+ Ново Мнение
Страница 2 от 3
ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 21

Тема: HK-450GT CCPM 3D скоро и при мен!

  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2011
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    33

    Благодаря Евгени!
    Еднопосочния лагер е добре, но малкото зъбно колело е криво. Основните лагери са с голям луфт както и тези на опашката. Шарнирните съединения (пластмаските) са за изхвърляне.
    Разглобил съм главата и опашката, нямаше нито на едно болтче лепило, което е добре за раглобяване. Но ако човек не огледа всичко ще иде на вятъра главата след като се развъртят перките. Опашната зъбчатка (пластмасовата) е със изместен център.
    За сега го оставям така кита. Ще си го сложа на секцията да си го гледам, да ми напомня какъв съм дивак. Едно на нула за кита!
    Тихомир Тодоров

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    Това е моето мнение , базирано на 5 погледа върху ХК кита, в никакъв случай не е меродавно щото не съм имал друг освен оригиналдъ тирекс- нека се изкаже Пенев , Матеев също е с по-актуално мнение, все пак питай патило както се казва, а бе най-добре е всеки да напише какъв път еминал.
    Евгени Екимов

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2011
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    33

    Flybarless Conversion Head

    Както и да е, няма да се даваме, дори и да се удавиме!

    Като се ровех из нета и ми попадна тази доработка и казват, че лети
    От обикновена глава се превръща в Flybarless, е естествено трябва и електроника, та е хубаво да се помисли в/у това. Може би старите пушки да знаят, но ми бе интересно и го споделям.
    Ето тука е ПДФ и описание на конверцията.

    http://dl.dropbox.com/u/5572258/How_..._for_SK360.zip

    А тука е моята доработка, така и така съм разглобил главата!


    Ползва се тая електроника.
    SK-360 Digital Flybar

    Edit:
    Ще ми е интересно Матеев какво направи с SK-720 в другата тема.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	IMG_6948-01.jpg‎
Views:	709
Size:	600.9 KB
ID:	2749   Click image for larger version

Name:	IMG_6949-01.jpg‎
Views:	753
Size:	646.3 KB
ID:	2750   Click image for larger version

Name:	IMG_6950-01.jpg‎
Views:	781
Size:	656.5 KB
ID:	2751  
    Последна редакция от tishovsx; 02.05.2011 на 09:27.
    Тихомир Тодоров

  4. #14
    Потребител Аватар на ralenekov
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    57

    Залепил ли си основата на долните "миксиращи" рамена за главната ос или? Понеже не виждам да си изкривил 2та водача... Иначе навсякъде го дават да работи това. Даже доста хора го карат без електроника, само на експо. Ето малко за четене. :)

    360 го дават спрян от производство.

    GT-то си чудесно хели... и си лети без доработки. Жалко, че ще седи на секцията... Не се отказвай толкова лесно.
    Иван Раленеков

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2011
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    33

    Не съм ги залепил, изкривил съм ги!
    Ама това е само за проба, и не съм се отказал!
    Аз не се отказвам лесно
    Имам доста хобита.
    Ама ме е яд, когато БГ фирми ми продават боклуци и днес пресен пример. С едни инструменти, уж маркови....отвих едно болтче и шестограма превъртя!!! Преглътнах го и продължавам напред
    Тихомир Тодоров

  6. #16
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    За тези два кита мога смело да твърдя, че са с добро качество:
    1. HK-450GT Pro 3D Belt-Drive Helicopter Kit
    2. HK-450GT CCPM 3D Full Alloy Helicopter Kit

    Двата хеликоптера ги имам, крашвани са многократно. При добра !!! настройка летят перфектно.
    Наистина пластмасовите зъбни колела са малко криви. От опит мога да ви кажа, че съм поръчвал от много места зъбни колела. Всички бият. Дори оригинални колела на Align имат леко биене.
    В темата видях учудване, че всички болтчета трябва да се залепят. Можете да сте сигурни, че при оригинален Align положението е абсолютно същото.
    Аз използвам това лепило TL-242 Thread Locker & Sealant Medium Strength
    Капвате няколко капки върху листче хартия и лепите спокойно, без да бързате. Не повече от 10 секунди след завиване на болтчето лепилото е стегнало. Слага се много малко, иначе рискувате при развиване да скъсате болтче или да се налага да го загрявате за да го развиете.
    Димитър Пенев

  7. #17
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Истината е че от 7-8 сглобени кита в Габрово, единствения технически проблем е това, което спомена Матеев в първия си пост - троши се стойката на опашното серво при Pro версията.

    Днес отново се замислих около този проблем и се опитах да го анализирам.
    1. Това се случи точно 3 пъти на точно един хеликоптер на колега от Габрово.
    2. На същия хеликоптер 2 пъти опашното серво загина (с такова серво аз карам 500).
    3. При останалите 4 HK450Pro този проблем не се е появявал.
    4. На мен ми замина опашното серво на HK-500CMT - първоначално си мислех, че причина за това са големи вибрации в опашката, но вчера забелязах още нещо много странно. Единият холдер на опашните лопатки се беше само затегнал, а другия се беше разхлабил, болтчетата бяха залепени и трудно ги развих. До момента не съм наясно каква е причината. Но в резултат на това на сервото му се разказваше играта и се опитваше да огъне щангата.

    Та си мисля, че на това Pro му е на друго място проблема. Трябва да се прегледат лагерите на цялата опашка и за луфтове или затягания.
    Димитър Пенев

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2011
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    33

    Махнах всички лагери и ще ги сменя с нови. Но сега си чакам апаратурата и засядам на симулатора.
    От много ровене и четене стигнах до цена качество Spektrum DX7, пък кита ще почака

    Edit:
    Така утре ще взема апаратурката обаче е без приемник!!!!
    Какъв приемник да купя? Възможно по евтин!
    Spektrum AR6200 DSM2 ще ми свърши ли работа, смисъл като е шест канален ще е съвместим ли с Dx7.
    Последна редакция от tishovsx; 12.05.2011 на 13:24.
    Тихомир Тодоров

  9. #19
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    приемници DSM2 има в хоби кинг за 11 долара, ако мислиш да караш само електро DX6i e напълно достатъчна.ако държиш на 7 по- добре изчакай http://www.youtube.com/watch?v=3tttln3e4rQ
    Николай

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2011
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    33

    Здравейте пичове!
    Двата почивни дни прекарах с апаратурата DX7 и симулатора на компютъра. Дотук добре, ама нали съм новобранец хелитата бягат на някъде и трудно ги одържам във въздуха. Контролите отговарят в G5 и G4.5. Питанката ми е, има ли специални настройки в самата апаратура за симулатора или разчита на софтуерната на realflight. За DX6i видях такава настройка, но за DX7 не намерих или не съм търсил както трябва. Апаратурата е Heli версия.

    Това е описанието за Dx6i, за да стане ясно какво питам
    http://ironcreek.net/dx6i
    Тихомир Тодоров

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен