+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 9 от общо 9

Тема: Годишно събрание на БФАМС

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    80

    Годишно събрание на БФАМС

    Току що прочетох в сайта на Българска федерация по автомоделни спортове, че същата ще проведе годишно отчетно събрание. До тук добре поместили хората или човека някакъв адрес на някаква зала и дневен ред. Датата е 21 02 2010г само, че както винаги за да е мъглива работата не написали от колко часът е началото на събитието? Или кой когато дойде добре дошъл! Типично по нашенски.Благодарско за поканата!
    Любен Изворов Прави каквото трябва пък да става каквото ще!

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Мнения
    277

    Спортен календар на БФАМС за 2010 година

    Спортния календар за 2010 г.
    Румен Драганов

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    71

    2011

    И тази година великото общо събрание бетонира политиката на сегашните управляващи което е изразено в страницата на БФАМС:
    Новини


    На основание решение на Общото събрание на БФАМС от 2011 г.
    в кръговете от държавния шампионат по автомоделизъм могат да участват само клубове и състезатели, заплатили редовно членски внос и лицензиона такса за текущата година.
    Уважаеми ръководители на клубове и състезатели, напомняме Ви, че клубния членски внос е в размер на 100 /сто/ лева, индивидуалната такса за лиценз на състезател над 18 години е в размер на 50/петдесет лева/, а на състезатели от 15 до 18 години /двадесет лева/. ,състезатели под 15г - без лицензионна такса
    БФАМС ще лицензира само състезатели, които членуват към съответен клуб.
    Запазват се номерата на лицензите на състезатели, лицензирани през 2009, 2010 г., съответно след заплащане на лицензионната такса за 2011 година.
    За лицензиране на нови състезатели клубовете представят списък с трите имена, датата и годината на раждането им.
    Срока за заплащане на клубния членски внос и индидидуалните лицензионни такси е 15 април 2011 г.


    Думата ЛИЦЕНЗ е като манна небесна и в 5 изречения е спомената 9 пъти!!!!!!
    Това дали един клуб развива някаква дейност изобщо не е важно-важното е да си плати незнайно за какво.
    Браво на заслужилия деятел др.Филипов!Браво и на тия 8 човека които са гласували

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    Докато автомоделистите не започнат да си правят сбирки подобни на тези в Казанлък и да пренебрегват федерацията ще е така . Едни искат едни пари други ги плащат значи има далавера :) .Така ми изглежда на мен , отвън .

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Владо, направи като мен: замени първата буквичка на думата "федерация" с буквичката "п" и си решаваш проблема трайно. Няма значение за кой вид моделизми се отнася.

    Аз постъпих така и в резултат на това получих изненадващо спадане на кръвното налягане и увеличаване на кефа от моделизмите. Рязко се увеличи и броят на моделите ми...

    То е смешно - думичката МОДЕЛИЗМИ (модели, моделисти, моделери, моделари и прочие) означава модел на нещо си. То си е заложено да се подразбира като "играчка" - играчки за големи деца, играчки за майстори. Когато големите деца започнат да си мерят чурките и да наричат моделизмите СПОРТ, работата се изкривява много, понеже думата СПОРТ не може да съществува без думата ПАРИ. Добре, нека да е спорт, но без мен и без такива като мен. Нямам нищо против да си премеря чурката с някой СПОРТИСТ и да му покажа, че не е на нужното ниво, но само в приятелска надпревара и последващо черпене.

    В момента, в който едни чичковци вземат, та си повярват и нарекат сдружението си "федерация" и се самоназоват като еталон за подражание, започват да стават изкривяванията (пед...растлъци им викам аз). Ами смешно е като всичко в държавата ни. Ми да седнат господата ФЕДЕРАТОРИ да заявят: "Фшшш, слушайте кво бе, маскари! Ние тука сме една групичка от големото добрутру. Ако искате да сте в нашия отбор - кихайте!" и точка! Така няма да има недоволни. Само че вместо като пичове да кажат това, те изтъкват десетки други доводи - ама за популяризирането, ама за спорта, ама за фръткината-лелина...

    Тъй мисля аз и мнението ми все повече се затвърдява.
    Георги Русинов

  6. #6
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Публикуваните в двата форума анкети доказват, че състезателни амбиции имат само 10% от моделистите. Тоест федерациите съществуват само заради тези 10%. Ами нека да си съществуват и нека да си правят каквото си искат. Това нас не ни засяга.
    Росимир Матеев

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Няма нищо лошо в това, че една подобна организация съществува. Също така няма лошо и не би имало лошо ако тя съществува дори само за 1% от моделистите. Нейна си работа.

    Лошото става, когато една подобна структура занимава със себе си дори онези, които нямат желание за това.

    На мен буквално ми се повръща, когато покажа на някой приятел новия си модел и той изцепи: Ама той не е по правилата на клас "едикойси"! Какво общо има това с моя кеф и защо на всяка крачка в това хоби аз трябва да срещам думата "федерация" или чичковците?!

    Понеже аз много обичам да давам примери, ще дам един пресен-пресен:
    Казанлъшката сбирка. Чудесна организация, чудесно събитие, прекрасна идея за НАДПРЕВАРИ със състезателен характер, но НЕ СПОРТНИ. Идилия! Чувствах се идеално. Пуснах си моделчето, пих си биричките, бъбрих с приятели, ПЛАТИХ СИ за да си пусна моделчето - дотук всичко точно.

    Не знам дали под въздействието на няколкото бирички или под натиска на приятелите ми, но изведнъж ми текна да участвам в гонките в ДВГ пилон. Речено - сторено; и бездруго всяка година нося подходящ модел. Понеже бях изтървал първия старт (бях прекалено трезвен), се опитах да се закача на втория. Тъй се закачих, че моделът ми ПРЪВ прелетя 10-те обиколки и кацна. Съдията (новоизлюпен, от течащия по същото време курс за съдии) ми прошепна време. Приятелите ми дойдоха да ме поздравят, а аз се запътих към шатрата за още бирички. Каква бе изненадата ми, когато накрая разбрах, че всъщност времето ми е с 30 секунди удължено, БЕЗ да имам пропуснат пилон!?!?!? Как става така, че минавам финиша преди всички, кацам 30 секунди преди всички, а накрая се оказва, че времето е толкова разтегливо понятие, колкото една дъвка?!?!?! Майната му - не съм отишъл да се състезавам, но защо и в една такава надпревара за удоволствие, нещата бяха осрани от представители на т.нар. "федерация"????? Очевидно освен проблемите с пари и такси, тези хорица имат проблеми и с човешкия фактор отвътре.
    Сега се надявам тайно някой да публикува клип с въпросната гонка, за да проверя със сигурност дали не греша (всичко е възможно) и ако се окаже, че НЕ греша, съвсем от сърце и публично ще се изкажа грубо против ораганизацията със звучното име.

    А догодина още от сега се заканвам, че ще си направя обиколките една минута преди втория! След като 30 секундна грешка може да мине между капките, ще проверя дали и минутна може.

    Ето заради такива идиотщини ми е писнАло от чичковците и предпочитам да си гледам кефа с приятели и да си се надпреварваме за кеф, отколкото да преливам от пусто в празно.
    Георги Русинов

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    80

    бфамс

    Прочетох постовете на колегите и съм съгласен със всеки един от тях. Всеки по някакъв начин е прав за себе си. Един не е съгласен с това друг с онова трети иска да си лети като волна птичка по поляните но аз искам да зачекна въпроса който повдигна Владо за тази наша извънземна и много потайна напоследък автомоделна федерация или по точно ФИЛИПОВ АД. Ще напиша няколко сравнителни цифри и нека някой да ме обори дали АДето не е извънземно. Годишната такса за членство във ФЕМА за държава а не за клуб е 100 евро. Такса за личенз на състезател 10евро!!!!!
    Любен Изворов Прави каквото трябва пък да става каквото ще!

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    71

    Определено за всичко това трябва да благодарим на представителите на клубове които гласуват за тия такси.Не е луд тоя дето яде баницата

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен