+ Ново Мнение
Страница 2 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 43

Тема: Тема за добавяне на кислород на автомобилен двигател. Какво мислите по въпроса?

  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    В този дух и едно магнитче на бензинопровода трябва за да се ,,поляризира горивото ,, та да гори по добре,, и едно магнитче на въздухопровода поради същата причина и една водородна клетка дето сваляла разхода с 30 процента и като одарим чертата накрая......
    В същия дух магничето може да се замести с поднодяща съвкупност от магнити в система така че да се осигури 7 двойки полюси със напрегнатокт на полето в работната междина 1730-1750 Едберга, и скорост на горивото 1 м/с на ламинарен стабилизиран поток.

    Относно същноста на темата ще стигнем по-близо до целта като се вгледаме в стихиоометрията на горенето.
    - при 21 процента кислирод във въздуха на околната среда (по нашите географски ширини 20.6-20.7) на изхода на работния процес имаме 11-15 % в отработилите газове (на база на отношението се определя коефициента на излишен въздух)

    на практика ако се намали именно количествоно кислород на изхода няма смисъл да се добъвя допълнитено тъкъв на входа.
    Последна редакция от Иво горанов; 27.04.2011 на 19:25.

  2. #12
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Иво горанов View Post
    В същия дух магничето може да се замести с поднодяща съвкупност от магнити в система така че да се осигури 7 полюса със напрегнатокт на полето в работната междина 1730-1750 Едберга, и скорост на горивото 1 м/с на ламинарен стабилизиран поток.

    Относно същноста на темата ще стигнем по-близо до целта като се вгледаме в стихиоометрията на горенето.
    - при 21 процента кислирод във въздуха на околната среда (по нашите географски ширини 20.6-20.7) на изхода на работния процес имаме 11-15 % в отработилите газове (на база на отношението се определя коефициента на излишен въздух)

    на практика ако се намали именно количествоно кислород на изхода няма смисъл да се добъвя допълнитено тъкъв на входа.
    Тая новата единица за напрегнатост от де я измисли бе колега ,бях чувал за Вебер и Максуел, за индукция Тесла ,Гаус ,Вебер на метър квадратен, ама Едберг.....че и 7 полюса(полюсите обикновено са два единият е северен а другият южен) , е чифтовете полюси са друга работа

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Тая новата единица за напрегнатост от де я измисли бе колега ,бях чувал за Вебер и Максуел, за индукция Тесла ,Гаус ,Вебер на метър квадратен, ама Едберг.....че и 7 полюса(полюсите обикновено са два единият е северен а другият южен) , е чифтовете полюси са друга работа
    техническата неточност за чифтовете полуси е корегирана.

    по отнощение на Едбергите - -най близко до мястоживеенето Ви се намира техническо университетче което има библиотека в която се съхраняват сборници със доклади от научни конференции.
    търсиш 1986 година и намираш отговора.

  4. #14
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Иво горанов View Post
    техническата неточност за чифтовете полуси е корегирана.

    по отнощение на Едбергите - -най близко до мястоживеенето Ви се намира техническо университетче което има библиотека в която се съхраняват сборници със доклади от научни конференции.
    търсиш 1986 година и намираш отговора.
    Би ли ми спестил усилията и да ми поясниш?МОЛЯ!!Аз съм любознателен и с радост бих научил нещо ново. Предварително благодаря!!
    Последна редакция от ПАЦО; 28.04.2011 на 08:10.

  5. #15
    Автор Аватар на deso_1975
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    110

    Не може да се вкара само чист кислород в двигателя и да се подобри горенето.
    Горенето е химичен процес и всеки го е учил в час по химия-мисля че беше осми клас- в раздела окислително-редукционни процеси. Кислорода е окислителя, а горивото(под каквато и да е форма) е редуктора. Само че когато се пишат уравненията след това се изравняват( поставяхме едни малки и големи цифрички пред и зад кислорода, водорода и въглерода). И накрая като свършим от дясната страна оставаше само въглероден двуокис и вода. Това би трябвало да излезе и от двигателя при идеални условия на процеса на горене в него. Е, излиза и азота от въздуха непроменен( той в случая е инертен газ), другите газове, които ги има във въздуха и така нататък.
    Но тъй като условията в двигателя не са идеални, а и при работа на двигателя при различни условия на движение се налага промени в качеството на сместа, през ауспуха излизат и един куп други съединения и то всичките вредни.
    Та от казаното по-горе- може да се вкара по-вече кислород(окислител), но трябва да се вкара и еквивалентното количество гориво(редуктор) за да се запази съотношението между тях.
    А чистият кислород е много неудобен да се използва за тази работа поради две причини( има и още)-
    за да стои течен е необходимо да се съхранява под много високо налягане и бутилките са тежки и безшевни и другата е, че тъй като е доста добър окислител(в природата той е основният) много лесно могат да започнат други нежелани процеси на горене покрай него. Тъи като водорода и кислорода при нормални условия( нормално отмосферно налягане и нормална температура-20-21 градуса Целзий) влизат в химична реакция и то доста бурно- с голямо БУМ- в природата най-голямото количество водород се намира само и единствено в безопасна форма: под формата на вода.
    Последна редакция от deso_1975; 28.04.2011 на 11:18.
    Десислав Илиев
    Не започвайте - всичко това води до пристрастяване.
    0884 736 082; 0896 45 19 89

  6. #16
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    С две кратки думи си иска много четене.

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    http://albo-bg.com/AVTOGORIVOSPESTIT...IJA-p-102.html
    пробвано и работи! Диодчето свети!!!
    Quote Originally Posted by Foxy View Post
    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    В този дух и едно магнитче на бензинопровода трябва за да се ,,поляризира горивото ,, та да гори по добре,, и едно магнитче на въздухопровода поради същата причина и една водородна клетка дето сваляла разхода с 30 процента и като одарим чертата накрая......
    Това което сте писали няма нищо общо с това което аз съм дал като вариант. А докато се смеете и не вярвате посмятайте малко. при математиката измами няма 5+5 =10 нали?
    Преди да смятате изходните ви данни са следните:
    камиона е LT 35 и гори 18 литра на 100 километра при скорост 90 километра в час. кара се градско и извънградско. Няма значение кой е шофьора разхода е винаги един и същ. След наливане на една от добавките на цитираната фирма нещата изглеждат така: Разход 12 литра на 100 без значение кой го кара и къде се кара. Така да посмятаме
    при годишен пробег от 15 000 километра и време от както е третирано маслото 1,5 години ...........
    на всеки 100 километра икономисваме 6 литра нафта. Така ли е?
    за 15000 километра икономията е .... 900 литра нафта. Така ли е?
    за 1,5 години икономията е 1350 литра. Така ли е ?
    нафтата е средно към 2 лева Х 1300 литра = 2600 лева.
    Ако все още продължавате да се смеете продължавайте...... Ама аз знам че нещо което ми струваше 20 лева спести нафта за 2600 лева. Успехи в смеха
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  8. #18
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Не ти се смеем. Просто изказваме мнения. Нормално е различните хора да имат различни мнения. Например ти твърдиш, че разхода на гориво не зависи от това кой кара транспортното средство. Аз обаче имам доказателства, че това не е така. Колата ми има компютърно отчитане на средния разход за гориво и когато аз я карам, той е около 12-13 на 100. Когато я кара жена ми, той пада на 9 на 100.
    Росимир Матеев

  9. #19
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Колега нико, шегата която написах беше за устройство, което очевадно е измама или с прости думи - "жив ташак". Моята шега нямаше нищо общо с присадката, която ни показваш.

    НО

    Но ако взема да разсъждавам върху присадката, която ни показа, мога да кажа много негативни думи още от пръв погед. Първият поглед показва, че рекламата на присадката FENOM е пълна с правописни грешки. Аз не мога да приема сериозно един продукт, чиято реклама е с грешки. Още в "главата" на самия сайт е допусната груба грешка. Пише доВавки... Несериозно, нали?

    Оттам надолу не ми се иска да чета, но все пак прочетох и научих... научих, че това е продукт-пенкилер, много подобен на оня, дето се ръга в запалката и почва да пести гориво. Като човек, който прави двигатели, мога да ти обясня защо тази добавка е пенкилер (боклук), но предлагам да не цапаме темата. Мога да го стора на ЛС, мейл или скайп - ако си заинтересован, пиши ми!

    Най-отдолу са отзивите. Ако не си ги чел още, съветвам те да ги прочетеш. Достатъчно красноречиви са!

    А ако желаеш да побъбрим на тема разход, мога дори наживо да ти демонстрирам това, което ще видиш в следващия клип:



    Обяснявам, поради лошото качество:

    Първият показател е километража на автомобила (6395). Всъщност колата е на 70 000км, но наскоро сменях таблото.
    Вторият показател са изминатите километри от началото на пътуването (198,5)
    Третият показател са изгорените литри гориво (11)
    Четвъртият показател, респективно, е средният разход (5,5л/100км)
    Петият е оставащите до зареждане километри - (227) както виждаш, горивото е само на една чертичка..
    Шестият дублира втория.
    Седмият е средна скорост (61км/ч).

    Вижда се с каква скорост пътува автомобила (малко над 90), маршрутът е Пловдив-Левски, с минаване през Беклемето (един от най-стръмните проходи, ако не и най-стръмният).

    След тия ала-бала, ясно се вижда, че колата ми гори 5,5 литра на 100 километра извънградско, с преминаване на планински проход. Всичко е чудесно, ако не взимаме предвид какво е горивото (досега не съм споменал).
    Горивото е ГАЗ, пропан-бутан.

    Без да се докачаш и без да искам да те обидя по какъвто и да било начин, но автомобилът ми "харчи" точно 6,50лева на 100 километра. Без никакви добавки, без никакви пенкилери, само с единия ФАБРИЧЕН газов инжекцион. Мога да ти го демонстрирам когато пожелаеш наживо, даже и ще почерпя. :)
    Колегата Матеев е много прав като казва, че много зависи от шофьора. Аз потвърждавам това и добавям - всичко зависи от шофьора и от това какво има в главата му. Наистина не става само с ядене!

    Предлагам да спрем дотук и да не обръщаме темата на спор.
    Георги Русинов

  10. #20
    Автор Аватар на peturgp
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    137

    до нико

    колега по едно време и аз започнах да слагам добавки които намаляваха разхода , намаляваха триенето и почистваха дюзите .ами не забогатях от икономии защото като приравних цената на добавката в литри гориво ми излизаше по евтино без добавки за намаляване на разхода .хем ползвах само известни марки .
    колкото до кислорода , сигурно някъде има такава система но едва ли е елементарна .колкото пъти отида да зареждам кислородната бутилка ми проверяват вентила да не е омазнен че да не викат линейка по спешност
    П. Петров
    Сливен

    МРАЗЯ ДУМАТА CRASH. Все пак сме българи!

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 32
    Последно мнение: 22.02.2013, 19:59

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен