+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 2 от общо 2

Тема: Проблем с ESC Velineon VXL3m

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2011
    Живее в
    Монтана
    Мнения
    45

    Проблем с ESC Velineon VXL3m

    Здравейте. Извинявам се ако не съм намерил правилното място предварително. Нов съм в света на RC. Така карах си мини ревото /1:16/ на последователно свързване 2 фабрични батерии / 1200 mha series 1 на Traxxas NiMh/ и ревото просто спря. Когато махнах корубката приемника присветкаше червено/зелено много бързо.

    Лампичката на ESC примигваше слабо червено пак много бързо. Едната батерия цъкаше.

    Изключих всичко. Оставих го да изстине. Заредих батериите и като включих стана същото. Имам приятел със същото рево. Пробвах двигатела на неговото рево. Работи включих само батерия и ESC и тя се напече толкова много, че се разпой. Замерих ESC то и мултицета ми пищи ... демек мисля че нещо е окъсило.

    Някаква идея какво да направя... Къде да го ремонтирам? Дали е възможно вуобще? Ако не е какво ще ми препоръчате да сложа? дали пак да е такова фабрично или нещо друго? Идеята ми е, че искам да си карам пак със такава скорост но да не се случва това нещо.

    Благодаря ви!

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Най-вероятно контролера си е заминал. Потърси в Ибей същия. Оригиналният контролер е доста добър но 14-15волта някой път му идват в повечко. Ревото е най-удачно да се кара на 11 волта (3 ли-по клетки).
    Неделчо Брънчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен