Това са бъгове в софтуера на апаратурата или на приемника. Такива бъгове могат да се очакват по всички RC устройства. Подобни проблеми (с бъгове) имах и аз в неделя, но не знам дали бъга беше в приемника или в спийд контролера.

Първия ми проблем беше с този спийд контролер:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=10331
Не можеше да вдигне обороти на мотора. При стик на макс хелито едва се отлепяше от земята. Програмирането на спийда беше направено с апаратурата. След като се намери истински програматор и прегледахме параметрите, оказа се, че един от параметрите имаше стойност 9 при възможни стойности 1 или 2. Как се е набутала такава стойност там един бог знае (и програмиста на спида).

Втория проблем го забелязахме след кацането на хелито. При Throtle Hold от -5% мотора продължаваше да върти лопатите с бавна скорост.

И третия проблем едва не доведе до нещастен случай. След кацане на същото хели (клас 500) и гасене на мотора с Throtle Hold перките не спряха, а продължиха да се въртят бавно. Колегата Пенев отиде и се наведе над хелито в опит да спре перките. След като те не спряха аз върнах газта до нула и изключих Throtle Hold. И ефекта беше, че спийда за момент развъртя лопатите на пълни обороти и чак тогава спря. Хелито подскочи, Пенев също. Добре че Пенев имаше рефлекси и много много късмет, че не пострада. Но лопатите прелетяха на милиметри от ръцете и краката му. Пенев оцеля, а хелито се крашна. И причината за това според мене е бъг или в спийд контролера, или в приемника.