ще литкам и този модел успоредно с яковете.Така правя поне до сега и не съм имал проблеми. По време на полетите то едно по едно си идват разбира се някои си нещица които да се правят, или подменят. Иначе не е интересно само да се лети трябва и да се човърка чат пат и усвояването на самолета да става бавно и полека за да се насладя изцяло на него, а и за да ми мине целия през ръцете.Относно ауспуха ако е с главата надоло то трябва да режа красивия нос за да се покаже ауспуха извън него странично което ще е много по гадно за визията, така съм го резнал само от долната страна и е единствения възможен начин да се побере двигателя без да се реже отвор в носа отстрани. Ако виждаш някакви нередности по конструкцията казваи да ги оправям докато не съм облекъл тялото.

  3. #53
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by Bruchpilot View Post
    Браво, наистина страхотно го възстановяваш!
    Язък само, че така се е случило, аз винаги се ядосвам много повече когато стане така, че не мога даже собствената си некадърност да обвиня...
    !
    Абе то излезна от смущенията на около 2 метра от земята така че имах някаква част от секундата за реакция и ако бях господ можеше да го хоризонтирам поне, но аз успях само да натисна копчето за гасене на двигателя, без да успея да мръдна ръчките за управленията защото вече го бях прежалил в ъкъла си, и знаех че за тези два метра не мога да направя нищо. Така е трябвало да стане, иначе нямаше да имам чертеж и нова, надявам се по добра конструкция на този модел.

  4. #54
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Довърших предната част на тялото.Ако не реша да правя някаква промяна до утре ще сбирам тялото и ще обличам утре по някое време.Тези 3мм. шперплат вместо предишния 2мм. и подсилването си казаха тежката дума, сега това тяло като го държа в ръцете изобщо не се гъне на никъде, нито може да се усуче. Усеща се осезаемо че е много по здраво от предишното.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	P1010009.JPG‎
Views:	534
Size:	112.3 KB
ID:	3894   Click image for larger version

Name:	P1010008.JPG‎
Views:	544
Size:	111.9 KB
ID:	3895   Click image for larger version

Name:	P1010010.JPG‎
Views:	565
Size:	64.6 KB
ID:	3896  

  5. #55
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Реших че е по добре да направя цялото тяло от нулата до края по моя си чертеж. Затова тази нощ го ударих на чертане и завърших тялото нацяло в солида.Добавих и подходящия дървен външен вид.Получи се това нещо което силно се надявам да ме радва в бъдеще когато стане реалност.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	4.Gogo cap-232.jpg‎
Views:	597
Size:	41.9 KB
ID:	3897  

  6. #56
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Завърших тялото изрязано по моя си чертеж. Резултата от днешния 20 минутен високоотговорен и богоугоден труд е на снимката по доло:
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	CAP-232 tialo gotovo 30.X.2011.JPG‎
Views:	562
Size:	128.7 KB
ID:	3899  

  7. #57
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Залепих стария гаргрот над задната част на тялото зад кабината със старите хоризонтален и вертикален стабилизатор.Не ми се режеше и нов гаргрот щото е от стиропор облечен със балса, а нямах под ръка кантал. Оригинално тялото тежеше 560грама без хор. и верт. стаб, а това въпреки подсилванията и въпреки че е с 3мм шперплат е още на 480грама.Ще видим с пленката колко ще стане.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	CAP-232 predi obli4ane 1.XI.2011.JPG‎
Views:	566
Size:	98.4 KB
ID:	3902  

  8. #58
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Днес пак по никое време по нощите завърших и обличането на капа.Използвах ораковер отдоло червен отстрани и отгоре бял.От утре на спокойствие бавно и полека ще му накича серво машинките, двигателя и колесника.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	CAP-232 na Gogo sled obli4ane s oracover.JPG‎
Views:	572
Size:	102.3 KB
ID:	3903   Click image for larger version

Name:	CAP-232 na Gogo predi obli4ane s oracover.JPG‎
Views:	552
Size:	107.3 KB
ID:	3904  

  9. #59
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Монтирах двигател, серво, резервоар, тяги, и даже сложих пластмасови пантички на клапите.От този момент натам капа е готов за полети.Малко не ми харесва цветовата гама с този изцяло червен нос но ще помисля по въпроса или да правя червено тялото отпред и отгоре, или да пребоядисам носа поне отгоре в малко бял цвят.Той носа също си иска и малко ремонт като кит и боя от долната му страна...Цялата тази работи ми отне има няма около 2 часа
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	P1010027.JPG‎
Views:	560
Size:	82.7 KB
ID:	3906   Click image for larger version

Name:	P1010026.JPG‎
Views:	564
Size:	103.4 KB
ID:	3907   Click image for larger version

Name:	P1010022.JPG‎
Views:	585
Size:	129.5 KB
ID:	3908   Click image for larger version

Name:	P1010025.JPG‎
Views:	572
Size:	104.5 KB
ID:	3909   Click image for larger version

Name:	P1010023.JPG‎
Views:	571
Size:	134.8 KB
ID:	3910  

    Click image for larger version

Name:	P1010020.JPG‎
Views:	581
Size:	106.8 KB
ID:	3911   Click image for larger version

Name:	P1010021.JPG‎
Views:	566
Size:	117.9 KB
ID:	3912  

  10. #60
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Трябва да си проверя радиото санва RD8000 за всеки случаи дали не е проблема в него, но над фермата за охлюви съм губил два самолета до сега и със старата санва по същия глупав начин когато без да мисля съм излизал от свредел над нея.
    Извинявай за спама, може би знаеш, че фермите за охлюви имат електропастир системи. Някой видове са с високочестотни генератори на охранителните шлейфове (така държат охльо-бохльовците да не бягат) и от това става един готин "радиосмущител". А на каква честота лъчат в тази ферма там където караш - мога само да гадая. Може да е нещо близко или хармоник някакъв да те трепе ....
    Успех!
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Моите модели - Георги Русинов
    от ajcinema във форум: Самолети
    Replies: 20
    Последно мнение: 01.11.2011, 21:32
  2. Моите модели
    от Lidkin във форум: Хеликоптери
    Replies: 19
    Последно мнение: 01.04.2011, 19:52
  3. Моите модели - Руси Петков
    от rusi във форум: Самолети
    Replies: 4
    Последно мнение: 22.03.2011, 00:08
  4. Моите модели - Румен Мъров
    от Румен Тодоров МЪРОВ във форум: Самолети
    Replies: 9
    Последно мнение: 20.03.2011, 17:48

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен