Quote Originally Posted by Mateev View Post
.................................................
С колегата Станислав обсъдихме този спийд и той каза, че при програмирането явно нещо сме объркали. Проблема е в това, че програматора, с който програмирахме и който се препоръчва от Hobby King , е с 9 параметъра за програмиране, а в книжката на спида тези параметри са 10. Явно има някакво несъответствие и божа работа какво сме програмирали в действителност. Един параметър определено не сме програмирали, а на останалите не знаем какво е съответствието и дали си отговарят на това, което го пише на програматора. Самия факт, че в един от параметрите намерихме записано 9, при възможни 1 или 2, говори за това, че май няма съответствие между програматора и спийд контролера. Същото число 9 го е намерил и Станислав и той се е отказал от програматора и просто е ресетнал спийда до фабрични настройки и всичко му е заработило както трябва. А аз с този програматор божа работа каква каша съм забъркал.

Става въпрос за този спийд контролер:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=10331
Разгледайте внимателно инструкцията !!!
Говорим за:
1. Точно този контролер: Turnigy Brushless ESC 85A w/ 5A SBEC
2. Точно този програматор: Turnigy Programming card for Tz85A ESC
3. Точно това упътване.

Разминаване няма. Ако не разгледате внимателно инструкцията е възможно да останете с грешни впечатления. Но на практика програматора програмира съвсем точно контролера.

Наистина в инструкцията са описани повече функции няколко пъти в различна последователност. Също така няколко от описаните функции няма как или не могат да се настроят от програматора.
Функциите са следните:
1. Thtottle Calibration - няма как да бъде настроено от програматор
2. Restore Factory Setup Defaults - не е включено като опция в програматора, но до момента не съм срещал програматор да има тази функция. Дори при Маркови скъпи контролери с по 15-20 параметъра Restore Factory Defaults не съм срещал.

Реално параметрите са 10 - 1 Thtottle Calibration - което е само и единствено възможно за настройване от апаратурата. Тоест програматора програмира 9 параметъра и те наистина са точно 9. Restore Factory Setup Defaults не е параметър, а команда която настройва останалите 9 параметъра със стойности и при следващо включване на контролера очаква настройка (стойност) за десетия параметър (Thtottle), който може да бъде настроен само от апаратурата.