Визуализирани са от 1 до 10 от общо 33

Тема: Trex 500 ESP

Threaded View

  1. #1
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    Trex 500 ESP

    Тълкувайте темата като представяне на собствения ми лъкатушещ опит. Имал съм доста китове -единствено и само Трекс от електрическите и за мен това е най-доброто в съотношение цена-качество. От тази гледна точка ще пиша темата и предстоящото хели ще се тунингова само и единствено когато обстоятелствата го налагат. Идеята е да се видят нещата от новобрански поглед.

    Спрях се на кит Trex 500 Esp - с всичко фабрично на Align. Вече го платих и не е дошъл още ,но ще започна темата , за да видим някой предварителни неща.

    Трябва ни апаратура. Аз лично харесвам Dx 8 на Spektrum. Няма да се впускам в подробности , тъй като има писано за нея в интернет достатъчно, но в цена-качество личното ми мнение, е че това е апаратурата която предлага най-много за парите си. Средната и цена с доставка е около 700 лева.



    Трябва ни симулатор-аз харесах Phoenix и си взех оригиналния с кабел за свръзка към спектрума. Излиза около 100 паунда.

    Самия кит изезе 950 лева.


    Поръчах 4 батерии Turnigy nano -tech 2200 милиапмерчаса. Общо около 250 лева.

    Зареждачка Dualsky ( понеже имам и по-скъпи зареждачки ще отлича нея- върши много работа , за парите си) - 160 лева.

    Към инструментите ще отлича по-специфичните:
    -шублер с дигителен дисплей( особено ако ще сглобявате клас 450 Ви съветвам да вЗемете дигитален, защото иначе много ще натоварите очите си с дребните измервателни скали на обикновения)-60 лв.

    -Клещи за шарнирните съединения (задължителен инструмент при хелитата) - около 50 лева (не взимайте евтините китайски клещи-те не са ок)

    -Везна за балансиране на лопати-40 лева(взех такава , че да става за всички лопати)

    -Стъпкомер-50 лева (отново с опция да става за всички видове лопати)

    -Уред за заключване на Флайбар - 70 лева ( ще се спра на моя избор подробно като стигнем до там)

    Това са по-специфичните инструменти, който са ни необходими, като разбира се шестограми, отверки,обикновенби клещи, пистолет за горещ въздух,поялник се предполага, че имаме .

    Специфични материяли:

    Термошлаух-предвид незначителната му цена съм взел черен, червен и прозрачен по метър от всички видове. - 10 лева.

    Мрежест шлаух за скриване на кабелите-пак незначителна цена , но трябва да се поръчва - 10 лева. Много полезен-освен по естетичен вид , намалява и вибрациите из хелито, но как се монтира и повече подробности ще дам като стигнем до самия му монтаж.



    Тотал: 2580 лева - висока цена , но това са според мен нещата , при наличието на които ако се подходи правилно и с търпение -ще се отблагодарят. Винаги може да се спести и при апаратура и при кит дори, но в случая това е варианта , който ме устроива мен.
    Makaр и не толкова малка, инвестицията е далеч във времето и повечето неща, като инструменти , апаратура, зареждачки,симулатор, че и батерии са ако не за винаги, то за много дълъг период. Та моя съвет е да не оправите компромис. Рим не е построен за един ден-и тук така. Бавно и славно , пък нататък ще видим моя подход правилен ли е.
    Последна редакция от zbytsam; 11.04.2011 на 18:35.
    Евгени Екимов

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен