+ Ново Мнение
Страница 3 от 4
ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 33

Тема: Trex 500 ESP

  1. #21
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    Quote Originally Posted by ralenekov View Post
    Малка вметка: Кабелът може да се "надипли" и вкара в тънички изрезки термошлаух преди да влезе в мрежата. Така се постига точната дължина и изпълнението става много чисто, а и може да се пусне по-дълъг за в бъдеще ако примерно сервата се ползват за друг кит или се гони друг тип окабеляване. Клипче как се поставят има примерно тук.

    По темата: Яко става! Чакаме развитието. И колкото се може повече снимки
    Хубаво клипче. Аз изрязах шлауха с дължина която ми трябва а излишния кабел го "надиплих" преди приемника,но ще го преправя понеже наистина изглежда по добре.
    Николай

  2. #22
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    Колега Николай,
    не знам правилно ли ти разбрах въпроса, но ако ме питаше как минава шлауха през страниците - ето снимка:

    Евгени Екимов

  3. #23
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    Не, аз умувах като шлауха е по цялата дължина на кабела,ако ти дойде по- дълъг къде ще го прибираш .Понеже е доста корав ( Долу до приемника имам в предвид).
    Николай

  4. #24
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    :)))

    По-добтре дълъг и корав отколкото малък и мек си мисля аз, но ... действително това е пречка понякога:) Рязане и скъсяване.
    Евгени Екимов

  5. #25
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Мрежестия шлаух има една много важна функция - предпазва кабелите от прерязване при прекалено силно стягане с опашки или протриване и последващо срязване на острите ръбове на карбонените шасита.
    Много е важно всички ръбове на карбона да се шлайфат с фина шкурка (особено там където минават кабели, опашки или каишки). Това го правя от момента в който ми се скъса едната от двете каишки, които държат батерията.

    Преди 2 седмици на Хели училището в Габрово, Гари направи също препоръка за преглаждане на острите ръбове.
    Димитър Пенев

  6. #26
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    Quote Originally Posted by Penev View Post
    Мрежестия шлаух има една много важна функция - предпазва кабелите от прерязване при прекалено силно стягане с опашки или протриване и последващо срязване на острите ръбове на карбонените шасита.
    Много е важно всички ръбове на карбона да се шлайфат с фина шкурка (особено там където минават кабели, опашки или каишки). Това го правя от момента в който ми се скъса едната от двете каишки, които държат батерията.

    Преди 2 седмици на Хели училището в Габрово, Гари направи също препоръка за преглаждане на острите ръбове.
    другия вариант е да се залепи лента изолирбанд по ръба точно където минават кабелите.
    Николай

  7. #27
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    На мене най-после ми писна да се занимавам с фабричните дефекти на HK 500CMT и също взех, че си купих истински T-Rex 500 ESP, само че 3G версия (без флайбар). Мисля да използвам темата на колегата (ако разреши) и да публикувам в нея същото, което той е публикувал, само че за 3G Flaybarless версията.

    Иначе с хеликоптерите на Hobby King беше и продължава да е голяма мъка. Имат няколко вродени недостатъка, които докато ги открием, направихме десетки крашове. Става въпрос за HK500, иначче 450-тиците са си добре. При HK500CMT има следните фабрични проблеми, които ако ги отстраните, може би ще можете да летите с него:

    1. Ремъка е натегнат страшно много. Вероятно става въпрос за по-къс ремък от този на Align. Не сме проверявали, но мислим че е така, защото опашните тръби са с еднаква дължина (това е проверено). Та ефекта от натегнатия ремък е, че опашката по време на полет се посуква настрани. Опитахме се да я стегнем с допълнително болтче и резултата беше, че при мене се сгъна опашната тръба, а при Пенев се стопи и се разпадна на съставните си части единия от лагерите. Лекарството - ами опашната тръба трябва да се скъси с поне 2 милиметра.

    2. Предната зъбчатка на опашната тръба се изронва много лесно. Това е така, защото самата опашка не е позиционирана добре към страниците. Лекарството - изпиляват се всички отвори за болтове и фиксатори и целия опашен механизъм се приближава към центъра с 1 милиметър.

    3. Опашната глава вероятно не е добре балансирана. Ефект - по време на полет се гъне опашната ос или директно се късат болтчета и едната опашна перка се откъсва. Лекарството - балансира се опашната глава заедно с перките, слагат се по-леки карбонови перки, слага се оригинална опашна ос от Align или директно се купува нова опашна глава от Align.
    Росимир Матеев

  8. #28
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    На мене най-после ми писна да се занимавам с фабричните дефекти на HK 500CMT и също взех, че си купих истински T-Rex 500 ESP, само че 3G версия (без флайбар). Мисля да използвам темата на колегата (ако разреши) и да публикувам в нея същото, което той е публикувал, само че за 3G Flaybarless версията.

    Иначе с хеликоптерите на Hobby King беше и продължава да е голяма мъка. Имат няколко вродени недостатъка, които докато ги открием, направихме десетки крашове. Става въпрос за HK500, иначче 450-тиците са си добре. При HK500CMT има следните фабрични проблеми, които ако ги отстраните, може би ще можете да летите с него:

    1. Ремъка е натегнат страшно много. Вероятно става въпрос за по-къс ремък от този на Align. Не сме проверявали, но мислим че е така, защото опашните тръби са с еднаква дължина (това е проверено). Та ефекта от натегнатия ремък е, че опашката по време на полет се посуква настрани. Опитахме се да я стегнем с допълнително болтче и резултата беше, че при мене се сгъна опашната тръба, а при Пенев се стопи и се разпадна на съставните си части единия от лагерите. Лекарството - ами опашната тръба трябва да се скъси с поне 2 милиметра.

    2. Предната зъбчатка на опашната тръба се изронва много лесно. Това е така, защото самата опашка не е позиционирана добре към страниците. Лекарството - изпиляват се всички отвори за болтове и фиксатори и целия опашен механизъм се приближава към центъра с 1 милиметър.

    3. Опашната глава вероятно не е добре балансирана. Ефект - по време на полет се гъне опашната ос или директно се късат болтчета и едната опашна перка се откъсва. Лекарството - балансира се опашната глава заедно с перките, слагат се по-леки карбонови перки, слага се оригинална опашна ос от Align или директно се купува нова опашна глава от Align.
    Аз също съм много разочарован от този модел.
    Тръбата я скъсих,това не е проблем,но другите два проблема не ги очаквах...Откъсна се единия тайл блейд холдер и излетя на 300 метра към пътя, кадето имаше огромна вероятност да има хора или един доста скъп мерцедес на комшията.
    За щастие не навредих никому.
    При мен отвора на едната лопата беше толкова на криво пробит, че монтирането и се оказа невъзможно без доработка.
    Пълен провал...отделно дето вибрира и се тресе по всички оси.Та това нещо изобщо не е безопасно!
    Това не е всичко.
    Николай

  9. #29
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Днес от DHL София ми се обадиха, че хеликоптера вече е в София. Ще бъде в Габрово в понеделник сутринта. Надявам се до края на деня да го размитя и вечерта да започна да го сглобявам. Много се вълнувам и ще се пръсна от нетърпение да го видя и пипна.

    Хелито е купувано от тука:
    http://www.rc711.com/shop/align-trex...ath=165_47_188

    Платих за бърза доставка, защото не мога повече да чакам. Дефакто с тия глупави HK500CMT си загубихме цялата пролет. 5-6 поредни излизания на поляната ние не летим, а се занимаваме само с настройки, ремонти, тестове и правене на крашове. Не само аз, а и всички габровски хеликоптерджии. Най-накрая ни писна на всички и всеки един започна да се спасява по един или друг начин - с купуване на оригинални Align части или със собствена реконструкция на опашката. Най-страшния конструктивен недостатък е откъсването на опашна перка. Как при това положение да му вярваш на този хеликоптер, след като това задължително се случва в 90% от случаите. Не се случва само ако опашната глава е пластмасова, но при нея пък има други проблеми.
    Росимир Матеев

  10. #30
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Днес от DHL София ми се обадиха, че хеликоптера вече е в София. Ще бъде в Габрово в понеделник сутринта. Надявам се до края на деня да го размитя и вечерта да започна да го сглобявам. Много се вълнувам и ще се пръсна от нетърпение да го видя и пипна.

    Хелито е купувано от тука:
    http://www.rc711.com/shop/align-trex...ath=165_47_188

    Платих за бърза доставка, защото не мога повече да чакам. Дефакто с тия глупави HK500CMT си загубихме цялата пролет. 5-6 поредни излизания на поляната ние не летим, а се занимаваме само с настройки, ремонти, тестове и правене на крашове. Не само аз, а и всички габровски хеликоптерджии. Най-накрая ни писна на всички и всеки един започна да се спасява по един или друг начин - с купуване на оригинални Align части или със собствена реконструкция на опашката. Най-страшния конструктивен недостатък е откъсването на опашна перка. Как при това положение да му вярваш на този хеликоптер, след като това задължително се случва в 90% от случаите. Не се случва само ако опашната глава е пластмасова, но при нея пък има други проблеми.
    Рекса е перфектен! всичко е опаковано и номерирано.Чисто и подредено.Има с книжка.
    Николай

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен