+ Ново Мнение
Страница 1 от 5
1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 43

Тема: Тема за добавяне на кислород на автомобилен двигател. Какво мислите по въпроса?

  1. #1
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Тема за добавяне на кислород на автомобилен двигател. Какво мислите по въпроса?


  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Много смел експеримент, който може да завърши с трагични последици. Имаш ли кола за изхвърляне?

    Не е по темата, но това твое питане ме подсети за един наш шофьор на тир преди време, който не можал в Москва да запали двигателя поради кучия студ. Та хванал и налял малко бензин в резервоара с нафта и пробвал пак. Двигателя пак не запалил. И нашия човек с всичкия си акъл драснал една клечка кибрит за да си светне в резервоара и да провери докъде е пълен. И нататък предполагам се досещате какво се е случило - БУМ и в болницата.

    Та като каза кислород в автомобилен двигател, веднага си представих едно ГОЛЯМО БУМ и хвърчене на парчета от двигателя, капака и други части на колата. И дано да не си наблизо. Дори и да не стане това БУМ, кажи ми как ще транспортираш бутилката с кислород? Та при най-малка катастрофа и удар в бутилката, двете коли ще се разхвърчат на части и не можеш ги събра в радиус от 1 километър.

    Чистия кислород ускорява процесите на горене поне 10 пъти. Произволно нещо, което гори нормално в атмосферата, в чист кислород буквално се взривява.
    Росимир Матеев

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Чак пък трагични... Най - много някое пробито бутало и изгорели клапани.

  4. #4
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Може и да си прав, но как ще определиш точната доза на впръскване? И какво ще стане, ако дозатора ти случайно се повреди?

    Нали за да подаваш кислород трябва да имаш някакъв регулируем дозатор, който да подава определено количество кислород във функция на оборотите и натоварването. Това нещо ще изисква електроника и настройка на някаква характеристика. Не знам как това ще го направш в домашни условия. Не знам и какви последици за живота на двигателя ще има това. Този кислород освен горивото ще окислява и всички други метални части.
    Росимир Матеев

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Нитрометан.

    Това е кислородът в горивото. :) С много малка клизма става и за автомобилните двигатели. :) Отделя 53% кислород. Почти точно толкова, колкото може да се наблъска в цилиндъра по други начини. Хората отдавна са го измислили. Е, иска малко джиджи-биджи по настройките и още малко химия, че сваля октановото число, ама който се е захванал да го прави - трябва да знае какво прави.

    Цък!
    Георги Русинов

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Момчета, чист кислород и масло или бензин. в дисперсия... не искам да съм там, за вакумна бомба не сте ли чували, за бащата на всички бомби

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    http://fenombg.com/92 пробвано и работи, както и другите им продукти. Лично аз съм много доволен от тях
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    http://albo-bg.com/AVTOGORIVOSPESTIT...IJA-p-102.html
    пробвано и работи! Диодчето свети!!!
    Георги Русинов

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    23

    Николай Пейчев

  10. #10
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    В този дух и едно магнитче на бензинопровода трябва за да се ,,поляризира горивото ,, та да гори по добре,, и едно магнитче на въздухопровода поради същата причина и една водородна клетка дето сваляла разхода с 30 процента и като одарим чертата накрая......

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 32
    Последно мнение: 22.02.2013, 19:59

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен