+ Ново Мнение
Страница 1 от 3
1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 21

Тема: HK-450GT CCPM 3D скоро и при мен!

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2011
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    33

    HK-450GT CCPM 3D скоро и при мен!

    Здравейте, момци!
    Нека първо Ви се представя, казвам се Тихомир Тодоров реколта '68
    От много четене глава (не)боли са казали хората, та и аз съм прочел вече форума на 80%.
    Дълго мислех за моделче, а и това ми е детска мечта да управлявам радио модел, но сега мисля с ваша помощ да съм щастлив човек.
    Мислех направо да купувам на тайванците Т-рекса, но ме спря първо повечето пари първоначално, пък и като знам какъв съм инженер, ме е страх да ида на лекар Става въпрос, за "пилот" де. То на маса съм мноого добър, вервайте ми
    Защо точно HK-450GT CCPM 3D! Ами от г-н Матеев научих, че Тарот бил по-добрия клонинг, но като само кит не успях да го намеря на бг пазара, пък и оборудван като супер комбо, не ми хареса електрониката по него. Имам лош спомен от една поръчка от английски сайт с голяма сума и не посмях да поръчвам от вън, за сега де. По принцип професията ми е свързана с компютри и електроника и се надявам да се справя по бързо. От публикации в нета заложих на HK450GT, дано не съм се подвел щото иначе..
    Пък пилотирането...ех! И така още един "навлек" ще Ви тормози със въпроси, но ще ги задавам когато няма как да се справя сам. Много неща са написани перфектно в този форум, за което поздравявам създателите и хората които са си направили труда да помагат и пишат в него.

    Не бързам, всичко по реда си. Ще купувам едно по едно и ще пиша със снимков мат'тял до къде съм го докарал. Пък ако даде господ и да литне птичето ще черпя за което...на някоя среща разбира се

    Благодаря, че ми изчетохте поста!
    Поздрави!

    (отивам да чета)
    Тихомир Тодоров

  2. #2
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    добре дошъл

    аз бих казал само ,че евтиното излиза скъпо!
    хубаво нещо веднъж се купува и служи за дълго.
    колкото хора толкова и мнения.питаш ,но винаги сам извървяваш пътя до истината.
    успех и да качиш снимки!
    Николай

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2011
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    33

    Николай, напълно сте прав!
    Аз също не обичам еФтините работи и знам, че излизат по скъпо, ама новобранец като мен да тръшне в земята 6-700 лева...ми нали и махленските кучета ще му се смеят
    Днес очаквам да ми дойде кита и започвам с въпросите.
    Според г-н "Мануал" от Алайн всички лагери и болчета се лепят, та въпроса ми е според вас с кои лепила достъпни на БГ пазара ги лепите, да си накупувам.
    А за снимките, ще пускам поне това го мога добре


    ----------------------------------------

    Edit:

    Кита е при мен, обаче опашния механизъм нещо не ми харесва. Като движа на ръка лосчето, се усеща едно "прехрупване" , дали самата ост не е довършена от китаеца-оризоядец! Или да купя оригинална?
    Последна редакция от tishovsx; 29.04.2011 на 11:59.
    Тихомир Тодоров

  4. #4
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    лепилото е локтайт 243 http://www.kartstore.de/product_info...ducts_id=15757 много вероятно и, най вече сигурно е ,че тотала на китайския няма да е много по малка сума, а докато литне като истински дори ще надхвърли цената на едно супер комбо, в което получаваш хубави, лопати, лагери и материали създадени да издържат известни натоварвания за разлика от евтиния.Та дори и лепилата,грес и дребни инструменти.А за електрониката да не говорим.
    Николай

  5. #5
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    Quote Originally Posted by tishovsx View Post
    Николай, напълно сте прав!
    Аз също не обичам еФтините работи и знам, че излизат по скъпо, ама новобранец като мен да тръшне в земята 6-700 лева...ми нали и махленските кучета ще му се смеят
    Днес очаквам да ми дойде кита и започвам с въпросите.
    Според г-н "Мануал" от Алайн всички лагери и болчета се лепят, та въпроса ми е според вас с кои лепила достъпни на БГ пазара ги лепите, да си накупувам.
    А за снимките, ще пускам поне това го мога добре


    ----------------------------------------

    Edit:

    Кита е при мен, обаче опашния механизъм нещо не ми харесва. Като движа на ръка лосчето, се усеща едно "прехрупване" , дали самата ост не е довършена от китаеца-оризоядец! Или да купя оригинална?
    Разглобяваш,оглеждаш и разбираш после всяко болтче се лепи и се стяга с чувство ,за да не повредиш резбите и гнездото за инструмента.
    http://www.heliproz.com/images/Trex%...E%20Manual.pdf
    Николай

  6. #6
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    450 китовете на Hobby King са свестни. Много сме летели с тях и гафове поради конструктивен недостатък почти не е имало. Е има си известни тънкости при Pro версията (троши се стойката на опашното серво), но иначе всичко друго си е наред.

    За 450 на Hobby King мога да направя следната препоръка:

    НЕ ВЯРВАЙТЕ НА ФАБРИЧНИТЕ СГЛОБКИ !!! Става въпрос за готовите глави. Развийте им болтчетата едно по едно и ги залепете. Същото важи и за всяко едно болтче по хелито - задължително се лепи. Болтчетата в основата, които държат стабилизиращите щанги на опашката, директно се развиват и се заменят с по-дълги и малко по-дебели видии (иначе се развиват още на първия полет).

    И още един съвет - след ремонт по хелито и лепене на болтчетата не трябва да се лети поне 3-4 часа, а още по-добре да измине една цяла нощ. Проблема е, че лепилото за болтчета съхне сравнително бавно, и ако веднага литнете, болтчетата ще се поразвият малко и после ще залепнат в развито състояние.
    Росимир Матеев

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2011
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    33

    Благодаря ти!
    Само нещо да попитам, HK450GT е копие на T-Rex 450SE или T-Rex 450SE V2 да знам кое ръководство да гледам и какви са разликите, щото аз нещо не ги виждам или не знам къде да гледам.
    И друго, не ми се ще да се отчайвам още в началото, толкова ли е зле тоя кит, да вадя ли чука!
    Тихомир Тодоров

  8. #8
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Не се отчайвай. Това е част от хобито. Проблеми и тънкости има и при марковите хеликоптери. Всеки модел си има своята ахилесова пета. Нищо не е идеално на този свят и ако искаш да избегнеш някой проблем, чети форумите и слушай какво ти казват тези, които са си патили. Живот и здраве и ти ще понатрупаш опит и ще започнеш да даваш съвети на начинаещите. Няма как - пътя е трънлив, но това не трябва да те отчайва, а напротив - трябва да те амбицира. След като някой го може, значи го можеш и ти.

    Колкото до HK450GT - нямам си никаква представа на кой модел е аналог. Когато започнеш да купуваш части - ще се ориентираш само по картинката.
    Росимир Матеев

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2011
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    33

    Здравейте отново!
    Като казах, че толкова ли е калпав тоя кит! Ами да, толкова е калпав, опашната ост е крива да не говорим за луфтове. Главата до колкото разбирам от механика е меко казано недовършена, всички щангички не са в размери и като почна на някой да ги вкарвам в размери, се оказва, че не ми достига резба. Та главата ще остане за части или ако някой е мераклия ще му я продам, на символична цена.
    Ще търся на ибей друга глава...ама и там са боклуци за по 15 долара...
    Тихомир Тодоров

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    Здравей,
    бих те посъветвал преди да предприемеш каквото и да е да се видиш с някой , дето има опит. Нека ти се изясни картинката. Говоря за виждане очи в очи.

    Изясни си как работи CCPM и опашката с жирото. За началотова ти е достатъчно да прецениш какво си си купил и какво ще си купиш.

    Виж шарнирните съединения движат ли се свободно в ябълките, виж луфта на еднопосочния лагер на главното колело-натисни от едната страна зъбчатката и ако лагера блокира го смени с оригинален.

    виж луфта на опашката също , а бе има какво да се поинтересуваш.

    По нататък - двата баланса на лопатите тракинга им , изобщо темата е малко неизчерпаема , за това най-разумното е да сглобяваш да правиш снимки и ако можем ще ти помагаме.

    Според мен сега купи апаратура най-веюе-там избора е сравнително лесен -купи си нещо добро в цена качество. Има теми из форума.

    После покарай на симулатора и същевременно с това бавно и славно си сглобявай кита.

    Moдела ти е клонинг на В2 , а версия едно и версия две се различават по главата-частта с блейд холдерите и щангата и лагерите свързани с тях са чувствителата разлика.

    Помисли си за соло про или по -добре eflite blade msr , а този кит го продай и после си вземи истинска 450тка. НЕ Е СЪЩОТО и бъговете в кита НЕ се компенсират с пилотски умения.

    Накратко нещата почват така:

    1.апаратура,после симулатор , после blade msr - останалото е пари на вятъра, след известно време - около 200 часа симулатор, почни да мислиш за китове и електроника.
    Последна редакция от zbytsam; 01.05.2011 на 15:14.
    Евгени Екимов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен