+ Ново Мнение
Страница 4 от 16
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 155

Тема: Мойте модели-Георги Шопов

  1. #31
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Пулевски View Post
    Ако позволиш един-два въпроса:
    Имаш ли други забележки по тренера от пост#6 (от спец-рц)?
    Кажи някакви отзиви за Лео-то 46.
    Аз се колебая между него и чистото АСП46...
    Наточил съм зъби и за тоя тренер... Ако препоръчаш нещо друго?


    Съжалявам, че се намесвам в темата, но бих желал да споделя малко полезна информация по въпроса с тренерите и двигателите.

    Стояне, тренерът е много добър! Лично аз, обаче, бих ти препоръчал ТОЗИ, в комбинация с мотор ASP .52

    Причината е в по-големия размах, което кара модела да е доста по-приятен за каране (като сещаш се кой, даже доста по-приятен), а моторът осигурява МНОГО мощност при същото тегло (като на .40 и .46).

    LEO са тайвански мотори, много качествено изработени, но с проблемни зони. Имам вече 3 такива, като на ЛЕО, което не е мое имаше проблем с конуса на главината. Склонни са да прегряват и затова не се препоръчват за топли региони.
    Другото, характерно за тях е количеството на масло в горивото. То не бива да пада под 20%. Това означава, че съотношението при смесване метанол:масло трябва да бъде или 4:1, или 3:1. При съотношените 5:1 ЛЕО-то винаги ще прегрява.
    Друг "недостатък" е карбуратора, който трудно се регулира, особено ако човек няма твърде много опит.

    По отношение на прегряването адашът е допуснал лека неточност. ABC моторите (какъвто е ЛЕО) не затягат при прегряване, а обратно - отпускат. Проблемите идват от загуба на компресията при високи температури, защото тогава бронзовия цилиндър се разширява повече от буталото. По тая причина всички ABC мотори имат стесняване в горната част на цилиндъра и на сухо дори затягат.


    Така че ако си решил да взимаш тренер, препоръчвам ти някой от моделите на Ripmax (от Стелди), в комплект с мотор ASP. Имам над 20 такива мотора и до този момент няма нито един, който да съм успял да износя. Повечето са на десетки часове, има и на стотици...

    П.п. Адаш, ако не искаш поста ми да ти "цапа" темата, кажи да го махна!
    Георги Русинов

  2. #32
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Не защо да цапаш, повече мнения по добре нали по това се различаваме хората, по принцип в Бг тука от всичко разбираме и всеки знае най много , а и сме най красиви , само дето липсваме по световните първенства в другите държави.
    Аз взех двата лео по твоя препоръка ако помниш, а относно съдържанието на масло не ми харесва да намалявам количеството на гориво и да ми пада мощноста за сметка на това че моторо не бил правилно топлинно разчетен както пишеш сега и прегрявал ама късно го разбрах-не ми го каза пролетта когато те питах същото за дилемата асп-лео.Въпреки това и двата лео си работят добре при мене втория е на горноплощник пак 1,5м разпереност.Те с гаранция ще си направят по 50-100 часа щото ги пазя и не ги карам дълго време на макс обороти.Сега че чиста моделите дето са с с тях по дълго време, и повече време ми отива докато да ги бръмна спрямо моделите който са с асп ще го преживея някак си нема начин пари съм дал ще ги карам, а може и стартер да си взема.Добре е човек да мине през няколко мотора докато стигне до ОС или до този който му харесва -опита е нещо което се трупа лично и нема как да се налее отвънка, въпреки поговорката за умния и глупавия-единия се учи от чуждия опит, другия от своя :), но друго си е когато имаш и свой опит. Относно тренера високоплощник да идеален е но само за хоризонтални фигури, и или докато си пиеш бирата на поляната, тои не може да прави добри и чисти фигури по вертикала защото с това горно изнесено крило нема как да стане-действа си и гравитацията по време на полет и тя е константа.То по принцип става де ама си трябва доста майсторлък и доста опит, който идват след поне три четири разбити модела, а иначе хоризонталните осморки бързо омръзват.

  3. #33
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Не помня чак толкоз горещо да съм ти препоръчвал ЛЕО. Помня, че се чудеше кой от двата... Сега имам повече впечатления, отколкото в началото на лятото.

    Помня също така, че дискутирахме съдържанието на масло. Ще потърся хисторито да видя какво съм писал и ако е подвеждащо - ще се извиня публично.

    Но ето, че ти сам твърдиш, че моторите ти работят добре. Следователно не съм те подвел. :) В крайна сметка това се иска от тях. А температура от 120-130 градуса е напълно нормална за двигатели с въздушно охлаждане.
    По въпроса за маслото - не споделям мнението, че намалянето на количеството масло увеличава количеството гориво. Двигателят гори МЕТАНОЛ, а не масло. Увеличеното количество масло НЕ намаля мощността, защото то не участва в горивния процес. Единствено се налага да отвием малко повече иглата, нищо друго.
    Но повечето масло във всички случаи действа по-добре на работата и топлинните характеристики на един двигател, котколкото заниженото му съдържание. За справка - виж книжката към мотора. Там трябва да пише точно какво гориво му е нужно.


    За да не ти се къса маркуча, сложи такъв, който е точно предназначен за тая цел!!!
    Георги Русинов

  4. #34
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    От леото нямам големи забележки освен написаните, но те не са болка за умиргане, самолетите си хвърчат и не правят проблеми.Вчера съм изкарал цял ден на поляната и само с лео поне 2 часа във въздуха не ми е направил проблем. Е не карах през цялото време на макс газ така че мъркуча не се спука този път.Мъркуча се спуква когато го пържа по дълго време на макс газ примерно над 5 мин.Относно съдържанието на масло в метанола мисля че в двигателя влиза дадено количество гориво за даден работен такт, в това количество гориво има метанол и рицин, а енергията идва само от метанола, рицина служи само и единствено за смазване, рецина не гори и не отдава енергия.Това е мойта логика и затова не слагам повече от 20% рицин.

  5. #35
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Днеска начертах и закрепването на крилото към тялото, на следващшия самолет който ще правя след Суто. Начертах и центроплана на крилото със нервюрите.Там където съм усилил ще бъде това закрепване с 4 болта.Тъи като модела го мисля по време на чертането то съм отворен за всякви предложения относно конструкцията.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	7.shablon v sw2007.jpg‎
Views:	554
Size:	60.8 KB
ID:	3818  

  6. #36
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Със СУ-то което съм описъл предната страница ударих на камък заради две карбонови тръбички и нема и нема таквиз тръбички тука та стои и си ги чака.Междувременно започнах още един самолет да си чертая в солида да има дет се вика готови чертежи за правене в бъдеще време вече с лесно достъпни матриали основно и само шперплат балса и борови летвички така че да се прави лесно и бързо този модел.Ще бъде копие по картинка на ЯК-55, а конструкцията моя си измишлъотина вследствие на това което съм открил по нета и това което се сетя по време на чертането. Размера ще е 165см. ако не го променя в последствие.Ето и двудневния ми труд до къде е и по този модел.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	2.iak-55 165sm v sw2007.jpg‎
Views:	563
Size:	50.3 KB
ID:	3825  

  7. #37
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Днес ескадрилата ми се увеличи с още един "мъничък" самолет.Преди малко се прибрах от Варна където посетих спецрц магазина.Там видях най-красивата и любезна жена продавач която разбира и от моделизъм и моделарски технологии.След оглед на всякакви видове хвърчащи модели се спрях на този ЯК-54 и на двуцилиндров боксер 55 кубиков бензинов двигател. Две перки, както и нужните серво машинки за да хвръкнат всичките тази неща като едно цяло във въздуха.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	Dvigatel 55kub 2 zilindara.JPG‎
Views:	642
Size:	108.3 KB
ID:	3849   Click image for larger version

Name:	YAK-54 216sm gol.JPG‎
Views:	711
Size:	91.1 KB
ID:	3850  

  8. #38
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Явно няма интерес към този модел но аз да си кажа до къде съм. След две вечери на упорит и ползотворен труд всички движещи се плоскости са залепени, крилата и опашните стабилизатори също са закрепени към модела, серво машинките за управлението са монтирани, без тази за газта, двигателя също е закрепен за моторамата.Модела доби застрашително голям вид и стая 5х5метра я напълни.Утре, или в близките дни ще разработвам двигателя.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	YAK-54  7.X.2011.JPG‎
Views:	628
Size:	85.9 KB
ID:	3853  

  9. #39
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Браво Георги,

    Не съм съгласен с тебе че няма интерес към този модел.
    Аз лично бях предвидил да го взема. За подарък на един приятел. Ама явно има и други хора със изискан вкус щото освен твоя и другите са продадени.
    Предполагам си забелязъл в магазина тялото на нашия Як-54.
    Желая ти успех при облитането и безаварийни полети.
    Последна редакция от Иво горанов; 08.10.2011 на 08:46.

  10. #40
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Снощи до късно си играх да настройвам радиоуправлението за две серво машинки на хоризонталното кормило и две серво машинки на елероните, и механично да наглася всички тяги така че да няма нужда да се пипат тримерите от радиото.
    Сега от днешна дата самолета е готов за полети но по закона на мърфи вали дъжд и още три дена ще е дъждовно за да не мога да го литна. Въпреки неблагоприятната метео прогноза поне ще го разработя на спокойствие и както се полага.
    Тази сутрин рано рано още в 8 часа бръмнах двигателя за сефте и озвучих махалата със звука на боксера.
    Впръснах малко бензин в двата цилиндъра и след около десетина превъртания на витлото мотора запали.Запали без смукач, а когато бях дръпнал смукача не искаше да пали! За около 15 мин работа на минимални обороти нивото на бензина видимо не се промени в резервоара което значи че само мирише бензина.Един резервоар от 500мл го изгори за около час, на няколко паления, като горе доле половината време съм давал по малко газ до средни обороти.Температурата на двата цилиндъра е 61 на по задния цилиндър и 69 градуса на по предния цилиндър по целзии, при температура на въздуха 12 градуса.Това при средни обороти, при минимални обороти температурата е 40-50градуса. Вибрации почти няма, дори и на максимални обороти не се усещат от ръката, въпреки че това е първо палене на мотора. Тягата на минимални обороти е около 1 до 1,5 кг., а на максимални обороти си е доста силна чак се напрягам за да удържа тялото на самолета да не тръгне но не съм я мерил точно защото двигателя не е разработен а и нямам кантар под ръка.Минималните обороти варират между 2500-2600 при заводските настройки на карбуратора и аз не съм го пипал изобщо-мисля че са идеални за разработката.Звука е доста басов и доста силен, във въздуха ще е доста ефектен този звук. Тържествения момент от първия пуск на този боксер го документирах и на видео:
    http://vbox7.com/play:69a4bfdaf6

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Моите модели - Георги Русинов
    от ajcinema във форум: Самолети
    Replies: 20
    Последно мнение: 01.11.2011, 21:32
  2. Моите модели
    от Lidkin във форум: Хеликоптери
    Replies: 19
    Последно мнение: 01.04.2011, 19:52
  3. Моите модели - Руси Петков
    от rusi във форум: Самолети
    Replies: 4
    Последно мнение: 22.03.2011, 00:08
  4. Моите модели - Румен Мъров
    от Румен Тодоров МЪРОВ във форум: Самолети
    Replies: 9
    Последно мнение: 20.03.2011, 17:48

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен