+ Ново Мнение
Страница 4 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 43

Тема: Тема за добавяне на кислород на автомобилен двигател. Какво мислите по въпроса?

  1. #31
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Пацич, аз съм от добрите бе, майна, не съм от лошите. Не се яж с мен.

    Ама колкото лаф да става: ти кат малък с кво си лепеше фунийките?
    Аз с плюнка. Тогава я ползвах за лепило. А като пораснах и смених фунийките с какички, почнах и за смазка да я ползвам.

    Ако ти е скучно и търсиш кой да клъвнеш, я по-добре виж туй:





    Източник с обяснения
    туй го гледах вчера....ама се притеснявам ,че някой може да се задави с него...

  2. #32
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ааа, щом е за бъзик и незлобливо, аз нямам равен!

    Викаш, шса задави. Ми и някое косъмче може да лапне... Верно, малко е. Знаеш ли кое е най-малкото животно?
    Георги Русинов

  3. #33
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Ааа, щом е за бъзик и незлобливо, аз нямам равен!

    Викаш, шса задави. Ми и някое косъмче може да лапне... Верно, малко е. Знаеш ли кое е най-малкото животно?
    джуджуминката ли?

  4. #34
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Не, минджипийката. Та живее по слабините на джуджуминката.
    Георги Русинов

  5. #35
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    21

    Да възкреся една стара тема... Не разбрах, какъв е проблема с добавянето на МАЛКО количество кислород към въздуха? Става въпрос за сгъстен кислород, не течен. Трябва да се увеличи притока на гориво, за да не обеднява сместа. Естествено, за шосейни коли е безмислено, защото при катастрофа, ефекта ще е неописуем... По-скоро за дрифт автомобили, при нужда от моментна мощност.
    Георги Атанасов 16г. Варна

  6. #36
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :)

    Привет ! ........... до 1% от общото количество -- едва ли ще имаш проблем въпроса е : до къде искаш да стигнеш ?
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by ge6aaaa3 View Post
    Да възкреся една стара тема... Не разбрах, какъв е проблема с добавянето на МАЛКО количество кислород към въздуха? Става въпрос за сгъстен кислород, не течен. Трябва да се увеличи притока на гориво, за да не обеднява сместа. Естествено, за шосейни коли е безмислено, защото при катастрофа, ефекта ще е неописуем... По-скоро за дрифт автомобили, при нужда от моментна мощност.
    Георги,
    похвални са интересите ти в областта ДВГ. Но това, което чета малко ми се разминава в разбиранията. Занимавал съм се на точното място с подобни проблеми. В преден мой пост изказах мнението си . Като добавиш повече кислород
    на входа няма значително да подобриш горивният процес. Просто с изходящите газове ще имаш повече кислород. Той и сега е предостатъчно.
    Дори съм го мерил с газоанализатор 11-15 % за средно и високо оборотни ДВГ (Дипломните работи на дипломантите ни, разработвали това се съхраняват в архивите на ТУ -3 и ВНВМУ -1).
    За нашите играчки - Колегите от екипа на Анди в САЩ, които разработват резонансни тръби ми споделиха, че те успяват от 17% да смъкнат 5-6 с подбор на точна тръба.
    Не количество а активност е решението което търсиш. Постига се с управление на горението.

    След като при изгаряне на отпадъци(без значиние произход) кислородът на изхода бива свален 2.2-2.5% и не остава за NOn значи може само дето някой трябва да го направи.
    Тези успяли макар и частично си траем.

    Има и друго- самото обогатяване на сместта с кислород.
    Кислород + маслени пари = NICE A!!

  8. #38
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    21

    Е, добре де. Щом има и без това предостатъчно кислород, защо тогава хората слагат турбокомпресори и NOS системи? Според мен, винаги ще остава кислород, но защо да не "натъпчем" повече горивна смес в цилиндъра, пък нека пак да си остане кислород. Неминуемо ще се увеличи мощността. Иначе и аз като се разчетах, разбрах, че маслото и кислорода много се обичкат, но ако кислорода се впръсква директно в цилиндъра точно когато сместа е най-сгъстена и предстои подаването на искрата? Естествено, ще е нужна електроника, която да управлява процесите.
    Разпитвам, защото предстои да си вземам книжка, а във Варна има много добра писта за дрифт/напълно легална/. Смятам да си вземам една ладичка и да си правя експерименти, а тази /налудничева/ идея ме връхлетя без да пита.
    Георги Атанасов 16г. Варна

  9. #39
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :)

    Аха защо пък "ладичка" ?! Ок ... Предвиждане - лично мнение ! - ще си вземеш ладичката - почваш да я кърпиш ! не ,че нещо, ама разни гредички ще се поразпадат + смяна на всичките "гумички" по окачването ... та ...после ще установиш - въпросното "возило" има няколко ! огромни недомислици ( най-ярко очертаващата се е прекомерното тегло там където не трябва ) В общи линии -- кислорода ще е черешката на коктейла а и както обясниха подробно колегите ... е безсмислено ! приятно цапане


    малко по-сериозно : замисли се за нещо японско със задно предаване ....не ,че за да е евтино ще е в много по-добро състояние ...но все пак идеята е за дрифт


    П.п. подобни желания изискват доста инвестиции ... дори и за ладичка = не го забравяй

    бих се огледал за дъртия нисан силвия - хубаво купе + 150 кончета двулитров мотор ... е пак ще се цапаш и ще кихаш ...аммм може по да си заслужава = лично мнение !
    Последна редакция от sides; 19.03.2013 на 22:58. Причина: доп.
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  10. #40
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    21

    Защото знам една лада, която свети. Перфектна е - гаражна кола. Цялата работа пак опира до зелените книжки. Имам около 1000лв събрани за кола/книжката от наще/. Гладал съм на живо във Варна на Италианско преследване на картинг пистата какво може да се прави с лада. А това с кислорода, незнам откъде ми хрумна. Написах в гуглето кислород ДВГ и видях, че и други са го мислили.
    Георги Атанасов 16г. Варна

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 32
    Последно мнение: 22.02.2013, 19:59

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен