+ Ново Мнение
Страница 3 от 16
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 13 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 155

Тема: Мойте модели-Георги Шопов

  1. #21
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Тялото от горния пост днес го облякох в нови дрешки.Използвах ораковер, отдоло червен, отстрани и отгоре бял.Теглото се дигна до 376грама.
    С това ремонта по него приключи и продължавам със Суто.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	PT40 obli4ane s oracover 376 gram 7.IX.2011.JPG‎
Views:	1069
Size:	61.3 KB
ID:	3798  

  2. #22
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Докато си чакам електрониката и двигателя за суто си драснах набързо една конструкция на тяло за самолет в солид ворка.Това сигурно ще е следващия модел който ще правя след като завърша суто. Водих се от принципа да е максимално лесна за рязане,сглобки и слепки, както и за евентуални ремонти. Основните размери на самолетина ще бъдат дължина 1,32м., разпереност 1,85м.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	2.shablon v sw.jpg‎
Views:	981
Size:	19.1 KB
ID:	3809   Click image for larger version

Name:	1.shablon v sw.jpg‎
Views:	932
Size:	35.9 KB
ID:	3810  

  3. #23
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    И двигателя започна да придобива вид.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	Sborka ASP7.5.jpg‎
Views:	993
Size:	58.3 KB
ID:	3814  
    Последна редакция от Gogo55; 15.09.2011 на 17:02.

  4. #24
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Мотора от горното мнение ASP.46 го анимирах в солида, ето и клипче:
    http://www.youtube.com/watch?v=5368Isr2C5E

  5. #25
    Потребител Аватар на faktura
    Регистриран
    Jun 2010
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    61

    Това явно е екологично чист - няма пушек
    Д. Цанков

  6. #26
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    По натам когато съм айляк и се чудя кво да правя че му начертая ауспух и карбуратор, а за дима също ще помисля.За сега ми тряваше някъв двигател да имам във солида който да монтирам на самолета при чертането.Спрях се на този защото е идеален за повечето самолети с разпереност около 1,5 метра който ползвам.

  7. #27
    Автор Аватар на Пулевски
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    194

    Ако позволиш един-два въпроса:
    Имаш ли други забележки по тренера от пост#6 (от спец-рц)?
    Кажи някакви отзиви за Лео-то 46.
    Аз се колебая между него и чистото АСП46...
    Наточил съм зъби и за тоя тренер... Ако препоръчаш нещо друго?
    Стоян Пулевски '71 набор.

  8. #28
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Миии нямам други забележки, самолетина си е идеален като за нормален пилотаж, като конструкция ми харесва защото си е просто четвъртита кутия с ребра-тоест много е лесен за всякакъв ремонт.Като пилотаж казал съм лупинга е с доста голям диаметър въпреки максималния ход и отлонение на кормилото.За гръбно летене става но трябва да се подпира леко.Всякви завой с набор или загуба на височина ги прави добре и точно и предсказуемо, но и вертикалното кормило не достига в някои случаи-все пак не е предвиден да се върти на място като фан.Ако търсиш самолет които да прави три Д с гаранция не става, ако искаш да се кефиш с плавни фигури става идеално.Достатъчно е голям и се вижда добре даже и на 200 метра от тебе.Издържа твърди кацания на всякакъв терен без проблеми от страна на конструкцията, но гумите не ги издържат.Радостното е че гумите може да се ремонтират на полето само с кръстата отверка и капачка от безалкохолно, след това стават много яки и не правят проблеми.Проблема при гумите е че джантата им е от много тънка пластмаса и при леко занасяне на модела от вятър или леви ръце, тоест при кацане при страничен вятър когато модела е с отклонение от няколко градуса спрямо пистата и в момента на допиране на гумите до земята то страниците на джантите се чупват от страничното натоварване и гумите си тръгват на някъде.Ремонта се състои като с кръстата отверка се дупчи отвор в капачка от безалкохолно и тази капачка като и се изрязва часта с резбата се слага като страница на джантата на гумата.Не е най-правилния вид ремонт но на полето става за 5 мин. и пак си във въздуха ухилен до ушите.
    Относно двигателите и на мене ми харесва асп повече от леото.Имам 4 двигателя с кубатури от 6 до 10 кубика от който два лео 40 и 46 и два асп 46 и 61 и като за сравнение според мене асп е по добър.Просто асп ми пали по бързо винаги от леото и по лесно го настройвам при смяна на витла.Паля ги на ръка и екстри като стартер нямам, със стартер може би няма да се забелязва тази разлика във времето за палене.Също така и горивото ми е без никъв процент нитро а просто разбъркано от мене си метил и рицин 1 към 5, ако се слага и някъв процент нитро може би и леото ще си пали от ряз всеки път... Поне аз за сега нямам намерение да взимам повече от лео, но асп ще взема поне един до края на годината а може и два още. Друго - като чета чуждия опит по руските форуми това си е малко лотария и зависи каква бройка ще ти се падне, има и от двата вида двигатели който са си пълни боклуци и хората ги плюят и си скубят косите от мъка, както и такива който служат дълго и безпроблемно и хората са си доволни. При мене след като дойде двигател от куриера или пощата нов първата ми работа е да го извадя от кутията и да го разглобя нацяло, в единия асп имах леко оставени мустаци по прозорците на цилиндъра които трябваше с пиличка да махна , при едното лео пък имах нещо като гъста грес в тръбичката на карбуратора и не пускаше гориво, имаше и нещо кято бял прах в картера на другия лео.Също звука на асп ми харесва много повече, мисля че и повече тяга дава при 46 кубатурата/7,5кубика/.И една важна особеност, АСП държи точно 80 градуса плюс минус 4 температура на главата при максимални обороти, а леото се пържи доста повече на около 100-120 градуса, често и над 120 градуса но дистанциония ми термометър е до 120градуса, така че високата температура ще доведе с гаранция до по бързо износване, и също така не можеш с леото да караш със забучен обикновен мъркуч на ауспуха които да отвежда газовете надоло и да не ти цапа модела-на петата минута този мъркуч се пука от високата температура и модела става целия в масло особено ако въртиш тоно и лупинги десетина минути после отива 500мл метил и 10 минути излишна работа за да се изчисти модела от маслото. Това успях да се сетя :), дано съм ти бил полезен.

  9. #29
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Страницата на джантата на основния колесник с капачка от кока кола, предния с капачка от михалково. Така го направих на полето за да не прекъсвам полетите, и така си остана вече месец сигурно без да прави повече проблеми.Вижда се и мъркуча с който отвеждам изгорелите газове от двигателя как съм го превързал за основния колесник така че да са далече от тялото и да не се цапа самолета с маслото от изгорелите газове.При леото обаче това не върши, много висока температура държи пущината и мъркуча се сцепва до самия ауспух-на клипчето се вижда:
    http://www.youtube.com/watch?v=awfOP8KTqO0
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	Guma - djanta coca-cola.JPG‎
Views:	991
Size:	77.1 KB
ID:	3817  

  10. #30
    Автор Аватар на Пулевски
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    194

    Благодарство за полезното инфо!
    Стоян Пулевски '71 набор.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Моите модели - Георги Русинов
    от ajcinema във форум: Самолети
    Replies: 20
    Последно мнение: 01.11.2011, 22:32
  2. Моите модели
    от Lidkin във форум: Хеликоптери
    Replies: 19
    Последно мнение: 01.04.2011, 20:52
  3. Моите модели - Руси Петков
    от rusi във форум: Самолети
    Replies: 4
    Последно мнение: 22.03.2011, 01:08
  4. Моите модели - Румен Мъров
    от Румен Тодоров МЪРОВ във форум: Самолети
    Replies: 9
    Последно мнение: 20.03.2011, 18:48

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен