+ Ново Мнение
Страница 2 от 16
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 12 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 155

Тема: Мойте модели-Георги Шопов

  1. #11
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Тез парченца ги нарязах снощи и в най-скоро време трябва да се превърнат в крило.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	Krilo elementi.JPG‎
Views:	1028
Size:	136.5 KB
ID:	3615  

  2. #12
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    За около 20 мин. лепене дясната половина на крилото доби някакъв вид.Теглото и до този момент е 28грама., хорда 36см в основата и 20см в края,а дължината 60см.Дебелина на профила по цялата дължина на крилото еднаква и е 30мм.Профила е симетричен двойно изпъкнал максимално близък до NACA 64-008A.Надявам се да успея да се вместя в 200гр. тегло на готово крило след обличането му с балса и пленка, и монтиране на двете сервомашинки.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	3.Krilo diasno.JPG‎
Views:	1032
Size:	103.4 KB
ID:	3616  

  3. #13
    Потребител Аватар на faktura
    Регистриран
    Jun 2010
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    61

    Как се движат нещата ?
    Д. Цанков

  4. #14
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    До сега използвах материали който си имах в къщи, обаче балсата 2мм. ми свърши.На 20.VІІІ поръчах балса от стелди но се оказа че е отпуска до 29.VІІІ. така че другата седмица ще ми пристигне балсата с която да продължа обличането на модела.По модела остана да се облече със балса и пленка и след това да се накичи електрониката.През тази една седмица през която чакам балсата съм се отдал само на литкане и тренировки с друг самолет

  5. #15
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Дългоочакваната балса пристигна и работата по самолета продължава.Обличам тялото с 2мм.Ще отидат 3 пластини.Двете страници са 1000х80х2-2броя и отгоре ще отиде сигурно почти цяла пластина.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	17.Tialo obli4ane balsa 2mm.JPG‎
Views:	1004
Size:	46.4 KB
ID:	3779  

  6. #16
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Довърших тялото, облечено със балса тежи 176гр.Малко зор видях със огъването на балсата, но на водна пара се справих с тази задача.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	19.Oble4eno tialo-176grama.JPG‎
Views:	1039
Size:	46.2 KB
ID:	3780  

  7. #17
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Днес си играх да правя колесник.Първо подсилих тялото там където трябва да се захване колесника.Случайно намерих подходящ лист ресъор некъв вид торсион е бил от лека кола може би с размери 570х20х2мм който изглежда, а и върши идеална работа за амортизация, а и най вече изглежда като истински за това СУ. Лошото се оказа теглото му което е цели 178грама и е равно на теглото на цялото тяло.След като видях теглото щях да скоча от терасата от яд ама минало бешело бях си играл с него да го огъвам и пробивам затова реших да довърша колесника с него, а дали ще лети ще преценя по-натам. След това сложих хубавите и красиви купешки пневматични гуми с диаметър 84мм на кантара и пак щях да получа сърдечен удар, инсулт сърцебиене и дюстабан от видяното-тегло 144 грама на двете гуми. Общо тегло на колесника с гумите дойде 324грама и изобщо не ми харесва.Въпреки огромното тегло все пак го сложих на тялото за да видя как ще изглежда. За визията си я има, изглежда добре, даже прекрасно, но с това тегло много ме съмнява че ще остане на този самолет.Когато дойде време за облитане ще преценя дали да оставя този колесник, или да правя друг.По принцип колесника е нужен само при кацане когато се излита от ръка и през цялото друго време е напълно излишен като хем тежи, хем прави и челно съпротивление по време на полет. Тъи като съм правил прекалено леки самолети който във въздуха се държат като лек планер, и най малкия полъх на вятъра ги е отклонявал от праволинейно летене реших да оставя този колесник докато направя готов самолет и измеря реалното му натоварване на площ, ако е около 50-70 ще остане този колесник, ако е над 80-90 няма да го бъде с този самолет и чак тогава ще правя друг колесник ако има нужда. Ето и фотоотчета:
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	21.Kolesnik gotov.JPG‎
Views:	988
Size:	92.9 KB
ID:	3781   Click image for larger version

Name:	Gumi 84mm.JPG‎
Views:	985
Size:	76.2 KB
ID:	3782   Click image for larger version

Name:	amortizator kolesnik.JPG‎
Views:	973
Size:	71.5 KB
ID:	3783   Click image for larger version

Name:	22.Tialo s kolesnik.JPG‎
Views:	1048
Size:	128.4 KB
ID:	3784   Click image for larger version

Name:	20.Tialo podsilvane.JPG‎
Views:	949
Size:	87.4 KB
ID:	3785  


  8. #18
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Освен да си направиш композитен, или да си купиш...

  9. #19
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Днес го отдадох на пълен релакс и литкане.Около 6-7 часа изкарах на полянката, от който поне 3 във въздуха.Ето и клипче от камера на борда с малко лек пилотаж.Самолетина не е акробат ама горе доле се справя със лупинги, тоно, гръбно, и разните му там видове завой.
    http://www.youtube.com/watch?v=awfOP8KTqO0
    Ако ви хареса кликайте там на "и лике" , за вас е един клик ама аз се радвам

  10. #20
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    В неделя пак се бех отдал на целодневно литкане, но имах инцидент със един от самолетите си. При излитане когато самолета беше набрал около 1,5-2 метра височина двигателя спря, може би заради силен порив на вятъра челно.Самолета също загуби скорост почти до 0, наведе леко носа надолу и си кацна като планер, но доста твърдо защото нямаше скорост заради насрещния вятър. Направо се изплющя на пистата почти като хеликоптер. В резултат на това се спука едно ребро от тялото зад крилото.Първо бях решил да сменя само това ребро но после се оказа че трябва да махна горната част балса и серво машинките за да имам достъп до него и да мога да го сваля.Гледката не ми хареса и след кратък размисъл реших че е добре да направя направо ново тяло защото старото имаше поне 100 грама лепило и парчета стъклоплат от предишни ремонти по него, а и външния вид не беше изобщо добър.Пленката на много места беше разлепвана, скъсвана и т.н., с две думи гадно изглеждаше това тяло, личеше си отдалече че много ремонти е приживяло и вече си плаче за ново.Тялото така и така го бях отворил и взех че свалих точните размери на всичките ребра и си ги начертах в солида.Страниците когато ги чертах ги промених доста като сложих доста подсилване на тези места който ми се бяха счупвали преди по време на експлоатацията на този самолет, при твърди кацания особено идва слабичко това тяло както си беше оригинал, промених и предните няколко ребра пак с цел усилване.С две думи пречартах го, но си направих промени вследствие на опита който имах, и предишните ремонти който съм правил по него.После след чертането направо на лазера /добре е да си има човек лазер в къщи/ и след още ден на слепки се получи ново тяло за стария самолет:).Като тегло това тяло дойде 340грама и не е много, даже е идеално.Общото полетно тегло на този самолет готов за полет преди беше 2500грама.Цялата тази работа ми отне почти 2 дена основно вечер.Резултата обаче си заслужаваше и сега съм доволен от свършената работа и най вече че имам триизмерен чертеж на тяло което мога да правя когато си поискам .Ето и фотоотчета от изходника за чертежа до готовото ново тяло.Снимките излизат разбъркано, въпреки че ги подредих по номера...
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	2.PT40 tialo v SW.jpg‎
Views:	962
Size:	24.7 KB
ID:	3793   Click image for larger version

Name:	5.PT40Tialo sas stabilizatori 340 gram 6.IX.2011.JPG‎
Views:	1059
Size:	72.6 KB
ID:	3794   Click image for larger version

Name:	4.PT40 Tialo.JPG‎
Views:	1092
Size:	96.4 KB
ID:	3795   Click image for larger version

Name:	3.PT40 Tialo elementi ot lazera 4.IX.2011.JPG‎
Views:	1057
Size:	98.8 KB
ID:	3796   Click image for larger version

Name:	1.Izxodnik za 4erteja.JPG‎
Views:	1097
Size:	70.8 KB
ID:	3797  


+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Моите модели - Георги Русинов
    от ajcinema във форум: Самолети
    Replies: 20
    Последно мнение: 01.11.2011, 22:32
  2. Моите модели
    от Lidkin във форум: Хеликоптери
    Replies: 19
    Последно мнение: 01.04.2011, 20:52
  3. Моите модели - Руси Петков
    от rusi във форум: Самолети
    Replies: 4
    Последно мнение: 22.03.2011, 01:08
  4. Моите модели - Румен Мъров
    от Румен Тодоров МЪРОВ във форум: Самолети
    Replies: 9
    Последно мнение: 20.03.2011, 18:48

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен