+ Ново Мнение
Страница 5 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5
Визуализирани са от 41 до 43 от общо 43

Тема: Тема за добавяне на кислород на автомобилен двигател. Какво мислите по въпроса?

  1. #41
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :)

    добрее щом е "гаражна" имах възможността да им се нагледам ... такава на 22 к ...друга на 45 к ... все като нови и така .... към 20-тина ... само не й пускай кислород ! че то и така едвам диша всъщност имаше едничка, из пловдива, бяха и "боднали" едно моторче - шестичка , от 323 ... е с няколко винкела, за да не избяга :) тя правеше добър дрифт
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  2. #42
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    21

    Що, бе? Таман кислородна маска ще и направя да диша. Не, сериозно, той този мотор определено няма да издържи на подобно натоварване, но има мотори, които биха. Щом носят на N2O, би трябвало и на кислород да носят.
    Георги Атанасов 16г. Варна

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by ge6aaaa3 View Post
    Е, добре де. Щом има и без това предостатъчно кислород, защо тогава хората слагат турбокомпресори и NOS системи? Според мен, винаги ще остава кислород, но защо да не "натъпчем" повече горивна смес в цилиндъра, пък нека пак да си остане кислород. Неминуемо ще се увеличи мощността. Иначе и аз като се разчетах, разбрах, че маслото и кислорода много се обичкат, но ако кислорода се впръсква директно в цилиндъра точно когато сместа е най-сгъстена и предстои подаването на искрата? Естествено, ще е нужна електроника, която да управлява процесите.
    Разпитвам, защото предстои да си вземам книжка, а във Варна има много добра писта за дрифт/напълно легална/. Смятам да си вземам една ладичка и да си правя експерименти, а тази /налудничева/ идея ме връхлетя без да пита.
    Георги
    не знам от къде четеш и къкво, но аналогията турбокомпресори и допълнително впръскване на кислород не е от ДВГ. Виж за газови турбини може. Или за двигател на Стирлинг.
    Ама за Вътрешно Горене идеите са различни.
    Това "Неминуемо увеличаване на мощността" от кое следва ?
    Съвремените двигатели са с Алфа сензор - сеещаш ли се каква какафония става с управлението на тайминга и съответно за твърда работа, заради изтеглено напред горене чувал ли си. Освен газови сили съществуват инерционни. Кога увеличената газова сила, действаща върху буталото води до увеличаване на работа и от там на мощност? Обясни си ги тези неща преди щуротиите които си замислил.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 32
    Последно мнение: 22.02.2013, 19:59

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен