+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 33

Тема: Trex 500 ESP

Threaded View

  1. #1
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    Quote Originally Posted by zbytsam View Post
    А ще взема и двата не е проблем и двата са хубави-500 по-скоро малко провокативно го взех заради масовото твърдение, че е много скъпо хелито и да се види че не е баш така.
    По скоро те попитах защото изглежда като да те е разколебал някой от разбирачите.И аз съм решил да си взема, но чак и двата не ми трябват.А,ако за скъп го казваш за сравнение с НК 500 то онова са се едно 130$ хвърлени в боклука.Аз имам един такъв и наистина не с заслужава.Да не говорим, че го чаках 2 месеца.
    Николай

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    Продължаваме по темата :

    Кита вече е тук:



    И сега да почнем накратко с какво има в кутията.

    Капутаж:


    Приличен на вид, може и по-добре, но след като задачата е да се вместим в минимално количество финанси , няма да инвестираме в оптичен тунинг.



    Електроника за модела. Всичко е сток - Align. Съдържа:

    ●RCE-BL70G 70A Brushless ESC-спийд контролер
    (Built-in 5-6V step-less adjustable BEC)
    ●500MX Brushless motor -Мотор
    ●DS510 Digital Servo - циклични серва (3бр.)
    ●DS520 Digital Servo Опашно серво (1бр.)
    ●GP780 Head lock gyro -жироскоп



    Карбонови лопати 425мм.

    В пратката дойде и въпросната заключваща система за флайбара- за нея повече при настройките , но ето я как изглежда от кутията:


    Та това е в общи линии в кутията, разбира се и останалите части за кита, на които ще се спра при сглoбяването, книжка с инструкции ( най-важния инструмент).
    Последна редакция от zbytsam; 12.04.2011 на 01:32.
    Евгени Екимов

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    Aпарат - наклонител:



    Идва полусглобен , като всички други части, но разбира се както при всяка сглобка, дори и да е намазан с локтайт , е добре да се провери и да се намаже наново.
    Тип – 120 градуса.

    Има нужда от смазка - използвам зъболекарска смазка , но става и с обикновено финно машинно масло.

    Ще се смазва , при всяко каране , както и всички движещи се елементи , без да се почиства , но аз все пак си използвам ено много хитро флуидче за почистване-ще покажа и него.

    Ta "нещото" представлява субстанция,наподобяваща дъвка с много силно почистващо действие-всяка ненужна мръсотия полепва по нея.



    В случая нямаме никакво наслояване, предвид че чарка е нов и не е сложен никакъв лубрикант, но принципа е прост. Залепя се на желаното място и после се маха. Голямо предимство е че може да влезне на места , недостъпни за нищо друго:


    и ето какво се получава като отлепим :



    Вижда се че няма нищо нежелано, но се вижда и каква форма е добила субстанцията . Лично за мен това е много полезна джаджа.

    Вързо лесно и СУХО бърка навсякъде.

    Нататък принципите на сглабяне на главата са същите, така че няма да изпадам в подробности , освен там - където е нужно.

    При нов кит не е нужно да се минава със субстанцията, но аз го правя за собствено успокоение-понякога по детайлите са останали стружки от фрезоването , а най-малко ни трябва стружка при движещите елементи-разбира се, понеже разполагам с малък компресор за въздух, преди това обдухах всеки детайл с него.Ако има незалепен лагер, тя го отлепя.

    ВАЖНО:
    Преди да използвате какъвто и да е флуид, се сдобийте със информация за химичния му състав - запазете го на бележка и ако неволно при бъркане в око или пръсване попадне там, дайте листа със химичния състав на доктора, за да го ориентирате! Знам, че всеки си казва как няма да му се случи , но познавам адски много хора, които от невнимение тичат из очните лекари, за това внимавайте и се подсигурете!
    Последна редакция от zbytsam; 12.04.2011 на 11:19.
    Евгени Екимов

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    По книжката и по същата схема от апарат -наклонителя, сглобяваме и цялата глава:



    Понеже сме начинаещи използваме сивите дъмпери (в комплекта са сиви и черни)
    Евгени Екимов

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    Страници и тяло:



    Малко за карбона-по принцип личното ми мнение е , при условие, че това е първо хели и с него предстоят доста тежки кацания -ако има вариант , то е по-добре кит без карбонови страници. Карбона има огромни плюсове, но за по-напреднал с карането човек. Големият му минус е , че при по-тежки кацания болтовете пои сглобката се вкопават в него. Усеща се след като след поредица тежки кацания опитаме да развием болта. Отначало е стегнат и в отверката се усеща рязко отпускане. Добре е да се развият и завият всички болтове за да се намести сглобката. Тази процедура, обаче не трябва да се прави често, тъй като болтовете окопават карбона и конструкцията започва да има допуски.

    А ето и тялото почти наредено:

    Последна редакция от zbytsam; 12.04.2011 на 14:59.
    Евгени Екимов

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    Сега е момента и за цикличните серва. По принцип казват,че е по-добре след като се завърши конструкцията , но аз ги слагам сега, защото когато страниците са отделно по-лесно се окабелява.



    Eто жирото и мотора ( комплекта пристигна с третата версия на този мотор - би трябвало да е най-добра):
    Последна редакция от zbytsam; 13.04.2011 на 11:36.
    Евгени Екимов

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    Поставяне на шлаух на кабелите на сервото и подготовка за инсталация:

    Първо най- добре е да размонтираме буксата на сервото. Запомнете кое краче къе е за да не стане беля на по-късен етап:



    Изрязваме си парче от мрезестия шлаух :



    След като сме вкарали кабела в него, поставяме най отгоре малко парче термошлаух -първо откъм сервото и нагряваме със пистолет за горещ въздух (става и със запалка но трябва да се внимава):



    От другия край същата процедура:



    И сме готови:



    Мрежестия шлаух придава естетичен вид , скрива и защитава кабелите и намалява вибрациите. Има го във всякакви цветове и размери, аз избрах оранжево.

    Ето го и сервото, монтирано на тялото:

    Последна редакция от zbytsam; 13.04.2011 на 17:22.
    Евгени Екимов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен